Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Patronaty RIG w Katowicach

 

 Cover 1200x900

 

 

brass reklama prasowa 145 150 zabrze podglad

 

banner 520x271

Plakat BVC 2020

grafika patronat

baner

 


 

RIG 600x400 - Targi Bielsko


 

ifn


v kongres


dfr parig


 

intarg 2 1


konkurs ka


KONGRESPR BANER 600px-12


az


ADAtargi-katowice-580x4005

 


 

DFR rejestracja1 600px 

 


 

akademia marketingu 600px

 


 

Ciekawi-Jutra 600px

 


 

Grafika 1 600px

 


 

 

NZ 600px42

 


 

baner EDUAL 600

 


 

 

 politechnika 600px

 


 

 

zaproszenie 600

 


 

zaproszenie Logistex

 


 

Zaproszenie KOMPOZYTmeeting

 


 

Zaproszenie INDUSTRYmeeting ExpoSEALING DRUK 3D

 


 

Grafika wydarzenia luty

 


 

plakat konferencja 600px

 


 

 

III Kongres HR grafika


 

lumen 1200x628px 600px

 


 

zaproszenie on-line ExpoBONDING 2018 600x

 


 

expoopakowania 2018 zaproszenie 600px

 


 

U-RODZINY 2018-baner 600px

W dn. 11-14 października 2018 r. w Katowicach odbędzie się 11. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY 2018 – największe i najważniejsze wydarzenie dla środowiska przedsiębiorców rodzinnych w Polsce. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych co roku staje się platformą dialogu i współpracy przedstawicieli biznesu, państwa i nauki. Głównym celem Zjazdu jest ukazanie wizerunku firm rodzinnych jako przedsiębiorstw, które w głównej mierze tworzą polską gospodarkę, oraz jednocześnie, jako podmiotów innowacyjnych, które aspirują do ciągłego rozwoju, zdobywając nie tylko rynek polski, ale przede wszystkim rynki zagraniczne.

 Strony internetowe: www.u-rodziny.pl | www.firmyrodzinne.pl
Facebook: www.facebook.com/inicjatywafirmrodzinnych 
LinkedIn: www.linkedin.com/company/inicjatywafirmrodzinnych

 


 

ksion


Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego – SWBN organizuje kolejną już VIII edycję Konferencji Bezpieczeństwa Narodowego, która odbędzie się w dniach 3 – 5 października br. w Hotelu Ossa Congress & Spa. Tegoroczne wydarzenie jest szczególne ze względu na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wpisanie Konferencji do rządowego programu ,,Niepodległa”.

 


 

FORUM baner600px250px

 XVI edycja Samorządowego Forum Kapitału i Finansów już po raz czwarty odbędzie się w najnowocześniejszym w Polsce Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Tradycyjnie spotkanie łączące liderów samorządu i finansów będzie stanowiło platformę pozyskiwania wiedzy, wymiany doświadczeń i badania trendów. Piętnasta edycja Forum obejmie aż 9 równoległych ścieżek tematycznych oraz ciekawe wydarzenia towarzyszące. Program obejmie 60 debat i wykładów i debat: Kongres Skarbników Polskich Samorządów, Zjazd Sekretarzy i Cyberbezpieczeństwo, Forum Przewodniczących Rad, Miasto Przyszłości i strategia elektromobilności, Majątek komunalny – finansowanie i Zarządzanie, Oświata-Kultura i Sport a Samorząd, Audyt wewnętrzny w JST, Innowacje w rozwoju obszarów wiejskich, Ochrona zdrowia i polityka senioralna

 http://www.samorzadoweforum.pl/

 


 

 

baner kaplica katowice

 

Album "La Cappella Sistina" dotarł do stolicy województwa świętokrzyskiego, gdzie będzie można go oglądać do 7 sierpnia. Warto skorzystać z okazji i na własne oczy zobaczyć wyjątkowe dzieło, które zabiera nas w podróż po Kaplicy Sykstyńskiej.


 

Come and Grow Banne 600pxr

 

W dniach od 2 do 4 września 2018 r. podczas Targów spoga+gafa 2018 w Kolonii zwiedzających oczekuje szeroka paleta tematów związanych z ogrodem. Czy to najnowsze trendy w roślinności, wysokiej jakości meble do ogrodu, czy też najnowszy sprzęt do grillowania - targi prezentują całą branżę.
Przejrzysta struktura prezentacji działów takich jak garden living, garden creation & care, garden bbq und garden unique zapewniają kompletny przegląd wszystkich ofert wystawy.

 


 

zaproszenie 2018-001 600px

 Więcej o konferencji http://www.fundacja-ekon.pl/pl/o-konferencji

 


 

36087231 1802274853160484 1721198209612644352 n

 

W imieniu Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego (SWBN) oraz Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych (KSOIN) serdecznie zapraszamy na VIII Konferencję Bezpieczeństwa Narodowego, która wpisana jest do oficjalnych Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dowiedz się więcej na http://konferencjabezpieczenstwanarodowego.ksoin.pl/

 


 

 

front1 600px

 To cykliczne spotkanie dyrektorów, managerów oraz kierowników wyższego szczebla, a także wszystkich zainteresowanych szczupłym zarządzaniem.

Trzydniowa formuła konferencji łączy w sobie charyzmatyczne wystąpienia ekspertów, którzy dzielą się swoim doświadczeniem, prezentując liczne case studies oraz wizyty studyjne, podczas których uczestnicy mają możliwość skonfrontowania teorii z praktyką w firmach produkcyjnych takich jak m.in.: Toyota Motor Manufacturing Poland – lidera i niedościgniony wzór w zakresie lean management, a także warsztaty symulujące prawdziwy proces produkcyjny!

 


 

350 200 Statyczny

 

Instytut Pracy i Spraw Socjalnych właśnie zainaugurował XIX edycję Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w rywalizacji o statuetki, wyróżnienia i certyfikaty, które zostaną wręczone w grudniu 2018 roku podczas uroczystej Gali.


Zapraszamy na stronę internetową Konkursu ipiss.com.pl/konkurs-lider po szczegóły.


 

Industry konferencja logo poziom 600px

 

ÂÂÂ

24 października 2018 roku w katowickim Międzynarodowym Centrum Kogresowym redakcja portalu IndustryStock.pl organizuje Międzynarodową Konferencję JAK SPRZEDAĆ POLSKIE PRODUKTY NA RYNKACH EKSPORTOWYCH?

To wyjątkowe wydarzenie będzie skupiać w jednym miejscu doborowe grono osób zaangażowanych w procesy internacjonalizacji polskich produktów, know-how oraz polskiej gospodarki – menadżerów, przedsiębiorców oraz przedstawicieli biznesu z terenu całego kraju. Kompleksowa i interdyscy¬plinarna wiedza międzynarodowego (Polska, Chiny, Hiszpania, Niemcy) grona wykładowców poparta będzie praktycznymi informacjami na temat efektywnego prowadzenia działań na zróżnicowanych rynkach eksportowych.

 


 

FutureMotive 600px

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu „FutureMotive - sztuczna inteligencja i cyberbezpieczeństwo w motoryzacji – szanse i korzyści”, które odbędzie się 7 i 8 czerwca 2018 w Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia w Katowicach. 

 


 

logo XVII turnieju 40px

XVII Turniej Strzelecki odbywający się w ramach, zainaugurowanej 17 lat temu, akcji: "Bezpiecznie mieszkaj. Bezpiecznie pracuj. Bezpiecznie żyj.".
Ideą Turnieju jest promocja działań służących zwiększeniu bezpieczeństwa w regionie, z którym ERA Spółka z o. o. jest związana.
Zgodnie z tradycją w Turnieju Strzeleckim udział wezmą reprezentanci miast w osobach: Prezydenta lub Burmistrza Miasta, Komendanta Miejskiego Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej. Drużyny miast walczyć będą o przywilej przekazania wybranej placówce szkolnej lub opiekuńczej systemu alarmowego wraz z rocznym abonamentem na monitorowanie przez ERA Spółka z o.o..

 


 

 

tło FB 600px

 

Biznes w Polsce boryka się dzisiaj z pogłębiającym się kryzysem zaangażowania pracowników, wysoką rotacją, kosztowną rekrutacją i problemami z utrzymaniem i rozwojem talentów w firmach. HR staje dzisiaj przed egzaminem z efektywności.

Jak zapewnić wysoką efektywność procesów HR? Jak sprostać roli Partnera w Biznesie?

Z pomocą przychodzi Śląski HR – od projektu do efektu, http://slaskihr.pl pod hasłem „HR jako Partner w Biznesie”, który odbędzie się 21 czerwca w CKS Mrowisko  w Gliwicach.

 


 

kongres informacji niejawnych

Kongres jest najważniejszym i najbardziej prestiżowym przedsięwzięciem w Polsce odbywającym się nieprzerwanie od 2005 roku, mającym istotne znaczenie i wpływ na stan bezpieczeństwa państwa, firm, instytucji i obywateli.

XIV Kongres to możliwość spotkania z wieloma wybitnymi gośćmi i ekspertami z zakresu ochrony informacji niejawnych, biznesowych i danych osobowych, a także okazja do dyskusji, bezpośredniej wymiany doświadczeń, kuluarowych spotkań, przekazania uwag i wyjaśnienia wątpliwości dotyczących organizacji i funkcjonowania pionów ochrony, obowiązków i zadań kierowników jednostek organizacyjnych, pełnomocników ochrony, administratorów bezpieczeństwa informacji, inspektorów ochrony danych osobowych oraz współpracy i podziału kompetencji między nimi.

 


 

kat-fb-1550

 

Już 07.04.2018r. odbędzie się kolejna edycja Kariera IT dla województwa śląskiego. Zapraszamy do Vienna House Easy Angelo Katowice (Sokolska 24). Udział jest całkowicie bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na stronie wydarzenia.

 


 

start konkursu600px 


 

udzial chemii 2018 600x338 pl RIG

Majowa konferencja to jedno z najważniejszych wydarzeń dla energetyki cieplnej i zawodowej oraz przemysłu. Historia organizowanych od 1986 roku spotkań obrazuje, jak zmieniła się polska energetyka i jakie zmiany technologiczne i techniczno-organizacyjne przechodziły polskie elektrownie i elektrociepłownie.

Partnerami merytorycznymi tegorocznej edycji wydarzenia zostały: ENEA Wytwarzanie Sp. z o.o., Urząd Dozoru Technicznego, TAURON Wytwarzanie S.A. oraz Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie.

 


 

 Patronaty 2018 baza.lnk

 

Wynagradzanie to jedna z najważniejszych funkcji HR. Sposób, w jaki płacisz i motywujesz swoich pracowników, bezpośrednio wpływa na wyniki Twojej organizacji. Dlatego po raz trzynasty organizujemy konferencję umożliwiającą wymianę doświadczeń i dobrych praktyk w tym zakresie. Krakowskie Forum Wynagrodzeń to jedyne wydarzenie w całości poświęcona nagradzaniu.

  


 

Baner Fair Play poziom s600

Rozpoczęła się XXI edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”, w którym przedsiębiorstwa z całej Polski mogą uwiarygodnić swoją uczciwość i rzetelność. Na złożenie deklaracji uczestnictwa w programie firmy mają czas do 31 maja b.r.

 


 

slaskarzecz2017 banner 600

 

Suszarka do butów narciarskich z Ustronia, etykiety na dżemach z Sosnowca, a może nawigacja ułatwiająca parkowanie w Piekarach Śląskich czy Tarnowskich Górach? Kto tym razem zostanie laureatem konkursu „Śląska Rzecz”. Rusza konkurs i zgłaszają się pierwsi kandydaci. Więcej na http://www.zamekcieszyn.pl/ 

 


 

SEW18 pp600t

Już 7 marca br. w klubokawiarni Morcinka 3a w Katowicach odbędzie się Startup Europe Week 2018. Wydarzenie, organizowane po raz kolejny przez grupę Spin Digital, zgromadzi przedsiębiorców, startupowców, inwestorów oraz lokalnych działaczy promujących przedsiębiorczość w regi zaproszonych ekspertów.

 


 

 

grafika modele biznes600u

elem konferencji jest przedstawienie nowoczesnych mechanizmów konceptualizacji i operacjonalizacji modeli biznesu przedsiębiorstw ukierunkowanych na osiąganie wysokiej efektywności.

Konferencja kierowana jest do przedstawicieli środowiska biznesowego: menedżerów, członków rad nadzorczych, członków zarządów przedsiębiorstw, doradców biznesowych oraz inwestorów.

 


 

cove600pxr

 

Festiwal Lodów Rzemieślniczych, Coffee Village, warsztaty, debaty, pokazy i konkursy… A przede wszystkim wielu wystawców z Polski i Europy, tysiące zwiedzających i 3 dni pełne nowinek branżowych. Przyjdź na najsłodsze targi w południowej Polsce!


Targi Cukiernicze, Piekarnicze i Lodziarskie w Katowicach odbędą się już kolejny raz w nowoczesnych przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Dwa tygodnie przed Wielkanocą, od 17 do 19 marca 2018 roku spotkamy się na południu Polski, by poznać nowe trendy i produkty w branżach. W tym roku patronat medialny nad imprezą objęła telewizja Kuchnia+. www.sweettargi.bbmexpo.pl

 


 

 LOGO250px

 

“Autonomous & Robotized Life”, konferencja poruszająca niesamowicie ciekawą, a zarazem bardzo codzienną kwestię nowoczesnej technologii. Wykłady poprowadzone przez specjalistów z dziedzin takich jak prawo, medycyna, architektura, czy informatyka przybliżą tematy sztucznej inteligencji, bezzałogowych samochodów, “robosapiens” i wiele innych. Zaproszeni goście to m.in przedstawiciel rządu Flandrii Yves Wantens, socjolog dr Anna Malinowska i mecenas Monika Frankowska-Krysiak.

 


 

 Patronaty 2018 baza.l600nk

 

Przez 2 dni firmy franczyzowe prezentują zwiedzającym sprawdzone pomysły na biznes. Odwiedź regionalne targi franczyzy „Pomysł na firmę” w katowickim Centrum Kongresowym i wybierz najlepszy biznes dla siebie!

 


 

grafika 2 - seminarium600

 

Zapraszamy do udziału w seminarium pt. "Zarządzanie procesami w Firmie-Idei - koncepcje metodyczne i rozwiązania praktyczne", które odbędzie się w dniu 9 marca br. w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie (ul. Sportowa 29). Gościem specjalnym spotkania będzie prof. dr hab. Jerzy Hausner - były wicepremier, członek Rady Polityki Pieniężnej w latach 2010-2016, ekonomista.

 


 

 

2 Międzynarodowa Konferencja Budownictwa Zero i Niskoenergetycznego
infoENERGIA 2018
Bielsko-Biała, 23.04- 24.04. 2018 r.

Sala Konferencyjna w Hali Widowiskowo-Sportowej na terenach Międzynarodowych Targów Budownictwa Twój Dom 2018

 


 

logo BOSS 600px

 

Już 12 marca rozpocznie się XV edycja Festiwalu BOSS, największego w Polsce wydarzenia promującego przedsiębiorczość, rozwój i innowacyjność wśród młodych ludzi. Jak co roku został przygotowany cykl bezpłatnych szkoleń, warsztatów oraz spotkań inspirujących z ludźmi ze świata biznesu, mediów i nauki. Festiwal BOSS odbędzie się na terenie kampusów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

 


 

agenda-na-konferencje-600px

 


 

 

1500x788 600px

Jak budować skuteczne i efektywne systemy zarządzania wartością w firmie?
Jak identyfikować i zarządzać wartością strategiczną w przedsiębiorstwach?
Jaki system wartości powinien obowiązywać w turkusowych organizacjach?


Spotkanie jest kierowane do przedstawicieli środowiska naukowego, jak również praktyków biznesu: menedżerów, członków rad nadzorczych, członków zarządów, doradców biznesowych i inwestorów.

 


 

baner60 

W dniu 5 marca 2018 odbędzie się druga edycja konferencji EDUAL. Wydarzenie, jak w roku poprzednim, zgromadzi w Gliwicach przedstawicieli środowiska akademickiego i otoczenia społeczno-gospodarczego, którzy wspólnie dyskutować będą o kształceniu studentów. Konferencja organizowana jest przez Politechnikę Śląską wspólnie z Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE).

 


 

wsb 

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zaprasza na konferencję "Project Management 2018", która odbędzie się 23 marca 2018 r. w godz. 10.00-16.00. Konferencja stanowić będzie platformę wymiany informacji pomiędzy czołowymi postaciami w zakresie teorii i praktyki zarządzania projektami.

 


 

dni karier


Dni Kariery® to jedne z największych targów pracy, praktyk i staży dla studentów i absolwentów, organizowane przez AIESEC Polska. Odbywają się już od ponad 20 lat na wiosnę w 9 największych ośrodkach akademickich, a w Warszawie i Poznaniu również jesienią. W ubiegłorocznej wiosennej edycji wzięło w nich udział 40 000 uczestników i ponad 300 wystawców.

 


 

 

Front fb 600

Już 11 stycznia 2018 r. w Katowicach odbędzie się  II edycja Kongresu  HR. Tematem przewodnim wydarzenia będą „Współczesne wyzwania HR – rekrutacja, motywacja i utrzymanie pracownika”. Po raz kolejny w gronie ekspertów i praktyków HR uczestnicy wymienią się innowacyjnymi strategiami, doświadczeniem oraz nowatorskim rozwiązaniami w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Konferencja ta bez wątpienia będzie dla wszystkich obecnych inspiracją do wdrażania sprawdzonych rozwiązań w swoich firmach.

 


 

slider1 slaski


Już po raz kolejny tworzymy miejsce współpracy między biznesem, HR i środowiskiem branżowym. W ten sposób powstało wiele ciekawych projektów, nie tylko na Śląsku. Na nasze spotkanie przychodzą stali uczestnicy, a wiele znajomości trwa do dziś.

To spotkanie dla tych, którym się chce – myśleć, dyskutować, tworzyć i działać!

 


 

jaworzno600

Jaworznicki Dzień Dla Biznesu to inicjatywa poświęcona przedsiębiorcom, podczas której przybliżona zostanie działalność instytucji publicznych wspierających lokalny biznes oraz przedstawione zostaną zmiany w przepisach prawnych, ważnych z punktu widzenia prowadzenia działalności gospodarczej. Prelegenci przedstawią m.in tematykę w zakresie: wsparcia zatrudnienia, pozyskania środków na poprawę warunków pracy, ulg w zakresie podatków od nieruchomości, ulg i preferencji dla zatrudniających niepełnosprawnych oraz e-składki i e-ZLA.

 


 

 

banner600

 

Zapraszamy do udziału w konferencji „Druk 3D w branży automotive” organizowanej w dniu 21 Listopada 2017r. w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu. Udział w Konferencji jest bezpłatny, pod warunkiem dokonania wcześniejszej rejestracji on-line dostępnej na stronie internetowej http://exposilesia.pl/silesia3dprint/25/2/pl/

 


 

 

mycompany600

 

„Rozliczenia w firmie. Zmiany w podatkach 2018”.
Bezpłatne spotkanie skierowane jest do przedsiębiorców oraz biur rachunkowych z regionów śląskiego i opolskiego odbędzie się Katowicach przy ul. Krzyżowej 1 (Miejski Dom Kultury Koszutka filia „Dąb”).
Poprzednie cykle konferencji z udziałem przedstawicieli Krajowej Izby Doradców Podatkowych spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczestników reprezentujących środowiska związane z finansami firm.

