Poszerzenie horyzontów, które mogą wpłynąć na rozwój firmy, nawiązanie cennych kontaktów biznesowych i przesympatyczna atmosfera – to wszystko charakteryzuje każde spotkanie grona przedsiębiorców zrzeszonych w Izbie. Pierwszy powakacyjny event z tego cyklu odbył się 6 września br. w Katowicach.

 

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, wzięło w nim udział ponad 100 osób. Zgromadzonych tradycyjnie powitał Prezes Tomasz Zjawiony.

 

 

Cieszę się, że Was widzę wypoczętych i uśmiechniętych. To dobra prognoza na czekająca nas arcyciekawą jesień, obfitującą w wydarzenia i nowe projekty realizowane przez naszą Izbę. Chcemy podzielić się wiedzą merytoryczną, która wzbogaci Wasze umiejętności menedżerskie, w zarządzaniu oraz w skutecznym pozyskiwaniu kapitału – podkreślał Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

 

Współorganizatorem wydarzenia była Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Eksperci GPW pokazali perspektywy debiutu giełdowego dla spółek z sektora MŚP, obalając przy okazji mity kojarzące się z obecnością firmy na giełdzie.

 

 

Giełda przywodzi na myśl hossę, bessę albo spekulacje czy kontrakty terminowe. Tak naprawdę została powołana po to, by finansować przedsiębiorstwa, również te mniejsze. Często spotykamy się ze spółkami, opowiadamy jak to wygląda w praktyce. Pokazujemy, że nawet mała firma ma szansę być notowana na giełdzie, zbudować dobre relacje z inwestorami i zwiększyć swoją widoczność na rynku – wyjaśniał Dariusz Mejszutowicz, Wicedyrektor Działu Rynku Pierwotnego GPW S.A.

 

 

Ostatnie dwa lata na giełdowym parkiecie udowadniają, że zmienia się wachlarz notowanych branż. Najwięcej, bo ponad 100, jest firm gamingowych. Na kolejnych pozycjach, najczęściej reprezentowany jest sektor nowych technologii, biotechnologii oraz energii odnawialnej. Kolejne istotne branże na giełdzie to: handel, budownictwo, żywność, sprzęt medyczny, finanse, motoryzacja i telekomunikacja.

 

Dzięki naszym doradcom, którzy pomagają w rozmowach z brokerami, w przygotowaniu prospektu emisyjnego i debiutu na giełdzie, proces IPO (od red. pierwszego publicznego zaoferowania nabycia papierów wartościowych spółki) nie jest wcale trudny. Zwłaszcza, gdy wybierze się optymalny moment na debiut, kiedy firma osiągnęła dojrzałość biznesową i jest w fazie wzrostu – przekonywała Patrycja Gorczyca, Relationship Manager GPW S.A.

 

 

Przedstawiciele GPW zaprezentowali również szczegóły Akademii GPW Growth – ekskluzywnego programu rozwojowego dla przedsiębiorców i menedżerów, który obejmuje 120 h szkoleń i warsztatów z ekspertami, a także praktykami biznesu.

 

Spotkanie było – jak zwykle – doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi planami i projektami katowickiej Izby. Europejski Kongres Stalowy STEEL 2023 to nowe wydarzenie w porfolio RIG, które odbędzie się już 18-19 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W październiku, z kolei, czeka nas 13. edycja Europejskiego Kongresu MŚP, pod intrygującym hasłem: READY FOR CHANGE?

 

Janusz Dramski, I Wiceprezes RIG zachęcał do dołączenia do Centrum Szkoleniowego Startupów w Zabrzu, co daje możliwość udziału w wyjątkowym, bezpłatnym kursie szkoleniowym dla osób prowadzących już startupy lub planujących taką drogę.

 

 

„Rozwijaj swój biznes w RIG!” to motto cyklu warsztatów networkingowych dla przedsiębiorców zrzeszonych w Izbie.

 

Nauczymy Was networkingu, przedstawimy podstawy etykiety w biznesie, pokażemy jak efektywnie korzystać z pakietu korzyści skierowanego do Firm Członkowskich. Projekt który wystartował w kwietniu, będzie miał swoje kolejne odsłony we wrześniu i w listopadzie – zapraszała do udziału Aleksandra Wanat, Dyrektor ds. Rozwoju RIG w Katowicach.

 

 

Wisienką na torcie programu spotkania było przywitanie nowych Firm Członkowskich Izby. W Katowicach pamiątkowe certyfikaty i pakiety powitalne potwierdzające członkostwo w społeczności Izby odebrali przedstawiciele kilkunastu przedsiębiorstw.

 

 

Po krótkiej prezentacji specyfiki działalności firm zgromadzeni wykorzystali pozostały czas na intensywny networking i luźne rozmowy przy poczęstunku.

 

 

Kolejne spotkanie Firm Członkowskich Izby jest zaplanowane na 20 listopada w siedzibie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

 

 

Witamy nowe Firmy Członkowskie RIG:

 

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu Filia w Chorzowie

PARK ŚLĄSKI S.A.

ALFAVOX SOFTWARE Sp. z.o.o.

FELMET PPHU MAKOWSKI ROBERT

QUANTIFIER SP. z o.o.

Wine Taste Sp. z o.o.

Insteel Sp. z o.o.

PRODRON Tomasz Siwy

Śląski Park Przemysłowo-Technologiczny Sp. z o.o.

EKOPOL SYSTEMS Sp. z o.o.

Skórna.pl Klinika Medycyny Estetycznej i Ginekologii Plastycznej dr Marcin Nylec

BIG JOBS Sp. z o.o.

OLSEMA Marika Szczęsna-Opala

Biuro Tłumaczeń AWERS Justyna Kasprzyk

Pollux Group Sp. z o.o.

Najnowsze