• 18/05/2022
  • Online

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach razem z Kancelarią Radców Prawnych JGA zapraszają na kolejne wydarzenie z cyklu O prawie przy kawie, które odbędzie się 18 maja o godzinie 10:00 w formule online.

Główny temat: Rozwiązanie umowy o pracę – jak to zrobić prawidłowo? Case study.

 

Bezpłatna rejestracja – tutaj.

 

Zmiany w obszarze zatrudnienia są integralnym procesem każdego biznesu. Pozornie proste czynności jak sporządzenie wypowiedzenia umowy o pracę czy porozumienia o jej rozwiązaniu, mogą rodzić spore problemy.

 

Odmowa przyjęcia wypowiedzenia przez pracownika, L4 pojawiające się w systemie od dnia złożenia wypowiedzenia, żądanie wypłaty odprawy w związku z rozwiązaniem – to tylko niektóre z problemów, z którymi mierzą się na co dzień pracodawcy.

 

W ramach wydarzenia zaprezentowane zostaną różne ścieżki rozstania z pracownikiem. Prelegentka skupi się na kluczowych elementach, które powinny zostać zawarte w porozumieniu lub wypowiedzeniu, aby skutecznie bronić swoich praw w wypadku potencjalnego sporu sądowego. Omówione zostaną konkretne stany faktyczne wraz z propozycją rozwiązań problemów z nimi związanych.

 

PRELEGENTKA

Radca prawny Joanna Ostrzewska specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prawa pracy oraz prawa spółek. Prowadziła w dużych przedsiębiorstwach projekty z zakresu zmiany zasad wynagradzania i organizacji pracy, takie jak wypowiedzenie układu zbiorowego pracy, zmiany regulaminów wynagradzania czy regulaminów pracy, również z udziałem strony związkowej. W obszarze zbiorowego prawa pracy doradza w komunikacji z organizacjami związkowymi, także w sporach zbiorowych. Uczestniczka badań due diligence, głównie w obszarze prawa pracy. Ma doświadczenie w sporach sądowych, głównie z obszaru prawa pracy oraz prawa gospodarczego.

Najnowsze