 


 

banear

 

Już 23-24.11.2017 r. w Zabrzu podczas VII edycji Konferencji „Kierunki Rozwoju Zarządzania Zasobami Ludzkimi” podejmiemy próbę zdefiniowania KOMPETENCJI PRZYSZŁOŚCI, będziemy dyskutować o transformacji kultury organizacyjnej, która będzie wspierać zaangażowanie pracowników oraz przyciągać kandydatów do pracy. Szczegółowe informacje, program oraz karta zgłoszenia dostępne na http://konferencjazzl.um.zabrze.pl/. Termin nadsyłania zgłoszeń: 16.11.2017 r.

  


 

sportbonus 600

 

Projekt jest adresowany do 40 tys. Klubów sportowych i 50 tys. szkół w Polsce, ma on na celu dać możliwość spełnienia marzeń dzieci jak również wsparcie organizacyjne i finansowe dla Klubów, w których trenuje miliony dzieci w Polsce.

 


 

 

 IT SECURITY600

Konferencja ZBIT’2017 odbędzie się na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Centrum Nowych Technologii Informatycznych (CNTI) Katowicach, przy ul. Bogucickiej 5. W programie konferencji przewidujemy sesje plenarne i posterowe, stoiska tematyczne oraz spotkania kuluarowe.

 


 

konferencja banne2r

Spotkanie to ma przybliżyć przedsiębiorcy (właścicielowi firmy) tematykę związaną z Circular Economy. Podczas Konferencji wystąpi kilkunastu prelegentów z różnych dziedzin, reprezentujących wiele instytucji samorządowych i pozarządowych. Konferencja ma stać się miejscem wymiany doświadczeń, budowania relacji oraz dać możliwość poszerzania posiadanej wiedzy.

 Dąbrowa Górnicza – Kierunek Inwestycje

Już 12 października zapraszamy na 4. edycję konferencji Dąbrowa Górnicza – Kierunek Inwestycje. Inwestycje Automotive – kierunek Dąbrowa Górnicza. Tegoroczne wydarzenie rozpocznie JAPAN VIP RAJD oraz wizyta studyjna na terenie Tucznawa- największym terenie inwestycyjnym w Polsce południowej, gdzie swoją działalność prowadzi już jeden z największych producentów filtrów cząsteczek stałych, reprezentujących kapitał japoński – firma NGK Ceramics Polska.

 


 

PRZEMYSŁ 4.0 Innowacje w przemyśle

1.rzeczpospolita.przemysk4

Celem konferencji będzie dialog profesjonalistów na temat największych wyzwań, które stoją dzisiaj przed firmami w związku z Przemysłem 4.0. Będzie to także miejsce dyskusji i prezentacji wdrożonych dobrych praktyk, a także wymiana doświadczeń na temat współpracy pomiędzy biznesem i światem nauki w Polsce i na świecie. Ważną częścią dnia konferencji będzie networking pomiędzy uczestnikami.

 


 

Zatrudnianie cudzoziemców

1. banner atrudnianie cudzoziemcow

Rynek pracy w Polsce stanął przed poważnym wyzwaniem związanym z niedoborem pracowników. W grudniu 2016 roku, według danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zostało wydanych ponad 123 tys. zezwoleń o pracę, a zarejestrowano więcej niż 1,3 mln oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi, co wskazuje na wzrosty rok do roku odpowiednio o niecałe 90 proc. i 65 proc.

 

 


 

1. MIXER HR

Jak co roku, poza integracją środowiska branżowego, naszym celem będzie prezentacja najlepszych praktyk zarządzania i perspektyw rozwoju HR w Polsce.

Będziemy wydobywać najbardziej użyteczne rozwiązania HR, przekażemy wiedzę popartą wyłącznie doświadczeniem.

18 praktyków HR
8 dynamicznych prelekcji
4 inspirujące case studies
8 praktycznych warsztatów

 


 

1.600pxbanner

Instytut Pracy i Spraw Socjalnych właśnie zainaugurował XVIII edycję Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w rywalizacji o statuetki, wyróżnienia i certyfikaty, które zostaną wręczone w grudniu 2017 roku podczas uroczystej Gali.

 

 1.Logo-EWP-png-RGB-170811-OK

Program spotkania koncentrować się będzie na praktycznych aspektach prowadzenia działalności eksportowej i inwestycyjnej na wybranych rynkach Azji, Afryki i Europy Środkowo
– Wschodniej.


 XII edycja konferencji Lean Camp

LC 600px2

Masz szansę wziąć udział w prawdziwym procesie produkcyjnym, udoskonalić swe umiejętności oraz poznać zupełnie nowe techniki zarządzania. Możesz wcielić się w jedną z kluczowych ról w produkcji i zobaczyć jaki potencjał drzemie w każdym procesie. Twoja firma będzie zarabiać realne pieniądze, ale także realnie będziesz musiał szukać oszczędności by nie zbankrutować. Będziesz miał wpływ na to, jak potoczą się losy Twojej firmy.

 

 rig 500x600-01

Konferencja lean ma na celu zgromadzenie osób związanych ze szczupłym zarządzaniem w różnych dziedzinach i na różnych poziomach zaawansowania.
Na kongresie zostaną omówione liczne przykłady lean management w firmach o zasięgu międzynarodowym z różnych branż (produkcja, automotive, usługi, finanse, ubezpieczenia, BPO, reklama i wiele innych)


 polsko-czeskie seminarium gospodarcze w Dąbrowe Górniczej

polsko-czeskie seminarium

W imieniu organizatorów i partnerów mamy przyjemność zaprosić Państwa na polsko- czeskie seminarium gospodarcze „Współpraca gospodarcza Polski i Czech. Od relacji bilateralnych po konkurencyjność międzynarodową”, które odbędzie się 1 września w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

 


 

XIX Sympozjum Informacyjno-Szkoleniowe

DIAGNOSTYKA I REMONTY URZĄDZEŃ CIEPLNO-MECHANICZNYCH ELEKTROWNI

Diagnostyka wspierająca przedłużanie eksploatacji i elastyczną pracę elektrowni

Katowice, Hotel Angelo, 5-6.10.2017 r.

 

XIX Sympozjum baner


 

Targi spoga+gafa 2017


Header 2017 974x285 974asdx285

 

W dniach od 03 do 05 wrzesnia 2017 roku beda mogli Panstwo nieomal calkowice zapoznac sie z branza ogrodnicza. Najwazniejsi nabywcy oraz decydenci z calego swiata spotkaja sie w tym jednym miejscu na spoga+gafa 2017. Czeka tam Panstwa nieoczekiwany program, jak rowniez najnowsze trendy ogrodnicze, ktore rzuca nowe swiatlo na swiat Grill´a, meble i rosliny ogrodowe oraz inne tematy tej branzy.

 

 


 

 

Gala Business Mixer - Business Link Katowice


18489806 729420207257766 5677413091552971777 o - Kopia

 

Business Mixer - to cykl spotkań networkingowych dla przedsiębiorców z ekosystemu BL oraz regionu śląskiego, organizowanych przez Business Link Katowice. Czerwcowy Business Mixer będzie również okazją do świętowania kolejnych urodzin Business Link Katowice.

Â

 
Międzynarodowa Konferencja

„MODELE BIZNESU i ZARZĄDZANIE WARTOŚCIĄ PRZEDSIĘBIORSTW”

22 CZERWCA 2017 r., Dąbrowa Górnicza


Celem konferencji jest przedstawienie nowoczesnych modeli biznesu organizacji kreujących wartość w gospodarce opartej na innowacji i wiedzy, a także przedstawienie aktualnych trendów w zakresie wdrażania strategii wzrostu wartości przedsiębiorstw.

Konferencja kierowana jest do przedstawicieli środowiska biznesowego: menedżerów, członków rad nadzorczych, członków zarządów przedsiębiorstw, doradców biznesowych oraz inwestorów.


modele biznesu v2600

 

 Debata Gospdarcza ,Przedsiębiorcy i Rzemieślnicy Województwa Śląskiego w Podnoszeniu Standardu Życia Jego Mieszkańców"


Serdecznie zapraszamy w imieniu Siemianowickiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców na Debatę Gospodarczą ,Przedsiębiorcy i Rzemieślnicy Województwa Śląskiego w Podnoszeniu Standardu Życia Jego Mieszkańców", która odbędzie się w SCK „Zameczek” 5 czerwca br. o godzinie 13:00.

 Koncert charytatywny „Zawał serca – czas to życie”

 

W tym roku obchodzimy Jubileusz XXX-lecia inwazyjnego modelu leczenia zawału serca w naszym kraju. Wprowadzenie 30 lat temu, w Zabrzu, jako drugim ośrodku w Europie, tego nowego sposobu leczenia było przełomem i przyczyniło się do zasadniczego zmniejszenia śmiertelności i inwalidztwa wśród naszego społeczeństwa

 

zawał.jpeg

 
KONFERENCJA MasterClass HR
 


Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie praktyków HR! MasterClassHR.pl to niezwykle aktywne w wymianie doświadczeń i wartościowe merytorycznie wydarzenie. Najbardziej prestiżowa konferencja branży HR, w której prezentujemy skuteczne praktyki, ciekawe rozwiązania oraz case studies wysokoefektywnych organizacji m.in. Danone, EY Polska, Future Processing, Tefen Management, Hutchinson, ChallengeRocket, Marco, Credit Agricole, Keystone Business Advisory, Oknoplast, ParkerHannifin ESCC, Exbis, Grupa Żywiec. Więcej na http://masterclasshr.pl

 

 HRMASTERS

 

 


 

 

Ogólnopolską Studencko-Doktorancką Konferencję Naukową
"Zmiany w Kodeksie spółek handlowych"

Konferencja będzie miała miejsce na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w dniu 29 maja br., a jej oficjalne otwarcie odbędzie się o godzinie 11:00.

Konferencja stawia sobie za cel uchwycenie oraz prezentację zmian dokonujących się w Kodeksie spółek handlowych na przestrzeni ostatnich lat. Tematyka konferencji jest stosunkowo szeroko zakrojona- dotyczy prawa gospodarczego i handlowego , lecz stanowi również okazję do prezentacji tendencji reformatorskich.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: odtKonferencja ksh.odt

logo koła

 


 

I Śląska Konferencja 
"Droga do turkusowego zarządzania"

 


25 maja 2017 r.
Best Western Premier Hotel, Katowice

 

konferencja3

 

 

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w I Śląskiej Konferencji, poświęconej zmianom zachodzącym w szeroko rozumianym zarządzaniu. Wiodącym tematem Konferencji będzie ewolucyjna i nowatorska metoda, jaką jest „zarządzanie turkusowe”Wydarzenie jest adresowane do przedstawicieli firm produkcyjnych, usługowych i handlowych różnych branż, jak również urzędów i instytucji publicznych.

Program konferencji oraz dodatkowe informacje znajdziesz w załączonym pliku: docDroga do turkusowego zarządzania.doc

 

 XVI Turniej Strzelecki 

 

Serdecznie zapraszamy na XVI Turniej Strzelecki odbywający się w ramach, zainaugurowanej 16 lat temu, akcji: "Bezpiecznie mieszkaj. Bezpiecznie pracuj. Bezpiecznie żyj.". Wydarzenie odbędzie się  dniu 9 czerwca 2017r. na terenie Strzelnicy Myśliwskiej w Siemianowicach Śląskich godz. 10.00. Udział w turnieju jest bezpłatny. 


logo XVI turasdnieju

Ideą Turnieju jest promocja działań służących zwiększeniu bezpieczeństwa w regionie, z którym ERA Spółka z o. o. jest związana.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

  Serdecznie zapraszamy na wernisaż "Subwizje" 

Wydarzenie odbędzie się 20 maja o godzinie 17:00 w Galerii Sztuki Współczesnej ul. Porcelanowa 23, Katowice

Więcej informacji na załączonych zdjęciach: 

jpegzaproszenie.jpeg

jpegzaproszenie2.jpeg
Wspólnie z Agencją Interaktywną ClearSense mamy przyjemność zaprosić śląskich przedsiębiorców na warsztaty z cyklu Akademii e-marketinguCelem Akademii e-marketingu ClearSense jest wspieranie rozwoju branży MŚP. W czasie jednodniowego szkolenia, jego uczestnicy uzyskują niezbędną wiedzę z zakresu e-marketingu, aktualnych trendów oraz zasad budowania strategii obecności firmy w sieci oraz jak w pełni wykorzystać potencjał wyszukiwarki Google™, z której wszyscy korzystamy. Uczestnicy dowiedzą się, które elementy e-marketingu pasują najlepiej do profilu prowadzonej przez nich firmy, jak skutecznie prowadzić działania promocyjne w Internecie i dlaczego warto mierzyć ich efekty.

Podstawowe informacje:

Termin: 18 maja 2017
Czas trwania: 10.00 – 14.30
Miejsce: Arena Zabrze, ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdziesz tutaj: docxAkademia Zabrze.docx
Konkurs Śląska Rzecz


SLASKA RZECZ2017

 

 Po raz 12. Zamek Cieszyn zaprasza do udziału w konkursie Śląska Rzecz. W tym roku konkurs rozszerza swój zasięg o województwo opolskie. W Zamku Cieszyn wierzymy, że produkty, projekty graficzne i usługi mogą być nowatorskie, funkcjonalne, dostępne, dobrze przemyślane i stworzone z myślą o użytkownikach. Jednym słowem – powinny poprawiać jakość codziennego życia każdego z nas. Jeśli wdrożyłeś w zeszłym roku w województwie śląskim i/lub województwie opolskim właśnie taki projekt – ten konkurs jest dla ciebie! Więcej przeczytasz TUTAJ

 


 

XI KONFERENCJA LEAN CAMP
Sztygarka w Chorzowie, 17-18 MAJA 2017


konferencja Lean Camp oo1go

Jeżeli jesteś osobą związaną z produkcją, administracją, usługami tj. Dyrektorów Zarządzających, Dyrektorów Produkcji, Dyrektorów Technicznych, kierowników produkcji, szefów ciągłego doskonalenia, właścicieli przedsiębiorstw to konferencja jest dla Ciebie!


Konferencja LEAN CAMP to:


6 Charyzmatycznych wystąpień Praktyków Ciągłego Doskonalenia w panelach warsztatowych
• poznanie metod inspiracji i sposobów myślenia Praktyków Ciągłego Doskonalenia
• zobaczenie, jak inni skutecznie wdrażają usprawnienia podczas Wizyt Lean Benchmark
• poznanie konkretnych technik i narzędzi sprawdzonych w renomowanych firmach
• otrzymanie od nas prostych rozwiązań swoich problemów na warsztatach Lean Leadership
• wpływ na wybór poruszanych tematów na miejscu, w dniu wydarzenia


Wpisując kod voucher20 otrzymasz 20% rabatu!

 Więcej informacji TUTAJ

 


 

liga regatowa

Śląska Liga Regatowa łączy sport i biznes. Aby wystartować w regatach wystarczy mieć pojęcie skąd wieje wiatr oraz czym różni się dziób od rufy! Nie trzeba mieć żadnego własnego sprzętu. Nie jest też wymagana wiedza i doświadczenie regatowe, a do udziału wystarczy grupa 3 osób.

 

Dla firm członkowskich RIG są zniżki 8 %, a firma, która zapisze się jako pierwsza otrzyma rabat 15%!

Chcesz dowiedzieć się wiecej? Kliknij pdfŚląska Liga Regatowa.pdf

 

 


 

 

 XIII edycja Koncertu Charytatywnego. „WIOSENNA GIEŁDA HUMORU”

LOGO Fundacja 

 

W imieniu Fundacji „Do startu gotowi!” mam przyjemność poinformować o XIII edycji Koncertu Charytatywnego. „WIOSENNA GIEŁDA HUMORU”, który odbędzie się w dniu 21 maja 2017r. 19.00 w Sali Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek, w Katowicach, plac Sejmu Śląskiego

 

XIII edycjia Koncertu Charytatywnego. „WIOSENNA GIEŁDA HUMORU”, który odbędzie się w dniu 21 maja 2017r. 19.00 w Sali Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek, w Katowicach, plac Sejmu Śląskiego

 

Kontynuując program „Otwórzmy przed nimi Życie”, kierujemy tym razem pomoc do dzieci i młodzieży oraz dorosłych z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym, znacznym głębokim - podopiecznych Stowarzyszenia „Bądź z nami” w Będzinie. 

XII Forum Nowej Gospodarki – o gospodarce niskoemisyjnej
i walce ze smogiem, budynkach efektywnych energetycznie oraz inteligentnych miastach. Ponadto międzynarodowe spotkania biznesowe oraz rodzinny piknik naukowy.
9 czerwca 2017 r. w Katowicach!

 

baner 1170 x 500

 

Po raz szósty na Śląsku, a dwunasty w ogóle, liderzy biznesu, nauki i administracji spotkają się
w katowickim Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum, by wspólnie wytyczać najlepsze kierunki rozwoju dla Śląska i Małopolski na najbliższe lata. Głównym przedmiotem debat będzie zwalczanie niskiej emisji oraz próba znalezienia odpowiedzi na pytanie jak dzisiejszy problem zmienić w szansę dla gospodarki Śląska i Małopolski. Nie zabraknie też rozmów o przyszłości budownictwa, polsko-niemieckich spotkań przedsiębiorców oraz rodzinnego pikniku z pokazami naukowymi i występami regionalnych artystów.

Wstęp oraz udział w wydarzeniach XII Forum Nowej Gospodarki są bezpłatne. Rejestracja uczestników odbywa się na stronie www.forumng.pl 
Spotkanie Meet IT Katowice vol. 18

o chmurach hybrydowych, „inteligentnych” telefonach

i beaconach „do wynajęcia”

logomeetit

W piątek, 7 kwietnia br. w Centrum Nowoczesnych , odbędzie się osiemnaste spotkanie z cyklu Meet IT skierowane do menedżerów, specjalistów i sympatyków IT. Tym razem tematem przewodnim Meet IT będzie „Czas na zmiany w IT” – w treści prezentacji, pokazów „na żywo” [live demo] i panelu dyskusyjnym opowiemy o rozwiązaniach chmurowych, zaawansowanych usługach telefonii VoIP oraz nowym podejściu do wykorzystania beaconów w biznesie.

Gościem specjalnym Meet IT Katowice będzie dr Tomasz Rożek – dziennikarz naukowy, prowadzący program Sonda 2 [TVP2].

Recepcja uczestników rozpocznie się o g. 09.00.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny – program wydarzenia i link do rejestracji TUTAJ

 


 

 Konferencja: "Jak wygrywać dzięki innowacji?"

billboard katowiceV2

 

 Czy wiesz, że aż 72% innowacji produktowych kończy się porażką? Ostatnie kilka lat pokazało dobitnie, że przy natężonej konkurencji dążenie do ciągłej innowacji przestało być zwykłym wyborem strategicznym, a zaczęło być koniecznością. Tymczasem firmy często podchodzą do innowacji tak, jakby były one dziełem przypadku. Przez to nowe produkty i rozwiązania nie wytrzymują konfrontacji z rynkiem, przynosząc organizacji trudne do odrobienia straty zamiast zysków.

ICAN Institute, wydawca „Harvard Business Review Polska” zaprasza na konferencję "Jak wygrywać dzięki innowacji?", która odbędzie się 27 kwietnia 2017 roku w Hotelu Altus Prestige (Uniwersytecka 13, Katowice).

Przyjdź i…

 • zmniejszaj ryzyko biznesowe związane z realizacją nowych pomysłów,
 • otwórz swoją organizację na kreatywność pracowników, klientów i partnerów biznesowych,
 • popraw konkurencyjność firmy dzięki dostępowi do konkretnych narzędzi wdrożenia, które już następnego dnia będziesz mógł wykorzystać w swojej organizacji.

