Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach wraca do tradycji organizowania Koncertów Papieskich. W niedzielę, 22 maja już po raz szesnasty – w przepięknej scenerii Sali Lustrzanej w Muzeum Zamkowym w Pszczynie – odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, w trakcie którego wystąpi Janusz Radek.

 

 

2 kwietnia 2005 roku odszedł od nas Jan Paweł II. Śmierć wielkiego Polaka, Karola Wojtyły była szczególnym momentem w najnowszej historii, czasem, który zjednoczył i dostarczył nam wszystkim wielu wzruszeń.

 

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, chcąc uczcić pamięć naszego Rodaka, w tym przypomnieć Jego słowa i myśli, od osiemnastu lat organizuje Koncerty Papieskie. To niezwykłe wydarzenie, wpisujące się w naszą tradycję, od zawsze spotyka się z bardzo ciepłym przyjęciem oraz wielkim zainteresowaniem ze strony przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, europarlamentarzystów, parlamentarzystów, władz województwa śląskiego, władz Kościoła, reprezentantów władz samorządowych, a także przedsiębiorców.

 

22 maja w Pszczynie zostanie przypomniany pontyfikat Papieża-Polaka, spuścizna Jego słowa, którą pozostawiał Kościołowi, światu i Polsce.

 

Część artystyczną wydarzenia uświetni koncert Janusza Radka, charyzmatycznego wokalisty i aktora teatralnych inscenizacji muzycznych.

 

 

Organizator koncertu: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

 

Gospodarz koncertu: Miasto Pszczyna, Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury

 

Partner koncertu: Miasto Zabrze, PKM Katowice sp. z o.o.

 

Patronat medialny: Business HUB „Wolny Rynek”, „Europerspektywy”

Najnowsze