• 16/05/2021

Mądry wybór, dobry dizajn – tak najkrócej można określić konkurs Śląska Rzecz, do udziału w którym zaprasza Zamek Cieszyn. Zamek Cieszyn jest ciekaw jak trudne doświadczenie pandemii wpłynęło na projektowanie – czy potrzeby, oczekiwania, priorytety są inne niż jeszcze rok temu? Organizatorzy konkursu są przekonani, że mądre i odpowiedzialne projektowanie to dobry wybór, bo jest tym, czego potrzebujemy w zmieniającej się rzeczywistości. I wierzą, że właśnie takie projekty powstają w woj. śląskim i opolskim! Zgłoszenia można przesyłać do 26.05.2021 poprzez rejestracja.slaskarzecz.pl (zobacz pkt. 8). Udział w konkursie jest bezpłatny!

 

Warto wziąć udział w konkursie Śląska Rzecz, ponieważ:

 

  1. Docenia on odwagę myślenia poza schematami i gotowość poszukiwania rozwiązań, poprawiających jakość codziennego życia. Jego uczestnicy to “twórcy lepszej codzienności”.
  2. Nagrody i nominacje to potwierdzenie najwyższej jakości, a także certyfikat dbałości o ludzi – widzów, klientów, mieszkańców.
  3. To jedyny regionalny konkurs designu, promujący lokalność zgodnie z ideą: myśl globalnie, działaj lokalnie. Nagrodzone i wyróżnione projekty to najlepsze przykłady na świadomość i dumę z lokalnych zasobów.
  4. Liczą się w nim nie tylko dobre pomysły, ale też jakość ich wdrożenia, dzięki dostrzeżeniu potrzeb ludzi korzystających ze zgłoszonych projektów.
  5. Pokazuje, że design to skuteczne narzędzie, pozwalające wyróżniać się na rynku, szybciej dostosowywać się do zmian i reagować na oczekiwania odbiorców.
  6. Doceniana jest praca zespołowa – nagradzane są obie strony procesu, czyli projektanci oraz  firmy lub instytucje wdrażające.
  7. Zgłoszenie do konkursu jest bezpłatne! Jedyny koszt jaki ponoszą uczestnicy wiąże się z przywiezieniem / przysłaniem organizatorom zgłaszanego projektu.
  8. Przygotowanie zgłoszenia nie jest skomplikowane i nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy wypełnić formularze on-line rejestracja.slaskarzecz.plw dwóch krokach: po uzupełnieniu pierwszej części i jej wysłaniu, otrzymuje się link do drugiej części (z podziałem na konkursowe kategorie) – wzorcowe formularze z tej części można zobaczyć w pliki do pobrania.

 

Śląska Rzecz
to konkurs doceniający wysoką jakość wzorniczą oraz funkcjonalne i innowacyjne rozwiązania projektowe.

 

kategorie konkursowe:
– produkt,
– grafika użytkowa,
– usługa,
– wystawiennictwo.

 

zapraszamy do udziału:
firmy, projektantów, organizacje pozarządowe, instytucje publiczne

 

zgłaszane projekty:
muszą być wdrożone w życie w 2020 roku w woj. śląskim i/lub opolskim – wyjątek stanowi kategoria: wystawiennictwo.

 

oceniamy projekty pod kątem:
– innowacyjności rozwiązań,
– zrównoważonego rozwoju,
– dostrzeżenia potrzeb użytkowników, w tym osób starszych i niepełnosprawnych,
– procesu projektowego,
– funkcjonalności i ergonomii,
– jakości wykonania i użytych materiałów,
– estetyki.

 

termin przyjmowania zgłoszeń:
do 26.05.2021

 

ogłoszenie wyników i gala wręczenia nagród:
7.07.2021 Zamek Cieszyn (planowany termin)

 

wystawa pokonkursowa:
7.07-12.09.2021 Zamek Cieszyn (planowany termin)

 

organizator:
Zamek Cieszyn

 

partnerzy:
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych
Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej
Stowarzyszenie Zjednoczeni Designem

 

projekt identyfikacji 16. edycji konkursu:
Paulina Urbańska

 

Więcej informacji na https://www.zamekcieszyn.pl

Najnowsze