 

W tej konferencji wezmą udział kluczowi przedsiębiorcy ze Śląska. Będzie to więc także idealna okazja do owocnego networkingu!
„Harvard Business Review Polska” to prestiżowy magazyn o zarządzaniu, przywództwie i biznesie. Wraz ze swoim wydawcą, ICAN Institute, organizuje także konferencje i szkolenia, dostarczając wiedzy z najwyższej półki.


Więcej informacji: TUTAJ

 Pobierz materiały: pdfBroszura informacyjna 

Kariera IT - spotkanie branży informatycznej w Katowicach


01.04.2017 w Katowicach odbędzie się kolejna edycja wydarzenia Kariera IT dla województwa śląskiego. 

 

Kariera IT Katowice

 

Kariera IT to wydarzenie dla wszystkich, którzy wiążą swoją przyszłość z branżą informatyczną. Spotkanie umożliwia nawiązanie kontaktów z pracodawcami w luźniej, przyjaznej atmosferze oraz daje możliwość wzięcia udziału we wstępnej rekrutacji w kilku firmach jednego dnia.

Oprócz spotkań z pracodawcami, prezentacji wielu ciekawych ofert zatrudnienia oraz prelekcji, na uczestników czekają atrakcje, pokazy nowinek technologicznych, liczne konkursy z nagrodami oraz możliwość konsultacji swojego CV z doradcą zawodowym.

Swoje oferty pracy oraz aktualnie prowadzone projekty zaprezentują m.in. Accenture, ING Bank Śląski, ING Services Polska, Softiq, Jcommerce, PWPW, Kamsoft, NBC, pracuj, Connectis, DataArt.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny! Żeby wziąć w nim udział, należy jedynie zarejestrować się na stronie. Formularz dostępny jest pod opisami prelegentów!

Link do wydarzenia: http://careercon.pl/konferencja/kariera-it-katowice-01-04-2017/
Dyrektor Finansowy Roku


Startuje kolejny cykl kongresów dyrektorów finansowych oraz XII edycja konkursu Dyrektor Finansowy Roku.

W tym roku prestiżowe spotkania profesjonalistów, osób zarządzających finansami przedsiębiorstw odbędą się w Poznaniu, Sopocie, Katowicach oraz Rzeszowie. Wielki finał połączony z uroczystą Galą, odbędzie się w Warszawie, kiedy to zostanie rozstrzygnięta XII edycja konkursu Dyrektor Finansowy Roku. Kandydaci do tytułu najlepszego dyrektora finansowego w Polsce mogą zgłaszać swoje dokonania do 16 czerwca.

 

DFR konkursDFR 630x330

 

Udział w kongresie jest całkowicie bezpłatny dla dyrektorów finansowych (CFO) oraz osób nadzorujących finanse firm. Zaproszenie można uzyskać, rejestrując się na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia:

www.dyrektorfinansowyroku.pl.

Podczas każdego ze spotkań branżowych, odbywać się będą merytoryczne prezentacje oraz panele dyskusyjne. Wybitni eksperci wspólnie z przedstawicielami biznesu, będą analizować wyzwania jakie firmy muszą podejmować w codziennej pracy oraz podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat zmian w sposobie zarządzania finansami przedsiębiorstw. Gościem specjalnym spotkań regionalnych będzie prof. dr hab. Witold Modzelewski.


Rejestracja udziału w konkursie o tytuł Dyrektora Finansowego Roku rozpocznie się 3 kwietnia i będzie trwała do 16 czerwca. Swój udział w konkursie można zgłosić poprzez wypełnienie i wysyłanie ankiety aplikacyjnej, dostępnej na oficjalnej stronie wydarzenia. Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami ze strony uczestników.

Wyboru laureatów dokona Kapituła Konkursu, składająca się z niezależnych ekspertów, wśród których znalazł się również Piotr Rybicki, Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Prezes Zarządu NadzórKorporacyjny.pl.
Serce dla Syrii


Pro Syria
Jubileuszowa edycja Programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości „Przedsiębiorstwo Fair Play”!


Trwa XX edycja, najstarszego, ogólnopolskiego programu promującego etykę w biznesie - „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Aby zgłosić swój udział w jubileuszowej edycji programu przedsiębiorstwa mają czas do 31 maja. W dobie współczesnej gospodarki rynkowej oraz ogromnej konkurencji, coraz trudniej utrzymać przedsiębiorstwom wyrobioną już markę. Firmy mogą zapewnić sobie przewagę konkurencyjną nie tylko poprzez atrakcyjność technologiczną, cenową czy organizacyjną, ale również uczestnicząc w prestiżowych programach, konkursach czy inicjatywach gospodarczych, które przyczyniają się do podniesienia ich wiarygodności.


Baner-PFP edycja


Cele programu:

Program ma na celu promowanie etyki w działalności gospodarczej rozumianej, jako właściwe zarządzanie relacjami z różnymi interesariuszami firmy, tj.: z klientami, kontrahentami, pracownikami, wspólnikami, społecznością lokalną, a także władzą lokalną i państwową. Ideą programu jest zachęcenie wszystkich firm w Polsce do zachowań etycznych i wprowadzenia stosownych zmian nie tylko w wewnętrznej organizacji pracy, ale także do kształtowania pozytywnych relacji ze społecznością lokalną oraz dbałości o środowisko naturalne.

 

Korzyści z programu dla firm:

 • pomaga budować silną markę pracodawcy i godnego zaufania partnera w biznesie,
 • dokumentuje swoje rzetelne podejście do interesariuszy, 
 • pomaga budować zespół pracowniczy, identyfikujący się z celami firmy. 


Kto może zgłosić się do konkursu:

 • przedsiębiorstwa, które prowadziły działalność gospodarczą co najmniej przez cały rok poprzedzający daną edycję, 
 • posiadają siedzibę w Polsce,
 • złożą deklarację udziału do 31 maja. 

Więcej informacji o programie na www.przedsiebiorstwo.fairplay.pl

 


 

VI Edycja Targów China Homelife Show i China Machinex


To największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi najlepszych producentów z Chin. 6. edycja targów odbędzie się w dniach 6-8 czerwca 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy.

 

China Homelife PL

 

Podczas tegorocznej edycji możemy spodziewać się rekordowej liczby 1200 wystawców – sprawdzonych, godnych zaufania, oferujących wysokiej jakości produkty firm z Państwa Środka. Goście targowi będą mogli zapoznać się z ofertą aż 60 000 wyrobów z różnych branż: odzieżowo-tekstylnej, meblarskiej, wyposażeniowej, elektronicznej, oświetleniowej i budowlanej. Wydarzeniu China Homelife Show po raz drugi towarzyszyć będą targi China Machinex, na których firmy z Chin zaprezentują nowe możliwości technologiczne na rynku maszyn, energii i narzędzi.

Przez cały czas trwania wydarzenia dla wystawców i odwiedzających dostępna będzie tzw. strefa match makingu, gdzie przedsiębiorcy będą mogli odbyć bezpośrednie spotkania biznesowe z bezpłatną pomocą tłumaczy.

Targi organizowane są przez firmę Meorient International Exhibition we współpracy z Warszawską Izbą Gospodarczą. Pod tą samą nazwą targi odbywają się w 10 rejonach świata – RPA, Arabii Saudyjskiej, Brazylii, Egipcie, Indiach, Meksyku, Jordanii, Kazachstanie, Polsce i Turcji, jako globalny projekt spotkań B2B, który w 2017 roku będzie obchodził jubileusz 10. edycji. China Homelife Show i China Machinex w Polsce jest jedyną w tej części Europy edycją tego wydarzenia obejmującego swym zasięgiem 14 krajów.

 

Więcej informacji: www.chinahomelife.com.pl

 


 

Targi Pracy i Praktyk Studenckich w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej

 

Postaw na bezpośredni kontakt z pracodawcą! Wyróżnij się! Daj się poznać potencjalnym szefom!

Targi Pracy i Praktyk Studenckich to cykliczny projekt, który tym razem odbędzie się 3 marca 2017 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Każdego roku wydarzenie przyciąga ponad 1000 uczestników oraz około 60 pracodawców z całej Polski. Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji, takich jak szkolenia w ramach Akademii Rozwoju Kompetencji.


Targi pracy to jedna z najpopularniejszych form promocji, z której chętnie korzystają pracodawcy poszukujący pracowników. Z jednej strony to świetna okazja dla studentów i absolwentów, by w tym samym miejscu i czasie poznać oraz porównać aktualne oferty pracy, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, złożyć dokumenty aplikacyjne oraz otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez pracodawców. Z drugiej strony, to okazja dla firm, by wypromować się w środowisku akademickim. Podczas targów pracy firmy mają nie tylko możliwość promowania siebie oraz swoich ofert rekrutacyjnych, programów praktyk i staży, ale mogą również zbadać trendy wśród studentów, którzy za chwilę wejdą na rynek pracy.

 

targi pracy WSB

Targi rozpoczną się o g. 9.30 wykładem inauguracyjnym pt.: „Jak budować markę osobistą na rynku pracy?”, który poprowadzi Magdalena Rehlich - właścicielka PROFI Company.


Wśród wystawców przestawiających swoje oferty pracy i praktyk znajdują się m.in.: GLC, WEINDICH SJ., SANSEC POLAND S.A, ADECCO POLAND SP.Z O.O., Saint-Gobain Innovative Materials Sp. z o.o., UPC sp. z o.o., Librus Sp. k. Sp. z o.o., PROMEDICA24, Jeunesse Global, Maksimum Sp. z o.o. Holding S.K.A, AM Group IR-Plast SP. z o.o., ZF TRW, AWBUD S.A., IDF Sp. Z o.o., WIZZ AIR, Exact Systems S.A., Magna Automotive (Poland) Sp. z o.o. oddział Dąbrowa Górnicza, DPM Sp. z o.o., ITAMAR GROUP SP Z O. O., Job Trust, Komenda Miejska Policji w DG, Pulire Sp. z o.o.

Wystawcy będą obecni na swoich stanowiskach w godzinach 9.00 – 14.00.


Udział w Targach jest bezpłatny.

 

Więcej informacji: http://wsb.edu.pl/index.php?idg=targ
KONFERENCJA BEZPIECZNA SPRZEDAŻ 11.04.2017 r.

konferencja-bezpieczna-sprzedaz-11.04

Sprzedaż to najważniejsza kompetencja – dzięki doskonaleniu tej umiejętności tworzymy rewelacyjne zespoły, świetne firmy, fenomenalne wartości, które zmieniają świat. Wśród wielu spotkań, szkoleń i konferencji mówiących o technikach sprzedaży, o marketingu, zoptymalizowaniu procesu sprzedaży – przedstawiamy produkt, który daje jeszcze większą wartość związaną ze sprzedażą – jej najważniejszy aspekt „BEZPIECZEŃSTWO”. Zaprosiliśmy do współtworzenia tego wydarzenia kolekcjonerów marzeń, którzy zmieniają świat. Przedsiębiorcy, menadżerowie do których skierowana jest konferencja dostaną bardzo praktyczną wiedzę jak sprawić, aby to co robią zawsze zostało spieniężone, jak w całym swym wciąż powtarzalnym procesie sprzedaży zadbać o bezpieczeństwo dla firmy i to bez względu na jej wielkość.

Wśród prelegentów znaleźli się:

 • Mateusz Grzesiak - przedstawi nam kierunki w nowoczesnych technikach sprzedaży, wskaże nam jak dotrzeć przez sprzedaż na szczyt.
 • Mateusz Bacański - opowie o pozyskiwaniu klientów z rekomendacji.
 • Piotr Motłoch - wskaże jak to co posiadamy – informacje i wiedzę chronić przez nieuprawnionym wykorzystaniem.
 • Rahim Blak - zaprezentuje, jak e-wolucja w sprzedaży wpłynie na jej zwiększenie i poprawę bezpieczeństwa w tym zakresie.
 • Katarzyna Karcz –podpowie, jak cały proces sprzedaży ułożyć w bezpieczny schemat, aby pozyskać właściwego klienta i wynegocjować umowę, którą obie strony mogą i chcą dotrzymać.

KONFERENCJA BEZPIECZNA SPRZEDAŻ 11.04.2017 r., Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

Więcej informacji: http://bezpiecznasprzedaz.pl/ 

Regionalne targi franczyzy „Pomysł na firmę” – targi pomysłów na biznes


W dniach 31 marca – 1 kwietnia 2017 r. w Katowicach odbędą się regionalne targi franczyzy „Pomysł na firmę”. W tym roku będzie to już druga edycja wydarzenia.

Regionalne targi „Pomysł na firmę” dedykowane są przedsiębiorcom, którzy szukają bezpiecznego i sprawdzonego pomysłu na biznes pod znaną marką. Jest to miejsce spotkań dwóch stron franczyzowego biznesu, gdzie przyszli franczyzobiorcy i partnerzy mogą:

 • poznać zasady współpracy z najbardziej znanymi i sprawdzonymi markami, 
 • nawiązać pierwsze kontakty biznesowe,
 • porównać warunki współpracy licencyjnej. 

 

W regionalnych targach franczyzy „Pomysł na firmę” weźmie udział ok. 70 firm franczyzowych z kilkunastu branż z Polski i zagranicy.

 

pomysł na firmę 

Podczas targów odbędzie się również Forum Szkoleniowe, czyli cykl wykładów prowadzonych przez praktyków biznesu i specjalistów ds. rynku franczyzowego. Wyjaśnią oni:

 • jak wybrać biznes dla siebie, 
 • na co zwrócić uwagę w umowie franczyzowej,
 • ile można zarobić na franczyzie. 

 

Gościem specjalnym forum będzie Marcin Hakiel, tancerz i właściciel szkół tańca Hakiel Akademia Tańca, który opowie o swoich doświadczeniach związanych z własnym biznesem.

 

Regionalne targi franczyzy „Pomysł na firmę 2017” odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w dniach 31 marca – 1 kwietnia w godz. 9.00-17.00 (piątek) i w godz. 9.00-15.00 (sobota).

 

Więcej informacji na: www.pomyslnafirme.com


 

Konferencja Fair HR 2017


16 marca w Gliwicach portal HRPolska organizuje kolejną konferencję Fair HR 2017. Tegoroczna edycja poświęcona będzie tematyce: zaangażowania, rozwoju zespołów, międzypokoleniowego transferu wiedzy, HR opartego na dowodach, wykrywania kłamstw podczas negocjacji oraz w trakcie rekrutacji. Spotkanie jest doskonałą okazją, by spotkać się z najlepszymi praktykami biznesu.

Fair HR


Fair HR 2017 zintegruje przedstawicieli środowiska biznesowego i firmy promujące HR oparty na dowodach. Nasi goście podzielą się praktyczną wiedzą i doświadczeniem (m.in. Rafał Żak autor książki „Nie myśl, że NLP zniknie”, Piotr Prokopowicz autor m.in. książki „Rekrutacja i selekcja oparta na dowodach. 33 zasady skutecznego naboru pracowników”, Monika Chutnik ETTA Global Leadership, Piotr Jurczak i Paweł Pyzik Sedlak & Sedlak ). Nowością będą warsztaty „Wykrywanie kłamstw metodami FBI” prowadzone przez IBBC Group.

Zarejestruj się już dziś: http://fairhr.pl/

 


 

Śląska Liga Regatowa - zapisz się!

 

Śląska Liga Regatowa to wydarzenie łączące sport i biznes. Na pozytywnych emocjach żeglarstwa opieramy i tworzymy platformę networkingową dla śląskiego biznesu.

Aby wystartować wystarczy mieć pojęcie skąd wieje wiatr oraz czym różni się dziób od rufy! Nie trzeba mieć żadnego własnego sprzętu, bo zapewniamy regatowe jachty. Nie jest też wymagana wiedza i doświadczenie regatowe, a do udziału wystarczy grupa 3 osób.

regaty

 

Śląska Liga Regatowa to wyścigi, ale też treningi i nauka żeglarstwa! Każdy z czterech dni regatowych zaczyna się od odprawy i wykładu o tym, jak szybko pływać. Po wyścigach w nieformalnej atmosferze grilla wymieniamy się doświadczeniami i poznajemy wzajemnie.

 

Indywidualne sesje treningowe, które prowadzą wykwalifikowani trenerzy mogą się odbywać w przededniu lub innym dowolnie ustalonym terminie, a ich program dostosowany jest do potrzeb i poziomu załogi.

Każdy, kto dzieli pasję do żeglarstwa jest mile widziany a ewentualnie przeszkody lub wątpliwości zostaną rozwiązane i rozwiane przy aktywnym wsparciu MT Partners, najbardziej doświadczonego organizatora regat żeglarskich w Polsce.

 

Zobacz prezentacjępdfMTRegaty.pdf

 


 


 

67 Ogólnopolskie Spotkanie Biznesowe Przedsiębiorców
z cyklu Konferencji Biznesowych MAKE YOUR BUSINESS BETTER

PR jest dla Ciebie - to spotkanie zmieni Twoje życie

 

Kolejne z cyklu spotkań MAKE YOUR BUSINESS BETTER zostało zaplanowane po to, żeby pokazać współczesnym właścicielkom małych i średnich firm jak rozwijać swoje biznesy używając do tego skutecznych technik i narzędzi PRowych. Jak działać i myśleć w wielkim stylu aby osiągnąć sukces i zbudować autentyczną markę premium swojej firmy.

 Plakat Wieczor Biznesowy

Do tej pory spotkania zgromadziły tysiące aktywnych przedsiębiorców, dbających o swój rozwój osobisty, zawodowy i zainteresowanych rozwojem przedsiębiorstwa w myśl hasła MAKE YOUR BUSINESS BETTER.

 

W trakcie spotkania dowiesz się m.in. o:

• Jak zaplanować działania PR w małej i średniej firmie?
• Czy Public Relations jest rzeczywiście za darmo?
• Czy warto współpracować z mediami regionalnymi?
• Czy przedsiębiorca rzeczywiście musi sam przygotowywać teksty dla prasy?
• Jak pozyskać kontakty do dziennikarzy i budować listę mediów?
• Jak zbudować profil publiczny przedsiębiorcy w internecie?
• Jak emocje klientów wykorzystać w działaniach PR?

 

Oraz nauczysz się i wypracujesz własną "check listę", która pozwoli na samodzielne zorganizowanie publikacji PR. Spotkanie z pewnością zmieni Twoje podejście do PR i wyjdziesz z niego z konkretnymi narzędziami i działaniami, które możesz podjąć już następnego dnia.


GOŚĆ SPECJALNY SPOTKANIA: MARIANNA DUFEK - DURCZOK - wydawca w TVP Katowice, a także członek Komisji Etyki TVP IX kadencji. Swoją przygodę z telewizją zaczęła w 1993 roku w TVP Katowice.

Wstęp: Bilety można nabyć na: https://evenea.pl/imprezy/szkolenia/katowice/katowice-67-ogolnopolskie-spotkanie-biznesowe-przedsiebiorcow-make-your-business-146627/ 

Kiedy i gdzie: 20.02.2017, godz. 17:30 – 21:30, Katowice, Hotel Monopol, ul. Dworcowa 5


 


 

ZAPROSZENIE NA WIEDEŃSKI BAL CHARYTATYWNY


Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na doroczny Wiedeński Bal Charytatywny, który odbędzie się 25 lutego 2017 roku w Restauracji Appassionata.

To niezwykłe wydarzenie kulturalno-muzyczne, z którego dochód zostanie przeznaczony na rzecz Fundacji Schola Cordis założonej przez profesora dra hab. Janusza Skalskiego. Oprawę muzyczną wieczoru zapewnią artyści z Wiener Solisten Orchester pod dyrekcją Piotra Gładkiego znani ze słynnych, wiedeńskich koncertów noworocznych.

