Już 12 stycznia startujemy z kolejnym webinarium z cyklu Akademii Arbitrażu, inicjatywy stworzonej przez Sąd Arbitrażowy przy RIG w Katowicach.

Tym razem podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, jak optymalnie organizować proces negocjowania i zawierania umów w biznesie, tak aby nie tylko zabezpieczyć interesy własnej firmy, ale też wykorzystać ten proces do budowania dobrej relacji z kontrahentem.

Mec. dr Mateusz Korus, ekspert w zakresie negocjowania kontraktów biznesowych w obrocie krajowym i międzynarodowym podzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem.

 

Zawieranie umów to sztuka, którą warto znać i rozwijać. Negocjowanie umów w biznesie to bardzo złożony proces, w którym partnerzy biznesowi muszą wywarzyć swoje interesy i pokonać szereg przeszkód. Równocześnie brak umowy handlowej albo błędy popełnione przy zawieraniu mogą przyczynić się do niepowodzenia transakcji i strat finansowych.

 

Warto pamiętać, że umowy handlowe pisane są na złe czasy. Partnerzy biznesowi zwierając umowę powinni również pomyśleć o tym jak będą chcieli rozwiązywać w przyszłości ewentualne konflikty, jakie mogą powstać podczas realizacji umowy. Ponieważ sądy nie gwarantują szybkiego i optymalnego dla biznesu rozwiązywania sporów. Dlatego, aby zabezpieczyć umowę warto pomyśleć również o efektywnych sposobach rozwiązywania konfliktów takich jak mediacja czy arbitraż.

 

Już teraz można się zarejestrować poprzez platformę Evenea: https://app.evenea.pl/event/573414-83/

Zapisy trwają do godziny 14:00, 11 stycznia 2022.

Wydarzenie jest bezpłatne.

Organizatorzy: Sąd Arbitrażowy przy RIG w Katowicach oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

Najnowsze