• 27/05/2021 - 27/05/2021
 • Online

Koło Naukowe Prawa Gospodarczego i Handlowego Uniwersytetu Śląskiego oraz Klub Lidera Rzeczypospolitej oddziału Śląskiego mają zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt.: “Prowadzenie działalności gospodarczej w czasach pandemii”. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem RIG w Katowicach.

 

Konferencja odbędzie się w dniu 27 maja 2021 г. (czwartek) za pośrednictwem platformy ZOOM. Wydarzenie zostanie podzielone na 2 panele – panel studencko-doktorancki, który rozpocznie się o godzinie 9:30 oraz wieczorny panel ekspercki, w godzinach 18:00-20:30 transmitowany również na portalu facebook.

 

1. Panel I – “Prawo w trakcie pandemii” – czyli panel dla studentów i doktorantów prezentujących swoje wystąpienia. Celem konferencji jest zainteresowanie uczestników zagadnieniami związanymi z szeroko rozumianym prawem handlowym, prawem gospodarczym, a także praktycznymi aspektami prowadzenia działalności gospodarczej w dobie pandemii oraz czasach postpandemicznych.

 

Do udziału w Konferencji zapraszamy doktorantów i studentów ze wszystkich ośrodków akademickich w naszym kraju. Abstrakt* (ok. 500 wyrazów) należy wysłać najpóźniej do dnia 21 maja 2021 r, włącznie, na adres e-mailowy Koła: kolo.gih.us@us.edu.pl. W zgłoszeniu prosimy o podanie dodatkowo następujących informacji:

 • imię,
 • nazwisko,
 • tytuł naukowy,
 • tytuł referatu (wraz z abstraktem),
 • adres e-mailowy,
 • numer telefonu (kontaktowy).

 

Wszyscy prelegenci otrzymają stosowne certyfikaty potwierdzające udział czynny w konferencji.

 

 

2. Panel II “Prowadzenie działalności w czasach pandemii”
W zagadnienia związane z tematem panelu wprowadzać nas będą przedstawiciele świata nauki i biznesu:

 1. Bartosz KUBISTA – Adwokat, doradca podatkowy, partner zarządzający. Z GLC związany od sierpnia 2012 roku. Członek Instytutu Nauk Prawnych Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, wykładowca. Członek Krajowej Rady Doradców Podatkowych V Kadencji. Członek New Tax Professionals Committee.
 2. Michał KUCHARSKI – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Przedsiębiorcy z Wyboru, właściciel firmy Cudotwórnia Events, trener, doradca biznesowy, przedsiębiorca.
 3. Paweł SIECZKIEWICZ – Jeden z założycieli Telemedico firmy, która wyspecjalizowała się w sektorze usług telemedycznych. W swojej karierze znalazł się aż dwukrotnie w Fobes 30 under 30, na prestiżowej liście młodych przedsiębiorców. Telemedico dynamicznie się rozwija i już teraz liczy ponad 100 osób na swoim pokładzie, firma pozyskała ostatnio 25 MLN na dalszy rozwój w Europie i Ameryce Południowej.
 4. Jakub STOJEK – Przedsiębiorca który pierwszą firmę założył już w 2 klasie liceum. Dziś zarządza m.in. firmą Rascal Industry, produkującą odzież reklamową i roboczą, marką mebli Fondu, a także otwiera własne szwalnie i fabrykę mebli. Znalazł się w gronie tegorocznych finalistów trzeciej edycji konkursu „25 przed 25”, organizowanego przez magazyn „Forbes” i warszawskie biuro McKinsey & Company
 5. Tomasz ZJAWIONY – przedsiębiorca, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Kierował firmami na rynku polskim, tworzył i prowadził oddziały firm z kapitałem niemieckim, włoskim, hiszpańskim i portugalskim. Członek Rad Nadzorczych oraz Zarządów spółek, również skarbu państwa. Doradza inwestorom i korporacjom międzynarodowym.

 

Zapisy dla uczestników biernych: tutaj.

 

*Organizator zastrzega sobie prawo kontaktu z wybranymi autorami abstraktów, z którymi skontaktuje się najpóźniej do dnia 24.05.2021 r. Szczegółowy program konferencji oraz harmonogram wystąpień zostanie podany w maju 2021 po ostatecznym potwierdzaniu udziału przez wszystich prelegentów.

Najnowsze