 

orkiestra2017

 

Całe wydarzenie poprowadzą Pan Krzysztof Respondek oraz Pan Oskar Jasiński. Wieczoru dopełni specjalne menu, nawiązujące do austriackiego dworu cesarskiego przygotowane przez Szefa Kuchni Jarosława Śliwkę.

Rezerwacji biletów na wydarzenie można dokonać:

drogą elektroniczną: formularz online/e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. |
drogą telefoniczną: (48) 519 837 657
oraz osobiście: Restauracja Appassionata, Radzionków, ul. Anieli Krzywoń 1

Załączniki:

pdfulotka informująca o wydarzeniu / menu
pdfinformacje dotyczące Fundacji Schola Cordis
pdfinformacje dotyczące Wiener Solisten Orchester

 

Informacje: http://appassionata.com.pl/2016/12/bal-wiedenski/

 


 


  

Rozliczenia w firmie. Zarządzanie dokumentacją i zmiany w podatkach 2017


rozliczenia 915x3005

 

Redakcja miesięcznika My Company Polska zaprasza do udziału w drugiej edycji cyklu konferencji „Rozliczenia w firmie. Zarządzanie dokumentacją i zmiany w podatkach 2017”.

 

Zaproszeni eksperci zaprezentują i przybliżą przedsiębiorcom wiedzę, jak sobie radzić w gąszczu informacji na temat rozliczeń dla przedsiębiorców (w tym CIT, PIT i VAT). Przedstawią też główne zagrożenia, jakie mogą wynikać z nieprawidłowej interpretacji przepisów oraz podpowiedzą, gdzie szukać oszczędności i jak powinna wyglądać prawidłowa optymalizacja kosztów. Zainteresowanych zapraszamy do udziału w warsztatach z Jednolity Plik Kontrolny w praktyce.

 

Najbliższe spotkanie odbędzie się 21 lutego 2017 r. w hotelu Novotel Katowice Centrum, Aleja Roździeńskiego 16, Katowice – udział w nim jest bezpłatny.


Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Krajowa Izba Doradców Podatkowych. Patronat nad spotkaniem objęła również Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

 

Więcej informacji i zapisy:
Sylwia Szarfenberg, Project Manager My Company Polska
Tel. 22 528 01 97
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
http://konferencje.mycompanypolska.pl/rozliczenia-2017/katowice/

  Startup Europe Week 7-9 luty 2017 r. Katowice

Już 7 lutego br. rozpocznie się katowicka edycja międzynarodowego projektu Startup Europe Week. Organizacją lokalnej odsłony zajmuje się grupa Spin Digital, na co dzień oferująca rozwiązania z obszaru IT i marketingu oraz kompleksowe wsparcie innowacyjnych pomysłów biznesowych.

Logo Spin Digital kolorowe Logo Startup WEEK-01


Startup Europe Week to inicjatywa promowana przez Komisję Europejską, która ma na celu wspieranie przedsiębiorczości, a szczególnie rozwoju młodych przedsiębiorców w różnych regionach Europy. Formuła projektu dostosowana jest do specyfiki naszego kontynentu i kładzie nacisk na rolę lokalnego środowiska; ma też pozwolić na stworzenie platformy dialogu pomiędzy startupami i przedsiębiorcami a inwestorami, przedstawicielami samorządów lokalnych czy instytucjami otoczenia biznesu. Współtworzenie projektu zadeklarowało ponad 280 organizatorów z niemal 40 europejskich krajów.


Wydarzenie będzie także okazją do wymiany doświadczeń w ramach networkingu. Wśród zaproszonych prelegentów znajdują się między innymi Jindřich Fáborský (Director of the Marketing Festival s.r.o.), Przemysław Grzywa (President YES for Europe European Confederation of Young Entrepreneurs), Grzegorz Kurzyp (Co-Founder ideaHub.eu) oraz Omri Shacham (mentor Google z Izraela).

W ramach tegorocznej edycji w Katowicach odbędzie się szereg spotkań dla biznesu, inwestorów i startupów. Uczestnicy będą mogli posłuchać o tym, jak efektywnie prowadzić firmę, współpracować z potencjalnymi inwestorami, a także poznać specyfikę środowisk startupowych z różnych punktów widzenia – mówi Kuba Nagórski, CMO i Founder Spin Digital, który również wystąpi podczas SEW17.

Katowicki Startup Europe Week trwać będzie w dniach 7-9 lutego 2017 roku. Wszystkie wydarzenia odbędą się w siedzibie grupy Spin Digital, na terenie Fabryki Porcelany. Szczegółowa agenda dostępna na stronie https://www.facebook.com/events/229888060802992/


Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

 


 

ŚLĄSKI KONKURS 3X20 NA RZECZ ODPOWIEDZIALNEGO ROZWOJU

 

Organizatorzy Konkursu: Klaster Dolina Czystej Energii, Stowarzyszenie Klaster 3x20 oraz Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. zapraszają do udziału w Konkursie, którego celem jest nagrodzenie zrealizowanych w latach 2005 – 2015 projektów uwzględniających wytyczne Pakietu Klimatyczno - Energetycznego 3x20 do roku 2020.

Podstawowym kryterium oceny projektów zgłoszonych na Konkurs są efekty w zakresie efektywności energetycznej, wykorzystania odnawialnych źródeł energii i redukcji emisji CO2 uzyskane w wyniku wdrożenia projektu.

Szczegóły dotyczące zasad uczestnictwa oraz wymaganej dokumentacji zrealizowanego projektu znajdują się w Regulaminie Konkursu oraz w formularzu zgłoszeniowym.


plakat 3x20

pdfREGULAMIN konkursu.pdf

docxFormularz zgłoszeniowy


docxWskazówki do formularzaŚląski HR 

 

Śląski HR

 

Masz dość nudnych konferencji i sponsorowanych wystąpień? To wydarzenie jest dla Ciebie!

 

Po raz kolejny wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i organizujemy spotkanie w formule Open Space Technology.
7 grudnia zapraszamy do Gliwic, na drugi w Polsce HR-owy Open Space – Śląski HR.

 

Formuła Open Space umożliwia zgłaszanie tematów i problemów wymagających dyskusji przez samych uczestników.

 

To Ty możesz tworzyć to wydarzenie!
Każda dyskusja trwa 45 minut.
Sam zdecyduj, co jest dla Ciebie ważne i co chcesz powiedzieć!

 

Nie zwlekaj, zapisz się już teraz! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. www.slaskihr.pl

 Wieczór Biznesowy MAKE YOUR BUSINESS BETTER


Lady Business Club


Wieczór Biznesowy MAKE YOUR BUSINESS BETTER „Jak być przedsiębiorcą liderem i tworzyć firmę, w której każdy chce pracować?", które odbędzie się 1 grudnia 2016 roku o godz. 18:30 w hotelu Monopol w Katowicach. Spotkanie zostało zaplanowane, żeby pokazać współczesnym właścicielom małych i średnich firm jak rozwijać swoje biznesy używając najnowszych trendów w zarządzaniu firmą. Jak działać i myśleć w wielkim stylu aby osiągnąć sukces i zbudować autentyczną TURKUSOWĄ markę premium swojej firmy.

 

Wśród prelegentów:

Ania Jakubowski  Dyrektor Generalna Coca-Cola Poland Services odpowiedzialna jest za Polskę oraz kraje bałtyckie w latach 2011–2016. Wcześniej pracowała dla Coca-Cola Hellenic Bottling Company w Atenach na stanowisku International Group Marketing/Strategy Director. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje także 20 lat pracy w Procter&Gamble, włączając w to także 5 lat w Polsce w okresie transformacji na początku lat 90-tych.

Opowie o jak Siła i charyzma marki przywódcy firmy wpływa na wyniki firmy, Pan Michał Banach - ekspert badania emocji. Od 20 lat związany z mediami. absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Były Dyrektor III programu PR i Kanału TV Polsat 2. Temat wystąpienia: Jak wywołać emocje klientów i skutecznie przełożyć je na sprzedaż.

Ewa Czertak - Ekspert i praktyk personal branding dla przedsiębiorców, mentor biznesu, mówca motywacyjny. Twórczyni Akademii Marki z Klasą, wspólnik Business Unlimited Sp. J., Master Business Trener, level superior, od 2004 Certyfikowany coach ICC, praktyk storytellingu, prelegentka konferencji, autorka artykułów o marce. Opowie o tym, jak dzięki marce budować dobry biznes i szczęśliwą firmę?


Organizator spotkania: Business Unlimited - firma konsultingowo – marketingowo – PR-owa dla przedsiębiorców zajmująca się budowaniem silnej marki osobistej, marketingiem osobistym, PR-em, aktywną i skuteczną sprzedażą, tworzeniem historii marki i storytellingiem. Koncept Business Unlimited powstał w 2011, w ramach tworzonych marek, przeprowadza właścicieli firm przez zmianę. Pokazuje, że ta zmiana nie jest łatwa, ma swoją cenę, ale to od przedsiębiorcy zależy, jak się do tego przygotuje i odnajdzie w nowych warunkach, gdzie rządzi Internet, technologia, marketing, PR, aktywna sprzedaż, kanały społecznościowe i gromadzona wokół marki społeczność.

 

Więcej szczegółów: http://ladybusiness.pl/katowice-wieczor-biznesowy-emocje-w-biznesie-jak-wykorzystac-ich-sile-w-prowadzeniu-firmy/


 

Forum dyskusyjne Polska-Turcja pod hasłem: „Logistyka na styku trzech kontynentów”

 

Forum dyskusyjne


W dniach 8–10 listopada w Centrum Expo XXI w Warszawie odbędzie się czwarta już edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransPoland. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń cyklicznych w branży TSL w Polsce, które w tym roku przyciągnie ponad 140 wystawców z kraju i z zagranicy - głównie przewoźników, firmy logistyczne i spedycyjne, producentów sprzętu i części oraz dostawców usług około-transportowych.


Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach objęła patronatem wydarzenie organizowane w ramach Targów TransPoland przez jednego z naszych członków – firmę 3Cargo. W pierwszy dzień Targów firma 3Cargo, we współpracy z Polsko-Turecką Izbą Gospodarczą, organizują forum dyskusyjne Polska-Turcja pod hasłem: „Logistyka na styku trzech kontynentów”.


W programie forum przewidziane są wystąpienia ekspertów ds. współpracy polsko-tureckiej  prezesa Polsko-Tureckiej Izby Gospodarczej pana Marka Nowakowskiegooraz prezes 3Cargo pani Beaty Jastrzębskiej a także ciekawy panel dyskusyjny poruszający kulturowe aspekty relacji biznesowych pomiędzy polskimi i tureckimi przedsiębiorcami.


W imieniu 3Cargo zapraszamy także na stoisko firmy, gdzie wszyscy goście będą mieli okazję porozmawiać i skonsultować się ze specjalistami z branży TSL oraz ekspertkami ds. odpraw celnych m. in. w zakresie VAT-u importowego, uproszczeń, transportu i magazynowania.

 


 

FESTIWAL INNOWACJI I TECHNOLOGII


Po raz pierwszy w Gliwicach – mieście będącym członkiem Światowego Stowarzyszenia Technopolii (World Technopolis Association) będzie miał miejsce FESTIWAL INNOWACJI i TECHNOLOGII. Wydarzenie obejmuje w tym roku:


IV Międzynarodowe Forum Innowacji,
Międzynarodowe Targi IT.

 

Międzynarodowe Forum Innowacji organizowane już po raz czwarty przez Miasto Gliwice będzie przeglądem dorobku w dziedzinie innowacji i przedsiębiorczości w branży IT oraz dyskusją nad aktualnymi problemami.
Tematy poruszane w trakcie dyskusji panelowych na forum obejmują:

 

 • ICT – Key Enabling Technology. Zastosowanie i korzyści.
 • Finansowanie innowacji w technologiach informacyjno- komunikacyjnych (ICT).
 • Telemedycyna, robotyka medyczna, zaawansowane technologie inżynierii biomedycznej. Najnowsze trendy i sukcesy polskich rozwiązań na arenie międzynarodowej.
 • Nowe trendy i wyzwania dla branży motoryzacyjnej i lotniczej.
 • Startup Forum Day – Polish Game-Polish Brand.


Międzynarodowe Targi IT organizowane przez Górnośląską Agencję Przedsiębiorczości i Rozwoju sp.
z o.o. będą znakomitą okazją do prezentacji innowacyjnej oferty przedsiębiorstw z całej Europy, dadzą możliwość do odbycia spotkań z potencjalnymi partnerami i rozwoju biznesu. W ramach targów odbędą się również spotkania brokerskie dla przedsiębiorców oraz warsztaty dla wystawców o tematyce projektowania produktów i usług skoncentrowanego na przyszłym użytkowniku na przykładzie metodyki Design Thinking.

Do grona wystawców szczególnie zachęcamy:

 • producentów sprzętu, oprogramowania,
 • dostawców i producentów urządzeń i technologii mobilnych, 
 • dostawców usług i infrastruktury szerokopasmowej,
 • integratorów systemów,
 • dostawców rozwiązań telemedycznych,
 • producentów aparatury medycznej i rehabilitacyjnej.


Kiedy: 17-18 listopada 2016

Gdzie: Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice

Więcej informacji: http://www.fi-it.pl/ 

VI Międzynarodowa Konferencja pn. „Kierunki Rozwoju Zarządzania Zasobami Ludzkimi”


Konferencja ZZL


Zapraszamy do udziału w VI Międzynarodowej Konferencji pn. „Kierunki Rozwoju Zarządzania Zasobami Ludzkimi”, która odbędzie się w dniach 24-25.11.2016 r. w Zabrzu – Hotel Diament.

 

Miasto Zabrze we współpracy z Politechniką Śląską podjęło działania w zakresie organizacji cyklicznej Międzynarodowej Konferencji pn. „Kierunki Rozwoju Zarządzania Zasobami Ludzkimi”, której celem jest:

 • zaprezentowanie dobrych praktyk,
 • wymiana poglądów i doświadczeń wśród grona przedstawicieli środowiska samorządowego, naukowego oraz sektora prywatnego, jak również miast partnerskich Miasta Zabrze w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.

 

Hasłem przewodnim tegorocznej Konferencji są HR Innowacje. W ramach dwóch dni spotkań planuje się stworzenie przestrzeni do bezpośredniej wymiany doświadczeń w ramach sesji networkingowej, zaprezentowanie innowacyjnych rozwiązań HR przez praktyków, wskazanie zmian prawnych ukierunkowujących zmiany w zarządzaniu w administracji, warsztaty w mniejszych grupach w zakresie modelowania procesów HR.

 

Koszt udziału w Konferencji wynosi 200,00 zł brutto.

Termin nadsyłania zgłoszeń do 18.11.2016 r.

 

Program oraz kartę zgłoszenia udziału w Konferencji można pobrać ze strony http://konferencjazzl.um.zabrze.pl  a wypełnioną kartę należy odesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Organizatorzy Konferencji zapraszają do udziału w badaniu ankietowym dotyczącym poziomu wdrożenia standardów/procesów zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji. Badanie obejmuje następujące obszary zzl:

 1. Planowanie zasobów ludzkich
 2. Wdrożenie (adaptacja pracowników)
 3. Nagradzanie
 4. Motywowanie
 5. Ocenianie efektów pracy
 6. Szkolenia pracowników
 7. Analizy kadrowe
 8. Komunikowanie się z pracownikami
 9. Organizacja pracy

 

Adresatami ankiety są głównie Sekretarze województw/gmin/powiatów oraz osoby realizujące zadania z obszaru zzl.


Serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety. Aby pobrać ankietę proszę kliknąć tutaj.

Termin wypełnienia ankiety: 04.11.2016 r.


3 ZMIANY W MEET IT I 3 LITEROWY TEMAT PRZEWODNI


Jak zapewnić ciągłość działania IT w firmie? Ile kosztuje 1 dzień braku dostępu do infrastruktury IT? Czy DRC to klucz do zachowania ciągłości działania firmy? W czwartek, 13 października (czwartek) w Kinoteatr Rialto w Katowicach odbędzie się kolejne spotkanie Meet IT. Organizatorzy przygotowali trzy kluczowe zmiany w formule: mniejsza liczba i krótsze prezentacje, panel dyskusyjny moderowany przez dziennikarzy z Radia Katowice oraz IT-News, czyli wypowiedzi i opinie na temat wybranego wydarzenia z branży IT.

 

Zapowiedź wideo: https://www.youtube.com/watch?v=9HAwluYuZVc

 

Tym razem tematem przewodnim będzie DRC, czyli Disaster Recovery Center – w trakcie Meet IT odpowiemy między innymi na pytania:

 • jak definiowana jest taka usługa, 
 • co ma wspólnego z ciągłością działania biznesu, 
 • czym różni się od standardowych backup’ów oraz ile kosztuje wdrożenie tego typu rozwiązań. 

 

Dodatkowo, po raz pierwszy podczas Meet IT pokażemy "na żywo" jak działa usługa DRC. Wykorzystamy 3 połączone ze sobą serwery. Na jednym z nich uruchomimy aplikację lub serwis www. Następnie, wspólnie z uczestnikami wyciągniemy wtyczkę …

ZaproszenieMeetITKatowicevol17 13102016


Udział w spotkaniu jest bezpłatny - wymagana jest rejestracja przez www.meetit.org.pl
Dołącz do społeczności Meet IT: www.facebook.com/IT.MEET
Konferencja - Rewolucja w zamówieniach publicznych

 
W dniu 28 lipca 2016 r. weszła w życie największa w historii nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych. Zmiany zrewolucjonizowały niemal cały proces ubiegania się o zlecenia publiczne w Polsce, począwszy od składania ofert, warunków udziału w postępowaniu, łączenia potencjałów, badania rażąco niskiej ceny, po kryteria oceny ofert.
 
 
Wszystkie najistotniejsze z punktu widzenia przedsiębiorców tematy dotyczące nowelizacji prawa zamówień publicznych zostaną omówione na konferencji „Nowe Prawo Zamówień Publicznych”.
 
 
Miejsce:
Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
Termin:
28 października 2016 r.

 

nowe prawo zamówień baner

 

W czasie jej trwania 18 ekspertów (wybitnych prawników i praktyków) wyjaśni uczestnikom nowe regulacje, zwróci uwagę na najczęstsze błędy oraz doradzi jak ich unikać.

 

Organizatorem wydarzenia jest specjalistyczne pismo „Zamawiający. Zamówienia Publiczne w Praktyce”. 

 

Specjalna oferta dla członków RIG w Katowicach:
10% zniżki na uczestnictwo
Książką gratis – E. Gnatowska, „Komentarz do ustawy Prawo zamówień publicznych po nowelizacji 2016” (cena regularna: 299 zł)

Zarejestruj się już dziś na:
www.zamawiajacy.pl/konferencja
Szybszy Rozwój - spotkanie z Private Equity


Czy chcesz dowiedzieć się więcej na temat Private Equity? Wiesz, że jest to forma finansowania przedsiębiorstw widoczna na każdym kroku? Weź przykład z największych firm: Żabka, Zelmer, Travelplanet czy też Empik! Dlaczego więc takie success stories nie zachęcają kolejnych predsiębiorców? I dlaczego wybrać właśnie fundusze PF?

logo szybszy rozwój

Odpowiedzi na te pytania padną podczas konferencji Szybszy Rozwój. Spotkanie podzielone jest na 3 panele:

 1. Finansowy - dowiesz się jak wygląda proces inwestycyjny, jak należy przygotować się do transakcji, jak wygląda wycena przedsiębiorstwa.
 2. Prawny - poznasz kluczowe prawne strategiczne kwestie do rozważenia, usłyszysz co trzeba wiedzieć w związku z umową inwestycyjną.
 3. Strategiczny - eksperci podpowiedzą ci czym różnią się fundusze i co za ich pomocą można sfinansować.


