• 03/11/2022
 • 09:00 - 21:00
 • Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu oraz Dom Kultury Niedobczyce
 • bezpłatne

Miasto Rybnik po raz czwarty organizuje Konferencję “Rybnik Dla Biznesu”, skierowaną do przedsiębiorców działających i zamierzających inwestować w Rybniku.

 

Odbędzie się ona 3 listopada, tym razem na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu oraz Domu Kultury Niedobczyce. W trakcie spotkania lokalni przedsiębiorcy, prócz okazji do nawiązywania relacji, wymiany kontaktów biznesowych, będą mogli wziąć udział w kilku panelach szkoleniowych.

 

Poranna część konferencji, prowadzona będzie dwutorowo: stacjonarnie oraz online. Od godz. 9.00 przedsiębiorców mogą wziąć udział w szkoleniach, których tematyka skupiać się będzie m.in. wokół skutecznej komunikacji, zasad przygotowania interesującej oferty sprzedażowej, skutecznego przywództwa i zarządzania. Szkolenia poprowadzą trenerzy biznesu, specjaliści transformacji cyfrowej, praktycy w obszarze prowadzenia biznesu. Wydarzenie odbędzie się w sali konferencyjnej Zabytkowej Kopalni Ignacy, a dla tych przedsiębiorców, którzy nie mogą dołączyć osobiście, istnieje opcja udziału w warsztacie i webinarze online.

 

O godz. 17.00 odbędzie się Gala “Rybnik dla Biznesu” w Domu Kultury Niedobczyce. W trakcie Gali przedsiębiorcy będą mieli okazję do wzajemnych rozmów przy kawie, spotkań z władzami miasta, wymiany doświadczeń i pozyskiwania nowych kontaktów biznesowych. Ważnym punktem imprezy będzie wręczenie nagród dla młodzieży z rybnickich szkół, laureatów konkursu organizowanego przez Miasto Rybnik –  „Rybnicki biznesplan”. Partnerem konkursu jest PKO Bank Polski. W trakcie Gali będzie również okazja do wysłuchania prelekcji Zuzanny Skalskiej, doradcy ds. trendów strategicznych w zakresie innowacji, inspiratorki wielu światowych gigantów i rynkowych liderów.

 

Organizatorem Konferencji Rybnik dla Biznesu jest Miasto Rybnik przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Przedsiębiorcy z Wyboru”.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej: ZOBACZ TUTAJ.

 

 

Program konferencji:

 

CZĘŚĆ PIERWSZA

 

Szkolenia stacjonarne – Sala Konferencyjna Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku, ul. Ignacego Mościckiego 3

 • 09:00-10:30 – Diabeł tkwi w szczegółach. 15 prostych zasad skutecznej komunikacji i PR. Prowadzący dr Krystian Dudek
 • 10:45 – 12:15 – Pisać każdy może – ale jak pisać oferty by ludzie chcieli je czytać? Prowadzący dr Justyna Łapaj-Kucharska
 • 12:30 – 14:00 – Bezpieczna i efektywna praca zespołowa na dokumentach. Prowadzący Marta Czapik/Legalna Marta

Warsztat i webinar online:

 • 09:00 – 12:45 – Jak istotnie podnieść skuteczność, wydajność i komfort pracy – wprowadzenie do przywództwa i zarządzania systemowego dla przedsiębiorczych. Prowadzący Aldona Kłobska Arkadiusz Naruk
 • 13:00 – 14:00 – Równowaga życiowa przedsiębiorcy, lidera i managera – dobre praktyki z życia wzięte. Prowadzący Tomasz Dzida

CZĘŚĆ DRUGA

 

GALA RYBNIK DLA BIZNESU – Dom Kultury Niedobczyce, Rybnik ul. Barbary 23

 • 17:00-18:00 – Networking
 • 18:00-20:00 – Gala Rybnik dla Biznesu
  – Powitanie Gości
  – Przemówienie Prezydenta Miasta Rybnika
  – Wręczenie nagród w ramach konkursu „Rybnicki biznesplan”
  – Prelekcja Zuzanny Skalskiej
 • 20:00-21:00 Networking

 

 

 

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach jest partnerem wydarzenia, a magazyn “Business HUB” objął nad nim patronat medialny.

Najnowsze