Mija rok od otwarcia nowej inwestycji Grupy Inter-Car: salonu i serwisu marki Mercedes-Benz w Rudzie Śląskiej. Warto przypomnieć, że jest to pierwszy obiekt w Polsce zbudowany zgodnie z nową strategią koncernu Mercedes-Benz  AG, a  jego powstanie było zwieńczeniem długiej działalności dealerskiej Grupy Inter-Car. Należy podkreślić, że firma  Inter-Car jest najdłużej działającym salonem i serwisem marki Mercedes-Benz na Górnym Śląsku, a teraz dzięki nowej inwestycji i wprowadzonym standardom, wyznacza nowe trendy w motoryzacji.

 

Cieszy również, że to co było zakładane na etapie inwestycyjnym potwierdzone zostało w praktyce. Umiejscowienie salonu w Rudzie Śląskiej tuż przy DTŚ okazało się doskonałą decyzją i dało nowy impuls w rozwoju firmy.  Zasadniczo zwiększyła się rozpoznawalność firmy Inter-Car Silesia, co przełożyło się na ilość odwiedzin oraz sprzedawanych pojazdów i usług. A, co najważniejsze zdecydowanie poprawił się dojazd do salonu i serwisu, a nowoczesny obiekt umożliwia świadczenie usług na znacznie wyższym poziomie.

 

Obiekt w klasie S!

Nie jest to oczywiście przypadek, przestrzeń, która została oddana do użytku Klientów jest imponująca. Dwukondygnacyjny obiekt powstał na działce o powierzchni 2,6 ha, o łącznej powierzchni 6,7 tys. m.kw. Dzięki takim gabarytom do dyspozycji w ciągłej ekspozycji jest 11 samochodów dostawczych i 26 osobowych. Serwis został wyposażony w 21 stanowisk serwisowych, co znacznie skróciło dostępność usług dla właścicieli Mercedesów. Dodatkowo, posiada nowoczesną trzystanowiskową myjnię. Kolejnym udogodnieniem jest kawiarnia, gdzie można spróbować doskonałej „małej czarnej”. MB Cafe to nie tylko komfortowe miejsce oczekiwania na zakończenie usługi, ale również, dzięki lokalizacji przy DTŚ, doskonały punkt spotkań biznesowych i miła przerwa w podróży. W najbliższej przyszłości planowana jest budowa nowoczesnego obiektu do napraw powypadkowych, co uzupełni proces kompleksowej obsługi. Przy tak dynamicznym rozwoju dotychczasowy obiekt musiał być uzupełniony.

Nowy obiekt zdynamizował również sprzedaż i obecne plany sprzedażowe są imponujące. Taka ilość gwarantuje, że w Inter-Car Silesia będzie zawsze szeroki wybór Mercedesów, które będzie można osobiście sprawdzić.

 

Nowoczesne salony i serwis na najwyższym poziomie

Trzeba podkreślić, że Grupa Inter-Car to nie tylko salon i serwis Inter-Car Silesia w Rudzie Śląskiej, ale również obiekt Mercedesa w Świerklanach koło Rybnika, gdzie oprócz sprzedaży i serwisu samochodów osobowych i dostawczych prowadzi serwis pojazdów ciężarowych i autobusów. Obok obiektów marki Mercedes-Benz, Grupa Inter-Car posiada w Bielanach Wrocławskich autoryzowany salon i serwis Volvo oraz punkt sprzedaży samochodów Volvo w Opolu.

Zarząd firmy pomimo sytuacji, z jaką zmagają się wszyscy przedsiębiorcy w Polsce, patrzy optymistycznie na najbliższe miesiące. W ciągu ostatnich tygodni wzrosła sprzedaż usług serwisowych, poparta realizacją sprzedaży samochodów. Dzięki rozważnemu zarządzaniu udało się zachować miejsca pracy, a tym samym utrzymać jakość świadczonych usług na wysokim poziomie. Firma Inter-Car zdaje sobie sprawę, że poziom usług i zadowolenie Klientów, to przede wszystkim doświadczeni i przeszkoleni ludzie.  To oni zapewniają lojalność Klientów, dzięki którym udało się przejść bezpiecznie przez ostatni okres.

 

 

Wyjątkowe miejsce na motoryzacyjnej mapie Górnego Śląska

Na koniec warto przywołać słowa głównego udziałowca firmy Roberta Pakosza, kiedy rok temu kończył inwestycję związaną z Inter-Car Silesia.

 – Czuję duże zmęczenie, ale również wielką satysfakcję. Myślę, że podobnie jak maratończyk po przebiegnięciu długiego dystansu, któremu smak zwycięstwa pozwala wznieść się ponad czysto ludzkie zmęczenie. Teraz najważniejsze jest dla mnie oddać tę atmosferę nowego miejsca naszym Klientom.

Te słowa okazały się adekwatne do sytuacji, jaką mieliśmy przez ostatnie kilka miesięcy. Skuteczne przejście przez trudny okres oraz optymizm związany z kolejnymi miesiącami pozwala na spojrzenie w przyszłość z nadzieją!

– Przechodzimy trudny czas, ale ku mojej satysfakcji, nie zaczynamy od zera. Przez ten rok, od kiedy działamy w nowym miejscu, staliśmy się bardziej rozpoznawalni i bogatsi o nowych Klientów. To dzięki nim udaje nam się bezpiecznie wychodzić z tego kryzysu. Za to chciałbym serdecznie podziękować. A tych, którzy jeszcze nas nie odwiedzili serdecznie zaprosić. Inter-Car Silesia, to naprawdę wyjątkowe miejsce na motoryzacyjnej mapie Górnego Śląska – podkreśla Robert Pakosz, główny udziałowiec Inter-Car Silesia Mercedes-Benz.

 

 

Inter-Car Silesia Mercedes-Benz

Szyb Barbary 3

Ruda Śląska

Tel. 32 888 20 00

 

 

Materiał partnerski ukazał się w lipcowym wydaniu kwartalnika “Wolny Rynek”.

Najnowsze