Konferencja Szybszy Rozwoju - 13 października, Katowice. 

Rejestracjahttp://www.szybszyrozwoj.pl/

Organizatorzy: Blackpartners we współpracy z Kancelarią Mrowiec Fiałek i Wspólnicy oraz Idea Box.

 TOOLEX – narzędzie do biznesowego sukcesu!

 

Przed nami kolejna edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX. Tej najbardziej znaczącej imprezie branży obróbki metali w Polsce w sezonie jesiennym towarzyszą Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA, a także Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo. Takie połączenie różnych tematów targowych tworzy doskonałą platformę wymiany informacji, doświadczeń i opinii oraz daje możliwość spotkań i pozyskania zamówień w jednym miejscu i czasie.

 zaproszenie TOOLEX dla zwiedzających

 

Po raz kolejny w Expo Silesia w Sosnowcu spotykają się liderzy branżowi oraz przedstawiciele polskiego i światowego przemysłu obrabiarkowego, a także narzędziowego. Podczas tegorocznej edycji obecnych będzie niemal 500 firm z 13 krajów, prezentujących ofertę blisko 600 najważniejszych polskich i światowych marek. TOOLEX ponownie będzie gościł liderów z branży m.in.:

 • FANUC, 
 • SCHUNK, 
 • DMG MORI Polska, 
 • MACHINE TOOLS INTERNATIONAL, 
 • GF Machining Solutions, 
 • Abplanalp, 
 • Sandvik, 
 • MS Spinex, 
 • STIGAL, 
 • HIGH TECHNOLOGY MACHINES, 
 • TBI TECHNOLOGY, 
 • EMUGE FRANKEN TECHNIK, 
 • NARZĘDZIA SKRAWAJĄCE TOOLS,
 • a także wiele innych czołowych firm w branży obrabiarek i narzędziowej. 

 

Nie zabraknie nowości i premier na polskim rynku, a najlepsze produkty jak co roku zawalczą w prestiżowym konkursie o medal Expo Silesia. Wśród zgłoszonych nowinek znalazły się m.in. centra do obróbki laserowej, centra tokarskie i frezarskie oraz drutowe centrum elektroerozyjne. Noże, frezy, pokrętła, uchwyty i znakowarki to jedne z licznych nowości z zakresu narzędzi i akcesoriów niezbędnych dla branży obróbki. Nie zabraknie także najnowszego oprogramowania – między innymi NX 11 CAD/CAM oraz Solid Edge ST9 – lista nowości i premier.

 

Zachęcamy do sprawdzenia programu targów oraz informacji o wydarzeniach towarzyszących.

Szczegółowe informacje na temat targów znaleźć można na www.toolex.pl


 


 

Koło Naukowe Prawa Gospodarczego i Handlowego działające przy Katedrze Prawa Gospodarczego i Handlowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego mamy przyjemność zaprosić Państwa na: 

 

Ogólnopolską Studencko-Doktorancką Konferencję Naukową  

,,Nowe prawo restrukturyzacyjne w świetle założeń ustawy „Prawo restrukturyzacyjne z dnia 15 maja 2015 r.” 

 

Konferencja stawia sobie za cel uchwycenie oraz przedstawienie założeń, jak i przewidywanych skutków stworzenia zupełnie nowego aktu prawnego, w całości poświęconego zagadnieniom prawa restrukturyzacyjnego. Tematyka zagadnienia jest stosunkowo szeroko zakrojona - jest tu miejsce na odniesienie się do regulacji zagranicznych, na omówienie poszczególnych instytucji oraz rozwiązań nowej ustawy, jak i na wskazanie propozycji, które nie zostały przez ustawodawcę uwzględnione. 

 

Dla wszystkich uczestników czynnych przewidziano poczęstunek oraz certyfikaty uczestnictwa, a także drobne upominki ufundowane przez partnerów Konferencji.

 

Wszystkich zainteresowanych:

 1. czynnym uczestnictwem w Konferencji prosimy o przesyłanie abstraktów prac na adres mailowy:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  do dnia 20 września 2016r. Abstrakty winny zawierać: imię i nazwisko uczestnika, adres korespondencyjny, wydział oraz uczelnię, temat pracy oraz krótki zarys prezentacji. 
 2. biernym uczestnictwem prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz ewentualnej chęci otrzymania certyfikatu uczestnictwa biernego.


Konferencja będzie miała miejsce na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w dniu 23 września br., a jej oficjalne otwarcie odbędzie się o godzinie 10:00.  

 

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę o kontakt pod adresem mailowym:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   lub pod numerem telefonu 696-794-100.XII Forum IPBBS


Forum IPBBS

 


CELE XII FORUM IPBBS

 • analiza strategiczna branży
 • rzetelna ocena obecnych możliwości i perspektyw rozwoju firmy
 • konsolidacja przedstawicieli branży w ramach nowej formuły Izby Gospodarczej


OBSZARY TEMATYCZNE

Podczas licznych prelekcji zaproszeni eksperci przedstawią różne aspekty naszego biznesu, na przykładach lokalnych i zagranicznych. Postaramy się odpowiedzieć na nurtujące nas pytania związane z szybko zachodzącymi zmianami i jak się w nich odnaleźć. Porozmawiamy, jak przetrwać w silnie konkurencyjnym środowisku i gdzie poszukiwać możliwości wzrostu i rozwoju, aby osiągnąć sukces. Stworzymy możliwość zabrania głosu w dyskusji, której moderatorem będzie znany speaker telewizyjny Maciej Zakrocki.
Wierzymy, że aktywny udział w konferencji zainspiruje Państwa do przemyśleń i konkretnego działania, wytyczając nowe drogowskazy na drodze do dalszych sukcesów.

 

UCZESTNICY

 • osoby z kadr zarządzających, decydenci, właściciele firm, dyrektorzy finansowi, reprezentanci działów marketingu, działów handlowych etc.
 • goście honorowi m. in. przedstawiciele Urzędu Zamówień Publicznych, Krajowej Izby Gospodarczej, przedstawiciele Urzędów Centralnych
 • eksperci

 

KONKURS MEETING PREMIERA 2016

Wszystkich uczestników tegorocznego Forum reprezentujących branżę biurowo – szkolną, zapraszamy do udziału w konkursie, w którym przyznawane będą nagrody MEETING PREMIERA 2016 za najlepszy produkt będący na rynku maksymalnie 12 miesięcy.
Nagrody będą przyznawane w następujących trzech kategoriach:

1. Innowacyjność i nowoczesność
2. Wzornictwo
3. Potencjał sprzedaży

PRENOMINACJA PRODUKTÓW

Nadsyłając zgłoszenia, należy pamiętać o poprawnym wypełnieniu formularza, zawierającego między innymi takie dane jak:
- nominujący (firma, osoba kontaktowa)
- opis produktu
- zdjęcie/a produktu
- kategoria prenominacji (max jeden produkt w każdej z trzech kategorii)
- pełne uzasadnienie nominacji
- oświadczenie, że produkt wchodzi na rynek lub jest na nim maksymalnie 12 miesięcy

Zgłoszenia należy przesyłać na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. " w tytule maila - KONKURS MEETING PREMIERA do 15 września 2016 r.
Ogłoszenie ostatecznych wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się w trakcie gali wieczornej XII Forum IPBBS w dniu 21.10.2016.

Zdobywcy Nagrody „Najlepszy Produkt Meeting Premiera” otrzymują:

• statuetkę
• prawo posługiwania się w korespondencji i promocji znakiem i hasłem „Najlepszy Produkt Meeting Premiera 2016”
• pomoc w promocji produktuWięcej informacji na temat forum oraz regulamin konkursu: http://forum.ipbbs.org.pl

Harmonogram wydarzenia, eksperci: docxXII FORUM IPBBS 2016_informacje.docx

 XVII edycja Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi

 

Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi

 

 

Instytut Pracy i Spraw Socjalnych właśnie zainaugurował XVII edycję Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w rywalizacji o statuetki, wyróżnienia i certyfikaty, które zostaną wręczone w grudniu 2016 roku podczas uroczystej Gali.


Celem Konkursu jest nie tylko rywalizacja przedsiębiorstw, ale przede wszystkim identyfikacja dobrych praktyk i ich popularyzacja poprzez publikacje, zwłaszcza w dwumiesięczniku „Zarządzanie Zasobami Ludzkimi” oraz na stronie internetowej i newsletterach organizatora i licznych patronów medialnych oraz instytucji współpracujących. Doceniane są nie tylko rozwiązania kompleksowe, ale także osiągnięcia w różnych obszarach zarządzania zasobami ludzkimi.


Konkurs jest przeznaczony dla firm dużych, a także należących do sektora MŚP oraz dla jednostek administracji publicznej. Przewidziano dla nich odrębne kategorie konkursowe i równorzędne nagrody główne w postaci Statuetek Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi:

 • Złotej – dla dużych firm,
 • Szafirową – dla małych i średnich firm,
 • Diamentowej – dla jednostek administracji publicznej

 

Ponadto uczestnicy zostaną nagrodzeni za nowatorstwo i osiągnięcia w określonych obszarach ZZL Statuetkami Bursztynowymi oraz wyróżnieniami. Wszystkie firmy i urzędy zakwalifikowane do drugiego etapu Konkursu zostaną uhonorowane Certyfikatem „Profesjonalne ZZL”. Dodatkowe nagrody w postaci np. szkoleń, uczestnictwa w konferencji lub konsultacji pochodzą od sponsorów.

 

Korzyści z uczestnictwa w Konkursie:

 • okazja do podsumowania całokształtu zzl w firmie,
 • potwierdzenie profesjonalizmu w zakresie zzl,
 • wizyta audytora – możliwość konfrontacji działań firmy z doświadczeniami ekspertów,
 • syntetyczna informacja zwrotna:
  • syntetyczny raport podsumowujący audyt,
  • wizualizacja pozycji firmy na tle grona laureatów oraz wszystkich uczestników bieżącej edycji w następujących blokach tematycznych: organizacja zarządzania zasobami ludzkimi, strategia i procedury, zatrudnianie i zwalnianie, ocena pracy, wynagradzanie, rozwój kapitału ludzkiego, społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstwa, efekty,
 • porównanie swoich doświadczeń z doświadczeniami innych uczestników,
 • popularyzacja osiągnięć firmy.


Zapraszamy na stronę internetową Konkursu po szczegóły: https://www.ipiss.com.pl/konkurs-lider

 
Konferencja

"Nowe Trendy w Zarządzaniu Zasobami Ludzkimi:

czy sprawdzają się w Europie Środkowo-Wschodniej?"

us-z-nazwa kolor

Uniwersytet Śląski oraz Polskie Stowarzyszenie Psychologii Organizacji zapraszają do udziału w konferencji pt. „Nowe trendy w Zarządzaniu Zasobami Ludzkimi: czy sprawdzają się w Europie Środkowo-Wschodniej?”, która odbędzie się 6 października 2016 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Bankowa 11a, Katowice). Partnerem wydarzenia jest ALTA Sp. z o.o.


Skuteczne zarządzanie zasobami ludzkimi należy do najważniejszych zadań w zarządzaniu organizacjami. Współcześnie prawie wszystkie organizacje zmagają się z narastającą konkurencją na różnych polach. Podczas konferencji omówione zostaną nowe wyzwania w zarządzaniu zasobami ludzkimi, a zaproszeni goście będą dzielić się praktycznymi doświadczeniami podejść do zarządzania personelem, które okazały się skuteczne w Polsce i w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Konferencja oparta jest na wystąpieniach zaproszonych ekspertów i na dyskusji panelowej w grupach tematycznych obejmujących doświadczenia korporacji międzynarodowych oraz polskich przedsiębiorstw w zakresie Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

 

W konferencji weźmie udział m.in. profesor Helen Baron, która jest ekspertem w dziedzinie pomiarów psychometrycznych i opracowała ponad 100 oryginalnych testów, w tym do badania osobowości, motywacji, kompetencji i różnych aspektów zdolności, Tatiana Szostok, dyrektor działu odpowiadającego za realizację projektów konsultingowych i rozwojowych w firmie ALTA sp. z o.o., Paweł Sopkowski, pionier coachingu i mentoringu w Polsce, który rozwojem ludzi i organizacji zajmuje się od 1993 roku, w tym coachingiem od prawie 10 lat, dr Piotr Prokopowicz, współwłaściciel firmy szkoleniowo-doradczej tworzącej innowacyjne narzędzia diagnozy i rozwoju kompetencji z wykorzystaniem gier symulacyjnych oraz profesor Mare Teichmann, która zajmuje się adaptacją metod badawczych i testów diagnostycznych w obszarze psychologii pracy.

 

Adresatami Konferencji są:

 • Kierownicy wyższego szczebla organizacji, w których zarządzanie zasobami ludzkimi ma strategiczne znaczenie;
 • Dyrektorzy działu personelu i menedżerowie wszelkich rodzajów organizacji;
 • Naukowcy specjalizujący się w zarządzaniu zasobami ludzkimi;
 • Doradcy zarządzania w zakresie zarządzania personelem.

 

Termin: Katowice, 6 października 2016, od 10:00 do 17:00.

Miejsce: CINiBA, Bankowa 11a, 40-007 Katowice.

Język konferencji: polski i angielski (zapewniamy tłumaczenia).

Opłata konferencyjna dla uczestników – słuchaczy: 100zł.

Termin zgłoszeń został wydłużony do środy 28 września. 

 

Więcej informacji: 
http://www.us.edu.pl/konferencja-pt-nowe-trendy-w-zarzadzaniu-zasobami-ludzkimi-czy-sprawdzaja-sie-w-europie-srodkowo-wsc

 

pdfProgram Konferencji - Nowe Trendy w HR.pdf 

XVIII Sympozjum Informacyjno-Szkoleniowe


Sympozjum Pronovum

 

Pronovum


III edycja Europejskiego Kongresu Lean Manufacturing


Kongres Lean ManufacturingIII edycja Europejskiego Kongresu Lean Manufacturing odbędzie się 29-30 września w Katowicach. Celem Kongresu jest zgromadzenie osób związanych ze szczupłym zarządzaniem w różnych branżach i na różnych poziomach zaawansowania.

 

Podczas pierwszego dnia Kongresu zostaną zaprezentowane rozwiązania, które jeszcze nigdy wcześniej nie były przedstawiane szerokiej publiczności a prelegentami będą osoby, które własnymi siłami wdrażały lean w swojej organizacji. Będzie to też świetna okazja do nawiązania kontaktów biznesowych oraz skonsultowanie interesujących tematów Lean z szerszym gronem praktyków.

 

Wśród prelegentów pojawią się takie osoby jak:

 • Robert Sołek – Wiceprezes ds. handlowych PGE Obrót
 • Tomasz Borsuk – Dyrektor Zarządzający Sirio Polska
 • Michał Krauze – LEAN Strategy & Quality Head Infosys
 • Tomasz Chuć - Manufacturing & Development Manager Faurecia
 • Agnieszka Należnik –Jurek –Lean Lider Schneider Electric Industries Polska
 • Leszek Sawicki – Właściciel oraz Iwona Sorbian – Dyrektor ds. Zarządzania i Rearganizacji ZM Progress

 

Drugiego dnia uczestnicy wezmą udział w Study Visit czyli praktycznej wizycie w jednej z firm z sukcesem wdrażających Lean Manufacturing (Alstom, Esab Polska Sp. z o.o., Schneider Electric Industries Polska Sp. z o.o.)

 

Dlaczego warto wziąć udział w Kongresie:

 • Poznasz doświadczenie innych we wdrażaniu Lean, które będziesz mógł zastosować w swojej pracy!
 • Poznasz ludzi, którzy wdrażali Lean własnymi siłami w swojej organizacji, będziesz mógł z nimi porozmawiać i skonsultować interesujące Cię tematy!
 • Poznasz ludzi, którzy mogą być twoimi potencjalnymi partnerami w biznesie!
 • Zobaczysz w praktyce jak Lean wdrażany jest w innych firmach oraz efekty jego wdrożenia. Pojedziesz do firm gdzie Lean tętni życiem!


Szczegóły wraz z programem i sylwetkami prelegentów można znaleźć na stronie: www.kongreslean.pl.

 


 

Targi GASTROSILESIA


Gastrosilesia


Nowe kierunki w gastronomii
Biznes. Technologie. Media. Kulinaria.


Pod takim hasłem odbywać się będzie czwarta edycja Targów Technologii Przetwórstwa Spożywczego GASTROSILESIA 2016, których organizatorem jest firma Weindich. Wydarzenie odbędzie się dn. 13-14 września 2016r. w Chorzowie, na terenie siedziby organizatora.


„W przemyśle przetwórstwa spożywczego działamy już ponad 25 lat. Nie jest tajemnicą, że w tym czasie bardzo dobrze poznaliśmy mechanizmy funkcjonujące na naszym rynku. Mamy poczucie, że bardzo mocno związaliśmy się z branżą, stając się tym samym jej integralną częścią. Zdajemy sobie sprawę z wysokich wymagań stawianych przed sektorem HoReCa i coraz większej konkurencji na rynku. Pragniemy czerpać jak najlepsze wzorce i przekazywać je dalej, stąd w gronie wystawców krajowych i zagranicznych znajdują się podmioty, które wyznaczają nowe standardy w gastronomii. Zapraszam serdecznie na IV już edycję targów Gastrosilesia, która w tym roku będzie się odbywać się pod hasłem: Nowe kierunki w gastronomii”– mówi Jerzy Weindich właściciel firmy.


Głównym założeniem Targów jest kompleksowa odpowiedź na potrzeby branż, zbudowanie platformy wymiany doświadczeń i usług, a także zaprezentowanie nowych kierunków w gastronomii oraz zdobycie informacji o rynku i trendach. Do udziału w Targach zapraszamy producentów i dystrybutorów działających na rynku HoReCa, właścicieli lokali gastronomicznych, food cornerów, szefów kuchni, przyszłych restauratorów, przedstawicieli grup zakupowych, właścicieli sklepów oraz firm związanych z branżą.


Podczas targów odbędą się liczne prelekcje i seminaria m.in.: Wpływ mediów na kształtowanie trendów kulinarnych we współczesnym świecie; Jak w prosty sposób zwiększyć obroty jednocześnie dbając o koszty; Profesjonalny kelner – mit czy rzeczywistość; Jak znaleźć dobrego szefa kuchni i umiejętnie z nim współpracować, a także wiele innych.


Ponadto, odbędą się liczne pokazy: kelnerskie, sommelierskie, a także kulinarne przygotowane przez znanych szefów kuchni m.in. francuskie słodkości – pokaz deserów, ryby i owoce morza, kuchnia śląska na dziko. Jedną z atrakcji będzie także finał konkursu: III Kulinarny Puchar Śląska dla szkół gastronomicznych.


Gośćmi specjalnymi będą: autorytet kulinarny Kurt Scheller oraz Przewodnicząca Women in WACS Joanna Ochniak.


Wstęp dla odwiedzających jest bezpłatny.

Więcej szczegółów na stronie: http://targi.gastrosilesia.pl/

Wszelkie informacje:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 


XI edycja konkursu Dyrektor Finansowy Roku


Konkurs "Dyrektor Finansowy Roku" 

Tylko do 30 czerwca wszyscy menedżerowie odpowiedzialni za finanse działających w Polsce firm, mają możliwość, poprzez wskazanie swych dokonań i sukcesów, powalczyć o statuetki oraz tytuł Dyrektora Finansowego Roku. Zwycięzców w kategoriach: małe i średnie firmy oraz duże przedsiębiorstwa wyłoni niezależna Kapituła, której werdykt zostanie ogłoszony 5 października w trakcie uroczystej gali w Warszawie, wieńczącej cykl kongresów dyrektorów finansowych.

