Wiosenne wydanie magazynu – skierowanego do środowiska biznesowego – poświęcone zostało prognozom gospodarczym na kolejne miesiące 2023 roku. W numerze warto przeczytać relacje z wydarzeń dla MŚP, zajmujące wywiady, a także merytoryczne artykuły eksperckie na temat prawa i podatków czy projektów unijnych.

 

Wersja online najnowszego numeru do pobrania: CZYTAJ TUTAJ!

 

Marcowe wydanie kwartalnika (jak zwykle!) obfituje w interesujące materiały. Na okładce gości Beata Drzazga, Przedsiębiorca i Założyciel BetaMed S.A., Drzaga Clinic i Dono da Scheggia, która od lat zasila grono Firm Członkowskich RIG. W wywiadzie dzieli się z nami przemyśleniami na temat obecności kobiet w biznesie, kompetencji silnego lidera, pasji do tworzenia nowych projektów i sposobach na motywowanie pracowników, by tworzyć razem z nimi biznesową rodzinę.

 

Krzysztof Zamasz, członek Zarządu Grupy Veolia w Polsce opowiada o wyzwaniach transformacji energetycznej w Polsce. Tomasz Bednarek, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach podsumowuje trzy dekady działań instytucji.

 

W numerze, m.in. informacje o pierwszych naborach wniosków o dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, a także rozmowa z Maciejem Samcikiem o prognozach dla polskiej gospodarki oraz o sposobach na bezpieczne lokowanie swoich oszczędności. Można także przeczytać o tym, czym „żyła” Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach przez pierwszy kwartał nowego roku. W „Business HUB” znajdują się relacje z trzech otwartych spotkań dla Firm Członkowskich, w tym jednego połączonego z Regionalnym Gospodarczym Otwarciem Roku, inauguracji nowej delegatury Izby w Rudzie Śląskiej, integracyjnego eventu dla kobiet biznesu – Pierwiastek K!

 

Na kolejnych stronach magazynu dawka eksperckiej wiedzy na temat zmian w pracy zdalnej, fundacjach rodzinnych, projektu Woman Business Hub, konieczności prowadzenia stałych działań marketingowych, by utrzymać tendencje wzrostowe firmy, zmieniającej się komunikacji w czasach Artificial Intelligence, a także projektów unijnych realizowanych przez Izbę. Pragnę zwrócić Państwa uwagę na międzynarodowy projekt TECOFASH, skierowany do sektora mody i producentów tekstyliów. Zadajemy pytanie – co jest nie tak z branżą szybkiej mody?

 

W marcowym numerze można znaleźć też ofertę współpracy z Firmami Członkowskimi RIG w Katowicach, reprezentującymi pełny przekrój branż – od kancelarii prawnych, agencji doradztwa personalnego po catering i transport ładunków.

 

Kwartalnik jest dystrybuowany w prenumeracie indywidualnej, wysyłany do wiodących instytucji samorządowych, rządowych i związanych z biznesem, a także kolportowany na wydarzeniach organizowanych przez RIG w Katowicach, na konferencjach i szkoleniach branżowych oraz innych eventach o zasięgu ogólnopolskim, objętych patronatem przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach i wydawnictwo. Jest również dostępny bezpłatnie w prestiżowych lokalizacjach biznesowych w województwie śląskim i całym kraju.

 

Osoby zainteresowane wykupieniem prenumeraty, a także współtworzeniem treści magazynu skierowanego dla biznesu zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość zamieszczenia artykułu i wywiadu albo reklamy modułowej w kolejnym wydaniu „Business HUB”, które ukaże się na początku lipca 2023 r.

 

Kontakt:

Jaga Kolawa
Redaktor Naczelna
jkolawa@rig.katowice.pl
tel. 503 802 704

Najnowsze