• 07/11/2022
  • PGE Narodowy, Warszawa lub online
  • bezpłatne

Kongres ESG Polska Moc Biznesu, odbędzie się 7 listopada 2022 roku na PGE Narodowym w Warszawie. Polska Moc Biznesu to interaktywne wydarzenie skierowane do przedstawicieli kadry kierowniczej, przedsiębiorców i inwestorów z całej Polski. Uczestnicy konferencji wezmą udział w ponad 30 godzinach wystąpień, dyskusji, spotkań przy okrągłych stołach, a także będą mogli wysłuchać motywujących wystąpień (power speech).

 

 

AGENDA KONGRES ESG POLSKA MOC BIZNESU

 

– Zapraszamy już 7 listopada na PGE Narodowy, gdzie razem z naszymi ekspertami postaramy się odpowiedzieć na pytania o najważniejsze pytania nurtujące Polaków, m.in. związane z inflacją czy bezpieczeństwem energetycznym – deklaruje Artur Beck, producent Kongresu ESG. – Opowiemy również o tym, co dalej z kredytami hipotecznymi, bo jest to temat dotyczący ogromnej liczby polskich rodzin. Zastanowimy się również, co z zeroemisyjnością. Czy mamy spowolnić realizację naszych celów ekologicznych lub zatrzymać się? Czy mamy szansę iść do przodu? Moim zdaniem z pełną świadomością powinniśmy iść dalej. Dla Europy, a tym bardziej dla Polski nie ma innej drogi.

 

Polska Moc Biznesu to próba odpowiedzi na największe wyzwania stojące nie tylko przed przedsiębiorcami.

 

– Pandemia, zmiana klimatu i zawirowania na rynku energetycznym pokazały wyraźnie, że nie da się prowadzić działań biznesowych bez uwzględnienia ich wpływu na środowisko naturalne, społeczeństwo oraz na sposób zarządzania firmami. Zrównoważony rozwój to pojęcie, które zdobywa rosnącą popularność w polskiej debacie publicznej – komentuje Agata Śmieja, Prezes Fundacji Czyste Powietrze oraz pomysłodawczyni Szczytu Klimatycznego TOGETAIR.

 

 

TRZY FILARY, TRZY SCENY, TRZY FORMATY

 

Kongres Polska Moc Biznesu będzie podzielony na trzy segmenty, ściśle powiązane z poszczególnymi scenami:

E – enviromental (środowisko),

S – social (społeczeństwo),

G – governance (gospodarka).

 

Ekologia, Społeczeństwo i Gospodarka to trzy filary ESG oraz trzy obszary zagadnień, które uczestnicy omówią  podczas debat, okrągłych stołów i power speech.

 

Eksperckie debaty odbędą się w trzech studiach: studiu E, studiu S oraz studiu G. Wybitni specjaliści zajmą się tematami m.in. oszczędzanie energii w dobie kryzysu, efektywnego finansowania polskiego sportu czy też problematyce pozyskiwania zagranicznych funduszy.

 

Drugi format to rozmowy przy okrągłych stołach, umożliwiające bezpośredni dialog uczestników kongresu. Jeden z zaplanowanych tematów brzmi: „Wyzwania ESG – jak rozpocząć raportowanie?”

 

Trzecim formatem prezentacji podczas Kongresu będą Key Notes, czyli wystąpienia znanych i  inspirujących postaci publicznych. Nazwiska mówców poznamy  w kolejnych tygodniach przed Kongresem. Organizatorzy zapowiadają wystąpienia wyjątkowych gości.

 

 

SPRAWY SPOŁECZNE NA PIERWSZYM PLANIE

 

Szczególne miejsce podczas wydarzenia przeznaczone jest dla organizacji pozarządowych, które bez dodatkowych kosztów  skorzystają z przestrzeni Kongresu i z jego kanałów informacyjnych.