 

Wyrażając chęć udziału w konkursie należy wypełnić ankietę aplikacyjną dostępną na stronie www.dyrektorfinansowyroku.pl. Na podstawie danych z formularza pretendujący do tytułu Dyrektora Finansowego Roku zostaną podzieleni według dwóch kategorii konkursowych: „Dyrektor Finansowy Małych i Średnich Firm" (kryterium: obrót firmy do 200 mln zł. lub zatrudnienie do 250 osób) oraz „Dyrektor Finansowy Dużych Przedsiębiorstw" (kryterium: obrót powyżej 200 mln zł. lub zatrudnienie powyżej 250 osób). Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami ze strony uczestników.

 

Ogłoszenie wyników nastąpi 5 października w trakcie uroczystej gali w Warszawie. Wówczas to poznamy zdobywców XI edycji tytułu Dyrektora Finansowego Roku.

 

Konkurs oraz cykl spotkań dyrektorów finansowych są wspólnym przedsięwzięciem ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants), Euler Hermes – wiodącego ubezpieczyciela należności handlowych oraz dziennika Rzeczpospolita. Ideą, która przyświeca pomysłodawcom projektu jest organizacja spotkań dla grona najlepszych finansistów w Polsce, wspólna wymiana doświadczeń oraz prezentacja dokonań, by w finale wyłonić najlepszych Dyrektorów Finansowych, których sukces i osiągnięcia otrzymały najwyższe uznanie Kapituły Konkursu.


Szczegółowe informacje na: www.dyrektorfinansowyroku.pl

 Międzynarodowa Wystawa Technicznych Innowacji, Patentów i Wynalazków „Invent Arena 2016”
Trzyniec, Republika Czeska 16–17 czerwca 2016 r.


Invent Arena


Międzynarodowa Wystawa Technicznych Innowacji, Patentów i Wynalazków „Invent Arena 2016” w Trzyńcu organizowana jest przez Hutę w Trzyńcu, która od połowy lat dziewięćdziesiątych jest jednym z czołowych innowacyjnych przedsiębiorstw w Republice Czeskiej.


Wystawa odbywa się pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazców (IFIA). Patronat nad wydarzeniem ze strony czeskiej objęli: Wicepremier ds. Nauki, Badań i Innowacji, Minister Edukacji Młodzieży i Sportu, Minister Przemysłu i Handlu, Prezes Czeskiej Izby Gospodarczej, Prezes Czeskiej Akademii Nauk, Burmistrz Miasta Trzyniec. 

Inventor logo 

Agencja Promocyjna Inventor organizuje ekspozycję polskich wynalazków i innowacyjnych rozwiązań opracowanych w instytutach badawczych, wyższych uczelniach i innowacyjnych przedsiębiorstwach podczas „Invent Arena 2016”. Podczas imprezy wystawcy będą mogli zaprezentować swoje osiągnięcia w dziedzinie innowacji techniczno-technologicznych, oraz wziąć udział w konkursie wystawy.

Patronem Honorowym polskiej ekspozycji została Czesko-Polska Izba Handlowa. Patronatu udzieliły także Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pradze, Rada Główna Instytutów Badawczych, Pracodawcy RP, Fundacja Kobiety Nauki – Polska Sieć Kobiet Nauki. Partnerami prezentacji obok Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach są Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje, Fundacja Verita, Izba Gospodarcza „Śląsk”.

Patronami medialnymi imprezy są: Decydent, Biznesnetworking.pl, Przegląd Elektrotechniczny, Przegląd Geodezyjny, ”Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo, Wentylacja”, Puls Innowacji (Puls Biznesu), Innowacyjna Firma, Przegląd Techniczny, Elektronika, Talent.pl, Przegląd Mechaniczny, automatyka.pl, Forum Biznesu.pl, Chłodnictwo i Klimatyzacja, Radio Innowacje.

Dodatkowych informacji o udziale w imprezie udziela Agencja Promocyjna INVENTOR:

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  | tel. 22/ 3927817; 600 921 999; 501 081 128
Konferencja Bezpieczeństwo i Niezawodność Systemów Informatycznych 

 

Bezpieczeństwo i Niezawodność Systemów Informatycznych

 

Szanowni Państwo, już 16 czerwca w Katowicach będziemy mieli okazje spotkać się i porozmawiać o bezpieczeństwie IT podczas konferencji Bezpieczeństwo i Niezawodność Systemów Informatycznych (http://gigacon.org/event/bin_kato_2016/).

 

W agendzie wydarzenia znajdują się następujące tematy:

Bezpieczeństwo oparte na ryzyku
– Adam Mizerski (ISACA Katowice Chapter)

Podstawy uzasadnionego zaufania do zabezpieczeń teleinformatycznych w świetle ISO/IEC 15408 Common Criteria
– Andrzej Białas (Instytut Technik Innowacyjnych EMAG)

Monitorowanie i bezpieczeństwo sieci – porozmawiajmy o korzyściach
– Marcin Matuszewski (Axence)

WatchGuard – technologia klasy Enterprise w MSP
– Marcin Klamra (CCNS)

5-ty Element, czyli jak zintegrować zarządzanie sprzętem, oprogramowaniem, użytkownikami oraz bezpieczeństwem danych
– Piotr Kubiak (A plus C Systems)

Duże zmiany w ochronie danych osobowych. Jak przygotować infrastrukturę i system?
– Dariusz Szostek (Szostek_Bar i Partnerzy Kancelaria Prawna)

Podstawy prawno-normatywne organizacji bezpieczeństwa informacji na przykładzie instytucji publicznych
– Andrzej Koziara (Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach)

 

Na zakończenie konferencji rozlosowane zostaną nagrody:
- vouchery na jedną godzinę gry w kręgle
- vouchery na grę w escape roomie dla max 5 osób
- zaproszenia dla dwóch osób z dostępem do całej siłowni (5 sal fitness, spa, pokój zabaw, siłownia)
- zaproszenia na 8 minutowy przejazd indywidualny po torze gokartowym
- vouchery na koktajl gratis
- 2 loty paralotnią o wartości 800 PLN. Dodatkowo będzie można odbyć lot w wirtualnych goglach za darmo podczas konferencji

 

Szczegóły wydarzenia, pełna agenda wraz z rozwinięciem tematów i formularz bezpłatnej rejestracji dostępne są na stronie: http://gigacon.org/event/bin_kato_2016/

Zapraszamy!
Pierwszy w Polsce HR-owy OPEN SPACE! "ŚLĄSKI HR - od projektu do efektu"

 

Śląski HR


Masz dość nudnych konferencji i sponsorowanych wystąpień? To wydarzenie jest dla Ciebie! 15 czerwca 2016 zapraszamy do Gliwic na pierwszy w Polsce HR-owy OPEN SPACE! "ŚLĄSKI HR - od projektu do efektu".

 

Celem wydarzenia jest rozwój i integracja śląskiej społeczności HR, wspierającej się w zakresie merytorycznym i narzędziowym. Zapraszamy do wymiany doświadczeń osoby zainteresowane rozwojem branży Human Resources. Ma również sprzyjać tworzeniu nowych miejsc współpracy między biznesem, HR i środowiskiem branżowym na rynku śląskim.

 

Do udziału zaproszeni zostali praktycy HR, w tym HR menedżerowie, dyrektorzy i konsultanci personalni, pracodawcy, specjaliści kadr i płac, trenerzy, rekruterzy, coachowie, mentorzy oraz HR business partnerzy.

 

Kilka słów o metodzie

 

Program tworzą wszyscy wg wcześniej narzuconych reguł. Open Space Technology (czyli Metoda Otwartej Przestrzeni) jest procesem, w którym uczestnicy sami proponują tematy i angażują się w najbardziej interesujące ich grupy robocze, które wybierają/ zmieniają w trakcie konferencji. Daje to przestrzeń do powstania wielu ciekawych pomysłów i zawiązania interesujących znajomości branżowych.

 

Szczegółowe informacje: slaskihr.pl

Czas: 15 czerwca w godz. 9.00- 14.00

Miejsce: Centrum Edukacji i Biznesu Gliwice, ul. Bojkowska 37

 

Wydarzenie bezpłatne. Rejestracja konieczna: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
9. edycja Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG ® 2016


       Intarg       

14-15 czerwca 2016, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Pod patronatem honorowym
Wiceprezesa Rady Ministrów
Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Jarosława Gowina

Jako Główny Partner Strategiczny Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG 2016 zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Celami wydarzenia są:

 • pobudzenie procesu modernizacji gospodarki poprzez promocję innowacji i wynalazków
 • stworzenie platformy bezpośredniego kontaktu do współpracy i spotkań przedstawicieli świata nauki, przemysłu, gospodarki oraz biznesu, a także realizacja wdrożeń i komercjalizacji projektów innowacyjnych oraz naukowo-badawczych.
 

Podczas Targów Intarg będzie można spotkać się z wystawcami z 10 krajów świata, a w tym:

 • jednostkami sfery nauki, 
 • przedsiębiorstwami innowacyjnymi sektora MŚP oraz dużymi przedsiębiorstwami,
 • producentami i oferentami innowacyjnych produktów, technologii i usług rynkowych,
 • instytucjami otoczenia biznesu, 
 • podmiotami wspierające lub współpracujące z nauką, 
 • samorządami.


UWAGA, oferta dla Firm Członkowskich! Tylko dla Was mamy specjalną zniżkę 10% od cennika na wykupienie stoiska podczas targów. Przy rejestracji nie zapomnijcie podać hasła RIG.

Zainteresowanych udziałem w charakterze wystawców prosimy o kontakt z organizatorem:

EUROBUSINESS-HALLER 
ul. Obroki 133, 40-833 Katowice 
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
tel.: 32 355 38 00

 IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Zamówień Publicznych

„Aktualne Problemy Zamówień i Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w Polsce”


WPiA UŚ


Konferencja odbędzie się od 13 do 14 czerwca 2016 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W jej ramach omówione zostaną najnowsze zmiany w ustawie Prawo zamówień publicznych oraz planowane zmiany w zakresie ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi.

Wśród prelegentów i ekspertów biorących udział w wydarzeniu znajdą się m.in.: Małgorzata Stręciwilk – prezes Urzędu Zamówień Publicznych, prof. dr hab. Maciej Szpunar – rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, Tadeusz Donocik – prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, a także czołowi przedstawiciele środowiska naukowego oraz praktycy.  

W programie wydarzenia zaplanowano sesje plenarne i warsztaty doktoranckie. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się między innymi:

 • nowa regulacja ustawy Prawo zamówień publicznych – uwagi postimplementacyjne,
 • perspektywy rynku partnerstwa pubiczno-prywatnego w Polsce. Nowa ustawa o koncesji na roboty budowlane lub usługi – uwagi postimplementacyjne,
 • psychologiczne bariery podejmowania decyzji biznesowych w sektorze publicznym,
 • zagadnienia ekonomiczne w zamówieniach publicznych i partnerstwie publiczno-prywatnym,
 • value for money w zamówieniach publicznych i partnerstwie publiczno-prywatnym,
 • zrównoważone i innowacyjne zamówienia publiczne. Aspekty środowiskowe i społeczne,
 • elektronizacja zamówień publicznych w praktyce,
 • zamówienia i koncesje „in house” w praktyce,
 • rozwój małych i średnich przedsiębiorstw w zamówieniach publicznych,
 • tryby negocjacyjne w zamówieniach publicznych i partnerstwie publiczno-prywatnym,
 • kontrola zamówień publicznych.

Zgłoszenie chęci uczestnictwa w konferencji należy przesyłać do 20 maja drogą elektroniczną na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. " data-mce-href="mailto: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  lub telefoniczną pod numerem 32 359 20 61.


PROGRAM, INFORMACJE ZGŁOSZENIA: TUTAJ.

 X Forum Nowej Gospodarki


X-forum-nowej-gospodarki


Już 10 czerwca liderzy gospodarki, nauki i administracji spotkają się w Katowicach, by wspólnie zastanowić się nad konsekwencjami odchodzenia od węgla i transformacji energetycznej Polski Południowej.


Forum Nowej Gospodarki to ponadregionalna inicjatywa skupiająca się na rozwoju innowacyjnych technologii w Polsce Południowej, organizowana naprzemiennie w Katowicach i Krakowie, we współpracy marszałków województw śląskiego i małopolskiego.

 

Tegoroczna edycja będzie istotnym elementem budowania społecznego konsensusu oraz debaty poświęconej energetyce prosumenckiej, ograniczaniu zjawiska ubóstwa energetycznego, niskiej emisji i rewitalizacji energetycznej budynków.

 

Jubileuszowym obradom towarzyszyć będą polsko-niemieckie spotkania przedsiębiorców oraz rodzinny piknik z pokazami naukowymi i występami regionalnych artystów, podczas którego będzie można m.in. zwiedzić ekologiczne obiekty Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum, w tym budynek pasywny i nowoczesne laboratoria do badań nad energooszczędnością.

 

Wstęp oraz udział w konferencjach są bezpłatne. Rejestracja uczestników odbywa się na stronie www.forumng.pl.


  

Konferencja Transport a Gospodarka – Dąbrowa Górnicza, 9-10 czerwca 2016 r.

 


 

Transport a Gospodarka

 

Już w czerwcu rusza III edycja Konferencji Transport a Gospodarka. Tym razem przedstawicieli rządu, władz samorządowych oraz przedsiębiorstw związanych z sektorem kolejowym, drogowym i lotniczym spotkają się na Śląsku, by poddać analizie wpływ sektora transportowego na wzrost gospodarczy kraju, a także by wypracować rekomendacje niezbędnych, strategicznych działań warunkujących dalszy rozwój zarówno tej branży, jak i polskiej gospodarki.

 


Dotychczas tematyka konferencji dotyczyła kwestii wpływu transportu na gospodarkę w skali ogólnopolskiej. Inspirowani konkretnymi zjawiskami, postanowiliśmy tegoroczną edycję zawęzić do konkretnej części kraju, biorąc tym razem za przykład województwo śląskie, jako Centrum nowoczesnych technologii i jedno z najbardziej atrakcyjnych regionów inwestycyjnych w Polsce.

 


Nie bez znaczenia przy tym wyborze jest również fakt, usytuowania województwa śląskiego na przecięciu szlaków transeuropejskich, a tym samym wzmożony ruchu towarowy, sprzyjający rozwojowi wszystkich gałęzi transportu.

 


Konferencja jest także okazją do zwrócenia uwagi na te przedsiębiorstwa, których strategia działalności jest doskonałym przykładem wpisania się w aktualne i przyszłe potrzeby rynku – zarówno w perspektywie makro, jak i mikro ekonomicznej, a tym samym wpływu na kierunek jego rozwoju i obustronne korzyści.

 

Konferencja Transport a Gospodarka, 9-10 czerwca 2016 roku, Dąbrowa Górnicza

 

Więcej informacji: www.tag.kow.com.pl
Organizator: KOW Sp. z o.o.
China Homelife Show


china2016 400x300


Wydarzenie, które przez kolejne cztery lata udowadniało, jak potężny przenosi potencjał biznesowy na rynki Europy Centralnej, Wschodniej, ale i Chin, w 2016 roku będzie miało swoją odsłonę w Nadarzynie k. Warszawy, w Centrum Wystawowo-Kongresowym, w dniach 7-9 czerwca.

Impreza ta to forma najbardziej spektakularnej wystawy, której priorytetem jest profesjonalny program dla hosted buyers (kupujących), adresowany głównie do krajów europejskich regionu centralno-wschodniego.

Zważywszy zainteresowanie wystawców, coraz bardziej rozbudowywała się powierzchnia wystawy (od 8 tys. m² w 2012 r., 10 tys. m² w 2015 r., do przewidywanego w tym roku podwojenia powierzchni w stosunku do debiutu imprezy), a liczba firm, zgłaszających swój udział, gwałtownie się zwielokrotniła (r. 2012 – 151, r. 2015 – 319, r. 2016 – zgłoszonych ok. 1000). Spośród zgłaszających się do udziału w targach firm chińskich, zaakceptowane zostały tylko te, których jakość produkcji poświadczona została międzynarodowymi certyfikatami.

Przy organizacji takiego przedsięwzięcia pojawia się okazja, by zarekomendować Polskę jako kraj doskonale promujący import i eksport do Chin, ale też kraj wskazujący korzyści wynikające z kontaktów biznesowych. Bo, niewątpliwie, China Homelife Show stwarza szansę dla wszystkich: wystawców, eksporterów, importerów, hurtowników, dla branży turystycznej, w tym linii lotniczych, firm transportowych, hoteli, restauracji.

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach objęła wydarzenie swoim patronatem. 

Funkcjonalność systemów dla przemysłu/produkcji - rozwiązania ERP i MES


Rozwiązania ERP i MES

Dla zapewnienia pełnej kontroli nad procesami w zaawansowanych zakładach produkcyjnych najczęściej implementuje się rozwiązanie typu MES. Zadaniem systemu MES jest efektywne gromadzenie informacji w czasie rzeczywistym bezpośrednio ze stanowisk produkcyjnych, a następnie ich transfer na obszar biznesowy. Informacje o realizacji produkcji mogą być pobierane zarówno bezpośrednio z maszyn, jak i przy udziale pracowników.


Alternatywą dla MES-ów jest system ERP, który stanowi uzupełnienie i rozszerzenie funkcjonalności zapewniając precyzyjny pomiar wydajności pracowników i maszyn na linii produkcyjnej.
Umożliwienie sprawnego prowadzenia projektów, szybka wymiana informacji i oszczędność czasu - czy nie tego oczekujemy przy sprawnym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa?


Serdecznie zapraszamy na konferencję: „Funkcjonalność systemów dla przemysłu / produkcji - rozwiązania ERP i MES”, 7 czerwca w Katowicach.


PARTNERZY KONFERENCJI:
Monitor ERP System, UNICARD, LACAN TECHNOLOGIES, DSR Solutions

 

W PROGRAMIE M.IN.:

 • Produktywność by Sweden. ERP dla średnich i małych firm produkcyjnych – Jacek Punda – konsultant biznesowy rozwiązań przemysłowych - Monitor ERP System Polska Sp. z o.o.
 • Wypalone w ogniu. Sterowanie i rejestracja produkcji w zakładach ceramicznych w systemie ERP – Włodzimierz Hałas - Geberit Sp. z o.o.
 • Jak to zrobić? - czyli sukces wdrożenia – Paweł Skrzypczak - Wiceprezes Zarządu ELEKTROBUDOWA SA, dr hab. Wojciech Bożejko, prof. nadzw. PWr. Katedra Automatyki, Mechatroniki i Systemów Sterowania Wydział Elektroniki, Politechnika Wrocławska
 • Jak odzyskać czas w produkcji i w życiu codziennym? – Andrzej Krótki - Instytut Doskonalenia Produkcji, Andrzej Layer - Prezes Zarządu, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych IT, OEPD ŁABĘDY Sp. z o.o.

 

Na zakończenie konferencji losowanie Vouchera na analizę przepływu procesów o wartości 1500 PLN

 

Warunki udziału:

Uczestnictwo w konferencji jest BEZPŁATNE Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem: http://successpoint.pl/erp-mes#zarejestruj-si%C4%99.

Zapewniamy materiały konferencyjne, przerwy kawowe, dostęp do prezentacji

 


 

Auto Moto Show, 14-15 maja


Auto Moto Show 2016 

 

Tegoroczna edycja Auto Moto Show zapowiada się niezwykle ciekawie. Jak co roku organizatorzy zaprezentują wiele nowych, wchodzących na rynek modeli samochodów.

