Firma Leadwise, specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań z obszaru przywództwa i zarządzania, przedstawia kluczowe wyzwania, z którymi mierzą się obecnie liderzy w obliczu epidemii koronowirusa.

 

– Dla liderów jest to podwójnie trudny czas. Poza tym, że mierzą się z tą rzeczywistością w wymiarze ludzkim, jak my wszyscy, muszą stawić się do zarządzania biznesem w sytuacji niezwykle dynamicznie zmieniającej się i trudno przewidywalnej. Z jednej strony , liderzy muszą zadbać o bezpieczeństwo zarządzanych zespołów i utrzymać ich poziom zaangażowania, a z drugiej zapewnić ciągłość biznesu. Pracują pod dużym obciążeniem obowiązkami oraz psychiczną presją. Jeżeli skala wyzwań będzie się zwiększać, a czas wzmożonego wysiłku będzie się wydłużał, wsparcie dla liderów będzie konieczne – podkreśla Marzena Micuła, Partner Zarządzający Leadwise.

 

 

Biznesowi liderzy stają wobec rzeczywistości VUCA

 

 

 

Sytuacja kryzysu wymaga zmiany podejścia i sposobu zarządzania, wg ekspertów z Leadwise najistotniejsze są cztery elementy, które należy potraktować jako kluczowe wyzwania dla liderów.

 

 

 

 

 

www.leadwise.pl

Najnowsze