 

Przedstawiciele NGO-sów zostają zaproszeni w ramach tzw. „potoku społecznego” pn. Ludzka Twarz Biznesu – Równy start dla wszystkich. W zeszłorocznej edycji uczestniczyło 12 NGO-sów. Podczas spotkania z Marleną Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej przedstawiły postulaty dot. usamodzielniania młodzieży z domów dziecka. Propozycje zostały uwzględnione w rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

 

 

UKRAINA I PANDEMIA – WALKA I NADZIEJA

 

Dwa tematy, które zdominowały debatę publiczną oraz rozmowy w rodzinach, to pomoc dla Ukrainy oraz walką z pandemią COVID-19. Stanowiąc trudną próbę społeczną, przywróciły jednocześnie nadzieję w siłę odwagi, wsparcia i bezinteresownego dobra. Organizatorzy Kongresu ESG – Polska Moc Biznesu uhonorują podmioty, które wykazały się szczególnym zaangażowaniem na tych polach.

 

Kongres zakończy Gala Wieczorna Polskiej Mocy Biznesu, podczas której zostaną wręczone nagrody dla najbardziej zasłużonych organizacji oraz osób zaangażowanych w przeciwdziałanie skutkom pandemii Covid – 19 oraz w pomoc narodowi Ukraińskiemu w obliczu agresji Rosji. Laureatów, zaproponowanych przez jury, wyłoni głosowanie internautów. Gali będą towarzyszyły występy polskich oraz ukraińskich artystów.

 

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ JEST DLA KAŻDEGO

 

Kongres ESG Polska Moc Biznesu będzie wsparty szeroką kampanią promocyjną w mediach ogólnopolskich. Omawiane i opisywane zagadnienia, stanowiska oraz propozycje przedstawią patroni medialni wydarzenia, m.in. Polsat News, Polskie Radio, Wirtualna Polska, Money.pl, PAP, Interia.pl, Grupa Polska Press, Energetyka24, Audytorium 17. Wydarzenie będzie prezentowane również w mediach społecznościowych.

 

Dzięki tak szeroko zakrojonej współpracy z mediami, każdy zainteresowany będzie mógł BEZPŁATNIE śledzić najważniejsze treści paneli. Fizyczne uczestnictwo w Kongresie wiąże się z symboliczną opłatą.

 

Organizatorzy zapraszają do współpracy i udziału w Kongresie ESG Polska Moc Biznesu dziennikarzy, redakcje oraz podmioty, które chcą upowszechniać wiedzę o tematyce wydarzenia.

 

W ubiegłorocznej edycji Kongresu uczestniczyło 150 prelegentów.

 

Więcej informacji o Kongresie ESG Polska Moc Biznesu na stronie https://www.polskamocbiznesu.pl/

 

***

 

Kongres ESG – Polska Moc Biznesu to inicjatywa, której dotąd w polskiej przestrzeni publicznej nie było. Wydarzenie tworzy płaszczyznę do debaty na tematy społeczne, gospodarcze, ekologiczne oraz dotyczące zdrowia publicznego i zarządzania biznesem w kontekście trendów światowych, polityki Unii Europejskiej oraz polskiej perspektywy.

 

Na Kongresie spotkają się przedstawiciele środowiska biznesu, instytucji naukowych, samorządowych, pozarządowych oraz administracji centralnej. Patronat nad wydarzeniem objęli m.in. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa oraz Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński.

 

***

 

Kongres realizuje zespół Fundacja Czyste Powietrze i Fundacja Pozytywnych Idei. Producentem wydarzenia jest agencja Creative Harder

 

 

Formuła Kongresu jest hybrydowa – można uczestniczyć w nim fizycznie na Stadionie lub oglądając transmisję on-line, na stronach partnerów medialnych (w tym na głównej stronie Wirtualnej Polski).

 

OBEJRZYJ WIDEO: Dla Europy, a tym bardziej dla Polski nie ma innej drogi.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jeśli biznes ma się rozwijać, musi działać odpowiedzialnie

 

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach jest patronem wydarzenia, a magazyn Business HUB patronem medialnym.

 

 

Najnowsze