 

Jaguar pokaże model F-pace, który będzie można porównać z konkurentami z Audi czy BMW. Mercedes pokaże nową E-klasę i piękny model C-coupe. Bogatą ekspozycję przygotowuje Renault. Zobaczymy nowego Megana i następcę Laguny - Talismana. Volkswagen pochwali się zupełnie nowym Tiguanem, wyposażonym w niezwykłe systemy wspomagające auto. Oczywiście nie może zabraknąć Opla Astry, czyli samochodu roku, z wchodzącą właśnie na rynek wersją kombi. Na pewno dla zwiedzających będzie interesujące porównanie najnowszych modeli samochodów KIA i Hyundai, bratnich firm, ale konkurujących ze sobą. Bogatą ekspozycję awizuje Citroen wzbogacony o nową ekskluzywną markę, DS. Ford także ma się czym pochwalić, choćby nowym modelem Ranger. Trudno tu wymienić wszystkich wystawców prezentujących nowe modele. Warto jednak wspomnieć Mazdę, Fiata, Lexusa i Ssang Yonga.

 

Jednak motoryzacyjne targi to nie tylko samochody. Będą także motocykle, samochody rajdowe, zabytkowe, amerykańskie i te wzbudzające największe emocje jak Ferrari czy Lamborghini. Nie zabraknie spotkań ze znanymi ludźmi, wybitnymi kierowcami i z… przedstawicielami Policji i Inspekcji Transportu Drogowego, przed którym można będzie wylać swoje żale.

 

Polska Grupa Ratownictwa Medycznego zaprasza do wioski ratowniczej - to tutaj każdy będzie mógł się nauczyć oraz podszkolić podstawowe techniki udzielania pierwszej pomocy. Do dyspozycji zwiedzających będą fantomy ćwiczeniowe do resuscytacji wraz z instruktorami, którzy zaprezentują różne metody udzielania pomocy. Z kolei na stoisku Inspekcji Fotelików rodzice będą mogli sprawdzić, czy mają prawidłowo zamocowany w samochodzie fotelik do transportu dzieci.

 

Zapraszamy również na atrakcyjne pokazy Easy Driftu, wraz z możliwością przejażdżki "driftowozem" (na fotelu pasażera) dla osób, które będą zwycięzcami konkursów organizowanych podczas targów. Po placu pokazowym będą się też przemieszczać: studencki bolid Green Power, elektryczne deskorolki i ekstremalni rowerzyści. Zapewne sporo szumu i kurzu wytworzą samochody off-roadowe i auta biorące udział w rajdach wraków.

 

Zarówno w sobotę jaki i w niedzielę na terenie targów pojawią się w bardzo licznych grupach motocykliści – w sobotę będą to uczestnicy akcji MotoSerce, a w niedzielę tradycyjną już paradę zorganizuje Stowarzyszenie Motocyklistów „Dawcy Uśmiechu”. Będą też konkursy sprawnościowe dla motocyklistów.

 

Niewątpliwą atrakcją nie tylko dla najmłodszych miłośników motoryzacji, ale zapewne także dla ich ojców będą dwa profesjonalne tory dla modeli zdalnie sterowanych: jeden, na którym oprócz samochodów będzie można obejrzeć także drony i drugi – największy w Polsce Tor Slot Cars o długości 70 m ciągnący się na kilku poziomach.

 

Jeśli do tego dodać pokazy, konkursy (w tym konkurs sprawnościowy, gdzie główną nagrodą będzie możliwość przejażdżki Lamborghini lub Ferrari na profesjonalnym torze) i zabawy oraz wybory miss moto to motoryzacyjny weekend wydaje się niezwykle atrakcyjny. Do obiektów EXPO SILESIA zapraszamy w sobotę i niedzielę 14 i 15 maja.
Targi ExpoEXTREME


ExpoEXTREME plakat

Strzelectwo, ASG, skimboard, slackline i Barbarian Challange to tylko kilka z atrakcji, które zaplanowano na 6-8 maja w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu.

Dzięki premierowym Targom Sportów Ekstremalnych i Aktywnego Wypoczynku ExpoEXTREME oraz drugiej edycji Targów Strzelectwa, Militariów i Survivalu EXPOShooting, każdy może odkryć w sobie pasję!


Targi EXPOShooting zostały stworzone z myślą o osobach zainteresowanych bronią pneumatyczną, palną, czarnoprochową oraz kolekcjonerską. Nie zapomniano także o miłośnikach ASG, łucznictwa i militariów. Nie zabraknie środków do czyszczenia i konserwacji broni oraz sejfów, szaf i skrzyń transportowych. Na miłośników outdooru czekać będzie oferta m.in. odzieży, akcesoriów, a nawet wykrywaczy metali!


Na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji. Wśród nich zaplanowano strzelnicę airsoftową, stanowiska do strzelania z broni pneumatycznej, strzelnicę łuczniczą, dynamiczne pokazy i prezentacje, turniej juggera, a także strefę fantastyki militarnej. 

Nie zabraknie atrakcji dla miłośników gier planszowych, a na odważnych czekają atrakcyjne nagrody w konkursach przygotowanych przez wystawców EXPOShooting. 


Osoby chcące poszerzyć swoją wiedzę zapraszamy na wykłady dotyczące m.in. ASG, broni kolekcjonerskiej i czarnoprochowej, czy pozwoleń na uzyskanie broni palnej.


Dużą dawkę adrenaliny i wrażeń zapewnią organizowane po raz pierwszy Targi ExpoEXTREME. To kopalnia pomysłów dla osób, które twórczo, aktywnie i nietypowo lubią spędzać czas wolny. Wśród prezentowanej oferty znajdzie się coś dla pasjonatów powietrza [m.in. szkoła latania rekreacyjnego, prezentacja wiatrakowca i szkoleń dla operatorów dronów], wody [tor skimbordowy, sprzęt do nurkowania oraz pokazy morsowania] i ziemi [elektryczne deskorolki i longboardy, ścianka wspinaczkowa, pokazy sprzętu speleologicznego].


ExpoEXTREME to doskonała okazja, aby spróbować czegoś nowego. Na wszystkich zwiedzających czeka między innymi inscenizacja polowego obozowiska, sprzętu biwakowego wraz z samochodami terenowymi, a także prezentacje i pokazy slajdów z wypraw z całego świata. Lubiących ruch z pewnością zainteresują pokazy fitness, street workout, frog jumping, slackline i pole dance. Będzie można także wziąć udział w specjalnym treningu z przeszkodami Barbarian Challange!


Więcej informacji, lista wystawców oraz program targów:
www.exposhooting.pl i www.expoextreme.com.pl


Godziny otwarcia targów:
6 maja 2016, piątek – godz. 12.00-18.00
7 maja 2016, sobota – godz. 10.00-18.00
8 maja 2016, niedziela – godz. 10.00-16.00

Bilety wstępu:
10 PLN brutto – normalny
5 PLN brutto – ulgowy

Adres:
Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Silesia
ul. Braci Mieroszewskich 124, 41-219 Sosnowiec

 

 

 Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa

"Polskie prawo handlowe na tle tendencji światowych"


kolo-naukowe-prawa-gospodarczego-i-handlowego


Koło Naukowe Prawa Gospodarczego i Handlowego działające przy Katedrze Prawa Gospodarczego i Handlowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego zaprasza na Ogólnopolską Studencko-Doktorancką Konferencję Naukową "Polskie prawo handlowe na tle tendencji światowych".

Podczas wydarzenia uczestnicy podejmą próbę uchwycenia oraz prezentacji zmian dokonujących się w szeroko rozumianym polskim prawie handlowym na przestrzeni ostatnich lat. Analiza dokonywana będzie w relacji do zmian w systemach prawnych innych państw, stanowiących często inspirację dla krajowego ustawodawcy. Spotkanie będzie również okazją do prezentacji tendencji reformatorskich oraz rozwiązań występujących w zagranicznych porządkach prawnych.

Dla wszystkich słuchaczy konferencji przewidziany jest drobny poczęstunek. Chętni mogą otrzymać certyfikat uczestnictwa.


Termin: 28 kwietnia br., 10:00
Miejsce: Wydział Prawa i Administracji UŚ, aula nr 8
Więcej informacji:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 


 

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej


Charytatywny Turniej Piłki Nożnej

Gramy dla podopiecznych Fundacji Arka Noego z Katowic, która prowadzi Niepubliczną Szkołę dla dzieci z Zespołem Downa.

Turniej odbędzie się 24 kwietnia 2016 roku w Chorzowie. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów, Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Klubu Sportowego Ruch Chorzów, którego piłkarze wezmą udział w rozgrywkach. Transmisja z rozgrywek zostanie wyemitowana przez TVP3 Katowice. W gronie Patronów Medialnych turnieju są również m.in. „Dziennik Zachodni” i „Sport”.

Podczas turnieju oraz na zamkniętym bankiecie po wydarzeniu, w którym będą uczestniczyć lokalni przedsiębiorcy, odbędzie się licytacja. Wśród przedmiotów znajduje się między innymi koszulka z podpisem Roberta Lewandowskiego oraz całej reprezentacji Polski.

Zapraszamy do wspólnego grania!

 V Forum Przedsiębiorców Grant Thornton


Forum Przedsiębiorców


Zbigniew Boniek, Maciej Stuhr i Jacek Santorski – to tylko niektóre z gwiazd, które wystąpią na scenie najbliższej, piątej edycji Forum Przedsiębiorców Grant Thornton. Tym razem śmietanka polskiego biznesu spotka się, by rozmawiać o biznesowym przywództwie.

Grant Thornton, jedna z wiodących organizacji audytorsko-doradczych na świecie, organizuje 21 kwietnia 2016 roku Forum Przedsiębiorców. Jubileuszowa V edycja wydarzenia, odbędzie się pod hasłem PRZYWÓDZTWO W BIZNESIE. Jaką rolę odgrywa właściciel w swojej firmie? Jak zmienić się z szefa w przywódcę? Jakie są modele biznesowego przywództwa? O tym wszystkim będą rozmawiać znani eksperci oraz praktycy biznesu. Jak co roku, na zakończenie Forum, podczas uroczystej gali, zostaną ogłoszone wyniki konkursu „Dynamiczny Przedsiębiorca”.

Bez Martina Luthera Kinga nie byłoby obalenia niewolnictwa. Bez Nelsona Mandeli nie doszłoby do zniesienia apartheidu. Bez Huberta Wagnera nie byłoby polskiego złota olimpijskiego w siatkówce, a baz Feliksa Stamma złotej ery polskiego boksu. Bez Henry’ego Forda samochód nie stałby się dobrem powszechnym. Bez Steve Jobsa jabłko byłoby nadal tylko owocem. Przywódcy. Każdy inny. Każdy niepowtarzalny. Bez ich wizji, pasji, dyscypliny i zdolności porywania za sobą ludzi nie byłoby postępu. To powód dla którego warto zatrzymać się nad fenomenem przywództwa. To powód dla którego przywództwo będzie bohaterem V Forum Przedsiębiorców – mówi Tomasz Wróblewski, Partner Zarządzający Grant Thornton.

W ramach poszukiwania idealnej definicji „przywódcy biznesowego” 21 kwietnia 2016 roku z inicjatywy Grant Thornton odbędzie się jubileuszowe V Forum Przedsiębiorców. W warszawskim hotelu Sheraton, spotkają się właściciele firm, liderzy opinii, eksperci oraz praktycy biznesu, którzy będą dyskutować oraz wymieniać się doświadczeniami na temat skutecznego przywództwa, dzięki któremu można osiągnąć ponadprzeciętne rezultaty. Poruszą także wybrane zagadnienia dotyczące skutecznego zarządzania, które ma szczególny wpływ na obecną i przyszłą aktywność oraz rozwój prywatnej przedsiębiorczości w Polsce.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Forum: www.forumprzedsiebiorcowgt.pl.

 


 

Konferencja: „Rozliczenia w firmie. Zarządzanie dokumentacją i zmiany w podatkach 2016”


Rozliczenia w firmie

 

Organizator konferencji My Company Polska oraz Krajowa Izba Doradców Podatkowych i Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach - honorowi patroni wydarzenia, zapraszają do udziału w spotkaniu z cyklu „Rozliczenia w firmie. Zarządzanie dokumentacją i zmiany w podatkach 2016”, które odbędzie się 19 kwietnia 2016 r. Katowicach w Hotelu Novotel przy ul. Rozdzienskiego 16.

 

Spotkanie jest bezpłatne i odbędzie się w godzinach 9.00 – 16.00.

 

W programie:

 • Zmiany w Ordynacji Podatkowej: Kto będzie wydawał interpretacje podatkowe od 1 lipca 2016. Jakie zmiany w ordynacji ułatwią, a jakie utrudnią życie podatnikom. Trendy w kontrolach i postępowaniach podatkowych
 • Pieniądze w firmie: Zarządzanie fakturą – od wyboru kontrahenta do otrzymania zapłaty, faktoring – narzędzie poprawy płynności finansowej i zwiększenia obrotów handlowych
 • Nowa ulga na badania i rozwój, stara ulga na nowe technologie, czyli stare i nowe metody rozliczeń w innowacyjnej firmie,
 • Dokumentacja cen transferowych, jak optymalizować rozliczenia podatkowe firmy, korzystając z dostępnych metod.
 • Nowoczesne technologie a optymalizacja kosztów w firmie
 • Zmiany w VAT: Karuzela podatkowa VAT. Sposoby nadużycia, skala zjawiska i zapobieganie. Nowa ustawa o VAT
 • Obniżka stawki CIT i kto z niej skorzysta
 • Zmiany w podatkach lokalnych: Nowości w podatku od nieruchomości
 • Zarządzanie fakturą: Od wyboru kontrahenta do otrzymania zapłaty

 

Do udziału zapraszamy:

 • Dyrektorów finansowych
 • Głównych księgowych
 • Księgowych
 • Dyrektorów generalnych
 • Dyrektorów operacyjnych
 • Właścicieli przedsiębiorstw

 

Udział w konferencji jest bezpłatny!

 

Więcej informacji oraz rejestracja: http://konferencje.mycompanypolska.pl/podatki-katowice

 

Kontakt:

Sylwia Szarfenberg
T + 48 22 528 01 97
M + 48 604 48 03 46
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 Akademia e-marketingu ClearSense


akademia-e-marketingu

 

Celem Akademii e-marketingu ClearSense jest wspieranie rozwoju branży MŚP. W czasie jednodniowego szkolenia, jego uczestnicy uzyskają niezbędną wiedzę z zakresu e-marketingu, aktualnych trendów, zasad budowania strategii obecności firmy w sieci oraz jak w pełni wykorzystać potencjał wyszukiwarki Google™.


Uczestnicy dowiedzą się, które elementy e-marketingu pasują najlepiej do profilu prowadzonej przez nich firmy, jak skutecznie prowadzić działania promocyjne w Internecie i dlaczego warto mierzyć ich efekty. Spotkanie będzie miało warsztatowy charakter, podczas którego możliwe będą indywidualne rozmowy ze specjalistami. Akademia będzie również doskonałą okazją do nawiązania nowych relacji biznesowych.


Szkolenia będą prowadzone przez doświadczonych trenerów oraz specjalistów Agencji Interaktywnej ClearSense, posiadających wiedzę, umiejętności praktyczne i bogate doświadczenie w tematyce e-marketingu. Każdy uczestnik spotkania otrzyma materiały szkoleniowe oraz certyfikat Akademii ClearSense.


Termin: 19 kwietnia 2016

Czas trwania: 10.00 – 14.00

Miejsce: Hotel Papuga Park, Bielsko Biała ul. Zapora 3

Więcej informacji: http://www.akademiaclearsense.pl/

  „Śląska Rzecz” nadciąga
zamek cieszyn slaska rzecz 2015 banner www 470x300

Przed nami 11. edycja konkursu "Śląska Rzecz", czyli jedynego regionalnego konkursu dizajnu w Polsce.


Wraz z Zamkiem w Cieszynie i Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej poszukujemy dobrze zaprojektowanych produktów, projektów graficznych i usług wdrożonych w województwie śląskim w 2015 roku. Najważniejsze kryteria konkursowe to użyteczność i innowacyjność. Udział w zmaganiach mogą wziąć firmy, projektanci, instytucje publiczne i organizacje pozarządowe, które zmieniają na lepsze Śląsk i… codzienne życie mieszkańców regionu. 


Nagrody i wyróżnienia są przyznawane w trzech kategoriach: produkt, grafika użytkowa (w tym komunikacja wizualna i multimedia) oraz usługa. Laureaci oraz nominowani do ekspozycji są prezentowani na pokonkursowej wystawie, która wędruje po kraju. Zwycięzcy dołączają także do wyjątkowego grona uczestników stałej wystawy „Dizajn po śląsku. Laureaci konkursu Śląska Rzecz” w Zamku Cieszyn. 


Uczestnicy konkursu pokazują Śląsk, na którym, dzięki współpracy firm i instytucji z projektantami, powstają produkty, projekty i usługi: funkcjonalne, dostępne, dobrze przemyślane i stworzone z myślą o użytkownikach. Tym samym symbolem Śląska staje się dobre wzornictwo, a „made in Silesia” oznacza wysoką jakość.


Termin przyjmowania zgłoszeń mija 18 kwietnia 2016 r.


Więcej informacji:
http://www.zamekcieszyn.pl/pl/artykul/slaska-rzecz-891

 


 

Targi „Pomysł na firmę” – szansa na biznes dla każdego! 


Szukasz pomysłu na biznes? Odwiedź Targi „Pomysł na firmę”, które odbędą się 8-9 kwietnia w MCK w Katowicach.


Zarówno wystawcy, jak i odwiedzający mają ten sam cel - spotkać tu przyszłych partnerów, z którymi będą mogli rozwinąć swój biznes. Wystawcy mają nadzieję spotkać tu przedsiębiorców ze Śląska i sąsiednich województw południowej Polski.

 

Odwiedzający katowickie targi franczyzy będą mogli poznać kilkadziesiąt sprawdzonych pomysłów na firmę. Swój przepis na udany biznes zaprezentuje ponad 50 sieci franczyzowych, które poszukują partnerów do rozwoju w południowej Polsce.

 

Targom towarzyszyć będą warsztaty dla osób, które chcą się dowiedzieć jak zarabiać na swoim. W trakcie dwudniowego Forum Szkoleniowego uczestnicy poznają najważniejsze zasady współpracy we franczyzie. Eksperci powiedzą też jak wybrać franczyzę, która przyniesie zyski.

 

Wydarzeniem Forum będzie wystąpienie Krystiana Wieczorka, właściciela drogerii i galerii sztuki Garaaż. Aktor znany m.in. z seriali: Czas honoru, M jak Miłość, opowie o swoich pierwszych krokach w biznesie i oryginalnym pomyśle na rodzinny biznes.

 

Organizatorem Targów „Pomysł na Firmę” jest PROFIT system.

 

Regionalne Targi Franczyzy „Pomysł na firmę”:

Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Plac Sławika i Antalla 1, Katowice

Piątek, 8 kwietnia, godz. 9:00 - 17:00
Sobota, 9 kwietnia, godz. 9:00 - 15:00

www.pomyslnafirme.com

 

Plakat Targi Pomysł na firmę final


Logistyka Inwestycje Przyszłość

Miasto Gliwice systematycznie wzmacnia swoją pozycję na mapie najatrakcyjniejszych lokalizacji dla biznesu. Oprócz wysoko rozwiniętych technologii, licznych inwestycji infrastrukturalnych i motoryzacyjnych, prężnie rozwijają się branże: logistyczna i magazynowa. Obecnie w Gliwicach w siedmiu parkach przemysłowych znajduje się ponad 300 tys. m kw. powierzchni magazynowych. Samorządowcy starają się tworzyć dogodne warunki ułatwiające prowadzenie biznesu krajowym i zagranicznym inwestorom.


