W środę 14. października piąty raz spotkali się w Zabrzu naukowcy, inżynierowie, medycy, inwestorzy, przedsiębiorcy i studenci zainteresowani rozwijaniem startupów (młodych firm technologicznych skalowalnych międzynarodowo/ globalnie) w obszarach medycyny i pokrewnych.

 

 

 

Spotkanie odbyło się w Klubie Biznesowym Areny Zabrze. Kilkadziesiąt osób z naszego i nie tylko naszego regionu przyjechało wymienić się wiedzą, doświadczeniem i kontaktami. Doświadczeniem w rozwijaniu startupu w sektorze medtech podzielił się Marcin Kostuj, współzałożyciel MediPrintic, absolwent ŚUM.

Profesor Marek Gzik przedstawił założenia dot. budowanego Śląskiego Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu w Zabrzu przy Wydziale Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej.

 

 

Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości zaprosiło do udziału w 8. edycji konkursu Zabrzański Biznesplan, którego pula nagród finansowych i rzeczowych ufundowanych przez partnerów szacowana jest na ok. 200 tys. złotych (zgłoszenia do 30.11.2020, informacje na https://miastozabrze.pl/dla-biznesu/zabrzanski-biznesplan/).

 

Konkurs skierowany jest branż tradycyjnych i technologicznych. Mogą do niego zgłosić się zarówno osoby planujące rozpoczęcie działalności gospodarczej jak i już prowadzące firmy (mikroprzedsiębiorstwa) na terenie Zabrza. Odsyłamy do szczegółów na stronie Konkursu.
Dla każdego biznesu – startującego w Zabrzu, przenoszonego do Zabrza, poszukującego nowego adresu w Zabrzu – Arena Zabrze ma propozycję wirtualnego biura w ramach usług www.R81.pl

 

– Cieszymy się z dużego zainteresowania specjalistów udziałem w spotkaniach MedTech Meetup. Udział osób prowadzących firmy technologiczne w obszarach medycyny i pokrewnych, a także tych z pomysłami na takie przedsiębiorstwa, daje bardzo dużo możliwości do wymiany myśli i dzielenia się doświadczeniami. Niezmiennie nasze spotkania cieszą się zainteresowaniem świata nauki, biznesu, medycyny – mówi Janusz Dramski, startup oficer w Zabrzu.

 

Zapraszamy już dzisiaj na MedTech Meetup #6. Wydarzenie planujemy w dniu 4.11.2020.

 

Szczegóły spotkania oraz link do zapisów podamy w kanałach “Startup City Zabrze”:

https://www.facebook.com/startupcityzabrze
https://www.linkedin.com/company/startupcityzabrze

 

Spotkania MedTech Meetups odbywają się w ramach programu Startup City Zabrze realizowanego z inicjatywy Prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, która zainaugurowała działanie Programu podczas specjalnego panelu “MedTech – startupy i biznes – w Zabrzańskiej Dolinie Medycznej” w ramach 9. Europejskiego Kongresu MŚP w 10.2019.

 

Partnerem spotkania MedTech Meetup #5 była Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Najnowsze