• 07/12/2023
  • 11:00 - 14:00
  • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego, ul. Harcerzy Września 1939 nr 3 w Katowicach
  • bezpłatne

„Budowanie przyszłości w firmach rodzinnych” i „Doświadczenia firm rodzinnych” – to główne tematy konferencji pt. „Dziedzictwo biznesowe: najlepsze praktyki dla firm rodzinnych” organizowanej przez Akademię Górnośląską im. Wojciecha Korfantego w Katowicach oraz Zwyrtek & Wspólnicy.

 

 

Konferencja stanowi istotne forum wymiany wiedzy i doświadczeń oraz najlepszych praktyk i inspiracji, których celem jest wspieranie zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw rodzinnych.

 

Firmy rodzinne istnieją na polskim rynku od zawsze i stanowią znaczącą część polskiej gospodarki oraz zdecydowaną większość przedsiębiorstw w ramach sektora mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

 

Podczas konferencji eksperci, praktycy oraz przedstawiciele firm rodzinnych omówią kluczowe kwestie związane z sukcesją w biznesie. Prelegenci podzielą się praktycznymi spostrzeżeniami na temat budowania przyszłości w firmach rodzinnych oraz zarządzania procesem sukcesji.

 

Wykład wprowadzający pt. „Dziedzictwo przeszłości w kontekście przyszłości firmy rodzinnej” wygłosi prof. dr hab. Jan Klimek.

 

W pierwszej części konferencji pt. „Budowanie przyszłości w firmach rodzinnych” swoje prelekcje przedstawią:

 

Kinga Kuberek „Zmiana w firmie rodzinnej – szansa czy kryzys organizacji? Psychologiczne aspekty sukcesji w polskich firmach rodzinnych””

Michał Zwyrtek  „Zarządzanie zmianą w procesie sukcesji” oraz

Marcin Frank „Dlaczego nie powinieneś zakładać Fundacji Rodzinnej”.

 

Druga część konferencji obejmuje panel dyskusyjny pt. „Doświadczenia firm rodzinnych”, który poprowadzi Michał Zwyrtek. Rozmowa z udziałem przedstawicieli branży z pewnością przyczyni się do lepszego zrozumienia wyzwań i możliwości biznesów rodzinnych.

 

Formularz rejestracyjny dostępny na stronie:

lp.akademiagornoslaska.pl/dziedzictwo_biznesowe

 

 

Patronat Honorowy nad konferencją objęli: 

 

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach,

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich,

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach,

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Katowicach,

Grupa Amber

Śląska Federacja Przedsiębiorców Śląskich

 

Patronat medialny: Business Hub i EUROPERSPEKTYWY

 

 

Data: 07 grudnia br.

Godzina: 11.00-14.00

Miejsce: Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego, ul. Harcerzy Września 1939 nr 3, Katowice, Budynek A, Aula A6

 

Najnowsze