Dlatego – już po raz piąty – Gliwice staną się gospodarzem konferencji „Logistyka Inwestycje Przyszłość”, która odbędzie się 22 marca 2016 roku.


W konferencji wezmą udział przedstawiciele samorządów, menadżerowie firm logistycznych i produkcyjnych, eksperci międzynarodowych firm doradczych oraz środowisko naukowe i badawcze.


Tegoroczna konferencja odbędzie się w Hotelu Silvia Gold. Jej gospodarzem jest Miasto Gliwice, a współorganizatorem Bluevine Consulting, inicjator i pomysłodawca cyklu „Prospects in Poland”.

 


 

TOP TRENDS – konkurs na najlepszy START UP

Europejskiego Forum Nowoczesnej Ochrony Zdrowia MedTrends 2016

 

Medtrends banner

 

Już po raz drugi twórcy i właściciele innowacyjnych startupów z branży medycznej będą mieli możliwość zaprezentowania swoich pomysłów przed gronem uznanych autorytetów ze świata medycyny, funduszy inwestycyjnych oraz ekspertów ze świata biznesu oraz uczestników podczas sesji konkursowej “TOP TRENDS - prezentacja topowych start-upów”, organizowanej podczas konferencji MedTrends – Europejskiego Forum Nowoczesnej Ochrony Zdrowia w Zabrzu, w dniu 18.03.2016 roku. Organizatorem sesji TOP TRENDS - prezentacja topowych start-upów jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

 

MedTrends to międzynarodowe interdyscyplinarne spotkanie, poświęcone innowacjom, aktualnym oraz przyszłym trendom i wyzwaniom w europejskiej i polskiej ochronie zdrowia. skupiające przedstawicieli środowiska medycznego, IT i administracji w ochronie zdrowia oraz świata biznesu: przedsiębiorców i inwestorów z Polski i innych krajów Europy, zajmujących się innowacjami w medycynie.

 

Finaliści konkursu będą mieli możliwość sprawdzenia swoich pomysłów i skonfrontowania ich z autorytetami medycyny, naukowcami, ale przede wszystkim klinicystami – praktykami. W Jury konkursu zasiądą również przedstawiciele funduszy inwestycyjnych, którzy poszukują możliwości inwestycji w branży medycznej. Oceniający zwracać będzie przede wszystkim uwagę na innowacyjność oraz model biznesowy projektu.

Konkurs, podobnie jak w roku ubiegłym, stanowić będzie swego rodzaju barometr obecnej sytuacji na rynku nowoczesnej ochrony zdrowia, sektora e-zdrowia w Polsce.

 

Zwycięzcą zeszłorocznej edycji konkursu TOP TRENDS została firma IC Solutions która zaprezentowała technologię IC Pen - innowacyjny system digitalizacji danych, umożliwiający utrwalenie w formie elektronicznej tekstu pisanego na papierze. W ciągu roku Firmie tej udało się pozyskać partnera strategicznego w postaci OBWE.

 

Tematyka tegorocznej konferencji MedTrends skupiać się będzie na najbardziej aktualnych i ważnych tematach w europejskiej i polskiej ochronie zdrowia – na zagadnieniach związanych m.in. z e-zdrowiem, telemedycyną, medycyną personalizowaną, innowacyjnej edukacji, drukiem 3-D, innowacyjnej profilaktyce, diagnostyce, leczeniu i reahbilitacji w kardiologii, onkologii, neurologii (także z wykorzystaniem konsoli).

 

Dwudniowa konferencja MedTredns to miejsce interaktywnych sesji naukowych, wystawy prezentującej innowacyjne rozwiązania, wspierające leczonych, leczących i organizujących leczenie w edukacji, profilaktyce, diagnostyce i leczeniu chorób cywilizacyjnych oraz doskonałą okazją do nawiązywania interdyscyplinarnych dyskusji, zawiązywania nowych kontaktów i współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej.

 

Właścicieli innowacyjnych projektów oraz startupów technologicznych oferujących rozwiązania z zakresu ochrony zdrowia, zainteresowanych udziałem w Konkursie TOP TRENDS zapraszamy na stronę http://medtrends.pl, na której znajduje się regulamin konkursu oraz program konferencji. Termin przyjmowania zgłoszeń do sesji TOP TRENDS mija w dniu 29.02.2016.

 

Organizatorami konferencji są Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz miasto Zabrze. 

 Ogolnopolski-konkurs-na-glose

Ogólnopolski Konkurs Na Glosę Do Orzeczenia Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego, który odbędzie się już po raz dziewiętnasty to jedno z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych wydarzeń naukowych organizowanych przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland. Stawia on przed uczestnikami tylko jedno, lecz za to wymagające zadanie: napisanie glosy do orzeczenia Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego lub Naczelnego Sądu Administracyjnego. Konkurs jest skierowany do studentów studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich wydziałów prawa i administracji wyższych uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce.

Celem Ogólnopolskiego Konkursu na Glosę jest stworzenie studentom prawa możliwości nabycia umiejętności pisania naukowych komentarzy do orzeczeń sądowych, zachęcanie do podejmowania prób samodzielnej analizy badawczej wyroków wraz z ich uzasadnieniami, a także rozwinięcie aktywności naukowej oraz sztuki argumentacji i obrony własnego stanowiska. Konkurs stwarza także doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy z wybranej dziedziny prawa.

Rywalizacja składa się z dwóch etapów.

Eliminacje polegają na napisaniu glosy do jednego z zaproponowanych przez organizatora orzeczeń z zakresu prawa cywilnego, administracyjnego, konstytucyjnego, karnego lub finansowego. Orzeczenia do wyboru są wcześniej publikowane na oficjalnej stronie konkursu. Do następnej fazy konkursu przechodzą autorzy pięciu najlepszych prac (po jednej z każdej dziedziny). W drugim etapie rywalizacji, będącym jednocześnie jej finałem, jury spośród finalistów wybiera autora najlepszej glosy.

Uroczysta gala wieńcząca konkurs, podczas której ma miejsce wręczenie nagród laureatom odbywa się co roku w innym spośród 16 miast w Polsce, w których działają Grupy Lokalne ELSA Poland. W tym roku odbędzie się ona w Katowicach 4 marca 2016 roku.

 


 

Trzy razy Meet IT o tym ile kosztuje bezpieczeństwo w IT –
Katowice, Kraków, Wrocław

 

W czwartek, 3 marca w Katowicach odbędzie się pierwsze z trzech spotkań Meet IT. Kolejne spotkania odbędą się w Krakowie (31 marca) i Wrocławiu (21 kwietnia). Temat przewodni dla wszystkich Meet IT to: (Bez)cenne bezpieczeństwo w IT.

 

Prelegenci i uczestnicy spotkań spróbują odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje bezpieczeństwo w IT? Wśród zagadnień poruszanych w prezentacjach znajdą się m.in. niebezpieczeństwa przy wyborze i wdrażaniu systemów IT, podejście do wykonywania testów bezpieczeństwa – przypadkowo czy systematycznie? Zaprezentowane zostanie również rozwiązanie pozwalające chronić informacje, które są udostępniane przez Internet, poruszony zostanie również temat „disaster recovery” – szczególnie w kontekście kosztów zastosowania takich rozwiązań.

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, po wcześniejszym zarejestrowaniu się przez stronę www.meetit.org.pl


Program i tematyka wystąpień

09.00 - 09.30 - Rejestracja uczestników i serwis kawowy

09.30 - 09.45 - Powitanie uczestników i wprowadzenie do tematu - Marcin Młodożeniec, Dyrektor Marketingu i Public Relations, 3S

09.45 - 10.00 - Synergia i bezpieczeństwo - telekomunikacja & data center w Grupie 3S - Piotr Pawłowski, Wiceprezes Zarządu, 3S

10.00 - 10.30 - Skoro czas to pieniądz ... to jaka jest cena bezpieczeństwa? - Michał Kraut, Security Account Manager, Cisco

10.30 - 11.00 - Samochód i IT – czy leasing IT różni się od leasingu samochodu? – Krzysztof Strąk, Senior Client Executive, CHG Meridian

11.00 - 11.30 - Jak zabezpieczyć kluczowe serwery w firmie, czyli disaster recovery nie musi być drogie – Tomasz Doligalski, Dyrektor Działu Usług IT, 3S

11.30 - 11.45 - Przerwa kawowa

11.45 - 12.15 - Protecting confidential information as a competitive advantage – Jose Manuel Rodriguez, Sales Director, Prot-on

12.15 - 12.45 - Człowiek - najmocniejsze ogniwo w łańcuchu bezpieczeństwa firmowych informacji - Marcin Orocz, IT Director, Paged Meble

12.45 - 13.15 - Czy systematyczne podejście do testów bezpieczeństwa się opłaca? – Borys Łącki, IT Secutiry Consultant, LogicalTrust

13.15 - 13.45 - Informatyk mądry przed szkodą – niebezpieczeństwa czyhające na etapie wyboru i wdrożeń systemów IT – case study – Sebastian Smiatek, Enterprise Department Manager, Business Penetration & Consulting

13.45 - 14.15 - Przerwa na poczęstunek

14.15 - 14.45 - Temat wystąpienia w trakcie ustalania

14.45 - 15.00 - Podsumowanie i zakończenie spotkania

 

MeetITKatowicevol15 zaproszenie


  

ExpoCUTTING i GRINDexpo 2016 zbliżają się wielkimi krokami!

 


 

Kliknij i pobierz bezpłatne zaproszenie na Targi

 

Już za 16 lutego 2016 rozpocznie się w Sosnowcu jedyne specjalistyczne wydarzenie dla branży cięcia i szlifowania, wysoko oceniane pod względem efektywności przez Wystawców i Zwiedzających.

 

Wstęp na targi jest BEZPŁATNY po REJESTRACJI ON-LINE na: www.expocutting.pl lub www.grindexpo.pl.

 

Podczas Targów Technologii Cięcia ExpoCUTTING oraz Targów Technologii Szlifowania GRINDexpo, które odbędą się w Expo Silesia w dniach 16-18 lutego 2016 roku będą miały miejsce praktyczne pokazy maszyn "w ruchu" w procesie technologii cięcia i szlifowania, a Zwiedzający będą mieli okazję zapoznania się z szeroką ofertą branżową firm krajowych i zagranicznych.

 

Wystawcy zaprezentują liczne nowości i premiery rynkowe, wśród których m.in.:

 

 • Ściernice TPW i OPW z włókniny falowanej (ARMES Narzędzia Ścierne)
 • Stół szlifierski z fitrowentylacją CleanAir GRIND 1000 (CleanAir Sp. z o.o.)
 • Szlifierka szerokotaśmowa (DIG Świtała Sp. z o.o.)
 • Piły tarczowe do cięcia aluminium z powłoką PVD (Glamar Sp. z o.o.)
 • Tarcza diamentowa do cięcia DT600U Supra (Klingspor Sp. z o.o.)
 • Ściernice typu FLUTE – SPEED (Urdiamant Sp. z o. o.)

 

Ponad to na stoiskach Wystawców będzie można zapoznać się z atrakcyjną ekspozycją maszyn i specjalistycznych narzędzi m.in. firm takich jak: MEXPOL, BOMAR, DAL CASON, REM-TECH, , Höganäs AB, MARTEX, EURO-POL, MS Company, Frascio Riccardo SAS, Amkovo, Slovacke Strojirny a.s. oraz wielu innych.

 


Wydarzeniem towarzyszącym targom przez 3 dni będzie AKADEMIA SZLIFOWANIA - projekt firmy Klingspor Sp. z o.o o charakterze edukacyjnym, który skierowany jest do wszystkich tych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat technik szlifowania, odpowiedniego doboru narzędzia do obrabianej powierzchni oraz sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Program Akademii obejmować będzie następujące moduły tematyczne:

 

 • Cięcie i szlifowanie stali tarczami Kronenflex
 • Szlifowanie stali ściernicami listkowymi SMT
 • Szlifowanie maszynowe metali przy użyciu pasów ściernych bezkońcowych

 

OSTATNI MOMENT NA ZAREZERWOWANIE STOISKA! KONTAKT:

 

tel. 32 78 87 538, 523, e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. grindexpo@exposilesia.p
www.expocutting.plwww.grindexpo.pl

 


 

MIEJSCE TARGÓW:
Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Silesia
ul. Braci Mieroszewskich 124, 41-219 Sosnowiec, www.exposilesia.pl

 

 

 

ExpoCUTTING

ExpoCUTTING to wydarzenie przemysłowe dedykowane dla branży technologii cięcia. Do współpracy zapraszamy m.in. producentów i dystrybutorów maszyn do cięcia wodą, plazmą, laserem, gazem jak również firmy usługowe, serwisowe, kooperujące. Naszym zadaniem jest stworzenie eventu technicznego, gdzie to właśnie cięcie będzie elementem najważniejszym, wokół którego koncentruje się zakres tematyczny targów.

GRINDexpo GRINDexpo to specjalistyczne targi z branży szlifierskiej. Zakres tematyczny innowacyjnej platformy technologii szlifowania obejmie: szlifierki do wałków, szlifierki do otworów, szlifierki do płaszczyzn, szlifierki ostrzałki, szlifierki specjalne i specjalizowane, narzędzia skrawające i diamentowe, przyrządy i urządzenia pomiarowo-kontrolne, oprogramowanie komputerowe wspomagające obróbkę, doradztwo i pomoc techniczna, wydawnictwa fachowe.
BrazingExpo Podczas w/w wydarzeń odbędą się również premierowe Targi Techniki Lutowania BRAZINGexpo. Wystawcami tej imprezy będą przede wszystkim producenci i dystrybutorzy produktów, komponentów i technologii z branży związanej z lutowaniem.

 

 4-Design-Days

 

Cztery dni z designem – 4 Design days już w lutym!

W dniach 11-14 lutego br., ikony światowego i polskiego designu, czołowi architekci i projektanci, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy, spotkają się by dyskutować o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze, na rynku nieruchomości, wyposażenia wnętrz oraz wzornictwie. Konferencji towarzyszyć będzie szereg wydarzeń, w tym rozdanie nagród dla branży, wystawy ASP, SARP, a także Dni Otwarte dla mieszkańców regionu – targi dizajnu niezależnego, spotkania ze znanymi osobami oraz atrakcje dla dzieci i strefa gastro.

Na 8 tys. m2 powierzchni wystawienniczej, ponad 100 wystawców, 250 prelegentów w kilkudziesięciu sesjach tematycznych oraz 3 tys. gości biznesowych i 20 tys. oczekiwanych uczestników części wystawowej – wydarzenie 4 DESIGN DAYS na cztery dni zmienić ma Katowice w stolicę designu i architektury. Pierwsze dwa dni (11-12 lutego) zostały zaplanowane z myślą o profesjonalistach z kraju i zagranicy, kolejne dwa (13-14 lutego) będą otwarte dla mieszkańców regionu.

4 DESIGN DAYS dla zawodowców (11-12 lutego br.) to prezentacje, panele dyskusyjne poświęcone trendom i kierunkom rozwoju architektury i wzornictwa przemysłowego, poszukiwanie odpowiedzi na pytanie o sposób pokonania barier ograniczających rozwój polskiego designu młodego pokolenia, debaty o wizji miasta przyszłości, rewitalizacji przestrzeni miejskiej i budowaniu piękna wspólnej przestrzeni.

W ramach cyklu „short stories” architekci i inwestorzy, wśród których są m.in.: Ewa Gołębiowska, dyrektor Zamku Cieszyn, Ewa Kuryłowicz, wiceprezes Kuryłowicz & Associates, Piotr Z. Barełkowski, Studio ADS, Jean-Marc Pivot, Sud Architect Polska, Rainer Mahlamaki, architekt, Nadeem Malik, store design project manager w Michael Kors, Fokke Moerel, project manager MVRDV, zaprezentują takie projekty jak Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, Stary Browar w Poznaniu, Manufaktura w Łodzi, Hala Koszyki w Warszawie oraz Zamek Cieszyn i inne.

Wydarzeniami towarzyszącymi 4 DESIGN DAYS będą również Property Forum Katowice – regionalne spotkanie właścicieli i zarządców firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych oraz Housemarket Forum Silesia 2016 – konferencja poświęcona regionalnemu rynkowi mieszkaniowemu. Obu wydarzeniom towarzyszyć będzie wręczenie nagród branżowych.

4 DESIGN DAYS dla mieszkańców regionu (13-14 lutego br.) to prezentacja użytecznych i designerskich produktów, które podbijają światowe rynki lub wciąż czekają na odkrycie. W ramach Dni Otwartych będzie można zobaczyć ekspozycję producentów mebli i wyposażenia wnętrz oraz targi dizajnu niezależnego Silesia Bazaar Dizajn vol. 1. Organizatorzy zaplanowali dodatkowe atrakcje w strefie dla dzieci oraz strefę gastro.

Goścmi specjanymi Dni Otwartych 4 Design Days będą gwiazdy telewizji: Omenaa Mensah, Natalia Nguyen, Tomasz Pągowski oraz Zbigniew Urbański. W trakcie dwóch dni opowiedzą jak mieszkać modnie i wygodnie, jakie są trendy w projektowaniu produktów wyposażenia wnętrz, jak poznać prawdziwy design, jakie dizajnerskie gadżety warto mieć w każdym domu.

W trakcie 4 DESIGN DAYS zostaną zorganizowane także wystawy, m.in. 7m2 – Przegląd młodego pokolenia śląskich architektów, Najlepsze Dyplomy ASP 2016, Koncepcje Architektoniczne w procesie inwestycyjnym i Śląski przegląd Architektury Województwa – SPAW.

4 DESIGN DAYS, to największe w tej części Europy wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa, które odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w dniach 11-14 lutego 2015 r. Organizatorem wydarzenia jest Grupa PTWP, wydawca kilkunastu branżowych magazynów i portali oraz organizator kongresów, konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym w Katowiach – European Economic Congress (EEC) – jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w Europie Centralnej.

   

ARCHIWUM PATRONATÓW

Wstęp:

Bilety można nabyć na: https://evenea.pl/imprezy/szkolenia/katowice/katowice-67-ogolnopolskie-spotkanie-biznesowe-przedsiebiorcow-make-your-business-146627/

W dobie współczesnej gospodarki rynkowej oraz ogromnej konkurencji, coraz trudniej utrzymać przedsiębiorstwom wyrobioną już markę. Firmy mogą zapewnić sobie przewagę konkurencyjną nie tylko poprzez atrakcyjność technologiczną, cenową czy organizacyjną, ale również uczestnicząc w prestiżowych programach, konkursach czy inicjatywach gospodarczych, które przyczyniają się do podniesienia ich wiarygodności. 

Spotkanie Meet IT Katowice vol. 18

o chmurach hybrydowych, „inteligentnych” telefonach

i beaconach „do wynajęcia”

W piątek, 7 kwietnia br. w Centrum Nowoczesnych , odbędzie się osiemnaste spotkanie z cyklu Meet IT skierowane do menedżerów, specjalistów i sympatyków IT. Tym razem tematem przewodnim Meet IT będzie „Czas na zmiany w IT” – w treści prezentacji, pokazów „na żywo” [live demo] i panelu dyskusyjnym opowiemy o rozwiązaniach chmurowych, zaawansowanych usługach telefonii VoIP oraz nowym podejściu do wykorzystania beaconów w biznesie.

Gościem specjalnym Meet IT Katowice będzie dr Tomasz Rożek – dziennikarz naukowy, prowadzący program Sonda 2 [TVP2].

Recepcja uczestników rozpocznie się o g. 09.00.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny – program wydarzenia i link do rejestracji:

http://www.projektdelta.pl/pl/4,spotkania/tab-katowice.html

luty 2020
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc