Garść nauki, szczypta dyskusji i magia spotkań – już 19 października br. w centrum konferencyjnym chorzowskiego Stadionu Śląskiego odbędzie się XV Forum Stali Nierdzewnych, adresowane do szeroko pojętej branży stali nierdzewnych.

 

Zaczarujemy Państwa wiedzą ekspertów, uraczymy atmosferą i nakarmimy pysznym lunchem. Mikstura wybitnych prelegentów, kluczowych kontrahentów i merytorycznych dyskusji jest w trakcie przygotowania.

 

Forum, którego organizatorem jest redakcja czasopisma Focus Nierdzewne, to wyjątkowe wydarzenie branżowe w Polsce, uważane za jedno z najciekawszych i najważniejszych spotkań dla polskiego sektora stali nierdzewnych. To platforma dyskusji w gronie specjalistów, umożliwiająca wymianę poglądów, doświadczeń i wiedzy na temat najnowszych rozwiązań dla branży stali nierdzewnych. Charakteryzuje się wysoko zaawansowanym poziomem merytorycznym wykładów z zakresu wielu zagadnień związanych ze stalą nierdzewną, takich jak np. materiałoznawstwo, zastosowania, spawalnictwo, obróbka, przetwórstwo, czy też sytuacja rynkowa w branży. Uczestnicy Forum to przedstawiciele producentów, dystrybutorów, przetwórców i użytkowników stali.

 

Moderatorem tegorocznego wydarzenia będzie dr inż. Jerzy Niagaj, prof.nzw. w IS, IWE, Łukasiewicz – GIT Centrum Spawalnictwa.

 

AGENDA:

 

Godz. 08.00 – 09.00 REJESTRACJA uczestników

 

Godz. 09.00 – 11.00 PANEL I


1. Jerzy Niagaj – Łukasiewicz – GIT Centrum Spawalnictwa: „Zrównoważony rozwój stali nierdzewnych z punktu widzenia ich spawania”
2. Stefan Krakowiak – Politechnika Gdańska: „Wpływ korozji i degradacji materiałów na środowisko”
3. Luis Peiro – Acerinox: “Sustainable at its roots”

 

 

Godz. 11.00 – 11.15 PRZERWA KAWOWA

 

 

Godz. 11.15 – 13.15 PANEL II

 

4. Benoît Van Hecke – Nickel Institute: “Nickel-containing stainless steels and sustainability”

5. Wojciech Zębala – Politechnika Krakowska; Grzegorz Struzikiewicz – AGH: „Sztuczne sieci neuronowe w zrównoważonej produkcji”

6. Juliusz Orlikowski – Politechnika Gdańska: „Globalne ocieplenie a stale nierdzewne”

 

Godz. 13.15 – 14.00 LUNCH


Godz. 14.00 – 15.15 PANEL III

 

7. Artur Ciesielski, Mateusz Ciesielski – Dienes Polska Sp. z o.o.: „Nowoczesne technologie cięcia i prostowania stalowych wyrobów płaskich”

8. Radek Jaros – SELLITEO: „Zarządzanie sprzedażą – zmiana jako element przewagi konkurencyjnej”

 

Godz. 15.15 ZWIEDZANIE Stadionu Śląskiego.

 

 

A dlaczego „Kocioł czarownic”? Niewtajemniczonych informujemy, że nazwę „Kocioł Czarownic” Stadion Śląski zyskał po słynnym meczu Polska – Anglia, 6 czerwca 1973 roku, w którym Biało-Czerwoni w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata 1974 pokonali Anglię 2:0. Angielskie media okrzyknęły wtedy śląski obiekt takim przydomkiem, będąc pod wielkim wrażeniem tego sportowego giganta. To podobno unosząca się ponad stadionem niesamowita wrzawa, wywołana tysiącami dopingujących gardeł sprawiła, że stadion otrzymał określenie „Kocioł Czarownic”. Po gruntownej renowacji i przebudowie chorzowski stadion jest obecnie Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym, na którym odbywa się szereg imprez nie tylko sportowych, ale też wydarzeń muzycznych i kulturowych.

 

Zapraszamy serdecznie! W ramach Forum dostępne jest też zwiedzanie stadionu.

 

Szczegółowe informacje i zapisy:

www.forum-stali-nierdzewnych.com

 

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach jest partnerem wydarzenia.

Najnowsze