• 27/11/2020 - 01/12/2020
  • Online

Zarząd Śląskiego Oddziału KIDP postanowił zmienić formułę organizacji XVIII Ogólnopolskiej Konferencji Podatkowej z cyklu „Doradca podatkowy obrońcą praw podatnika”, zaplanowanej na 27 listopada br.

 

 

Z uwagi na nasilającą się pandemię i ograniczenia z tym związane, wystąpienia zostaną zarejestrowane wcześniej i będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych online, od 27 listopada.

 

– Doradcy podatkowi to grupa zawodowa, która jest bardzo blisko biznesu. W ciągu kilku miesięcy przedsiębiorcy znaleźli się w zupełnie nowej, nieznanej rzeczywistości, a wraz z nimi my – doradcy podatkowi. Wybór tematu tegorocznej konferencji był oczywisty: będzie mówić o tym, czym żyją dzisiaj nasi klienci – podatnicy – mówi Piotr Maciejewski, doradca podatkowy, wiceprzewodniczący zarządu Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych, organizatora wydarzenia.

 

 

Nie tylko podatki: szersze spojrzenie na sytuację przedsiębiorców podczas pandemii

 

 

Konferencję, którą będzie można obejrzeć online od 27 listopada br., otworzy Przewodniczący KRDP prof. dr hab. Adam Mariański. Wykład inauguracyjny poprowadzi prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic, będąca opiekunem merytoryczny wydarzenia. Prelekcje wygłoszą przedstawiciele resortu finansów, a także przedstawiciele Regionalnej Izby Gospodarczej: Prezes RiG Tomasz Zjawiony i Rzecznik Praw Przedsiębiorców RIG, Izabella Żyglicka oraz doradcy podatkowi z kraju i zagranicy.

 

Jednym z tematów, który zostanie poruszony podczas konferencji będzie odpowiedzialność podatnika korzystającego z pomocy państwa w związku z pandemią.

 

 – W zasadzie każdy podatnik miał możliwość uzyskać wsparcie finansowe od Państwa w związku z zakłóceniem funkcjonowania gospodarki przez pandemię wirusa SARS-CoV-2. Pomoc finansowa w wielu aspektach opierała się jednak wyłącznie na oświadczeniach podatnika, a niektórzy z nich złożyli wnioski pomimo braku podstaw faktycznych i prawnych do jej uzyskania. Nienależne uzyskanie wsparcia finansowego może rodzić konsekwencje natury administracyjnej, podatkowej, a także karnej – zwraca uwagę Marek Mikuła, doradca podatkowy i adwokat, jeden z prelegentów listopadowej konferencji.

 

W ramach wydarzenia, które jest organizowane przez Śląski Oddział KIDP już po raz osiemnasty, do dyskusji na temat kondycji polskiego biznesu w warunkach kryzysu wywołanego pandemią zaproszono nie tylko ekspertów od prawa podatkowego, ale także przedstawicieli samorządu lekarzy, i pielęgniarek oraz psychologów. Powiedzą oni o wpływie, jaki izolacja wymuszona pandemią wywiera na relacje społeczne.

 

W konferencji udział zapowiedzieli doradcy podatkowi z Czech, Słowacji, Niemiec i Włoch. Dzięki tym wystąpieniom dowiemy się, jak w dobie COVID-19 funkcjonują urzędy skarbowe w innych krajach UE.

 

– Bardzo zależy nam, aby owocem naszego listopadowego spotkania było nie tylko postawienie diagnozy odnoszącej się do kondycji polskiego biznesu w warunkach kryzysu wywołanego pandemią, ale również udzielenie wskazówek, które pomogą przetrwać przedsiębiorcom ten trudny czas. Liczymy na to, że zaplanowane wystąpienia pozwolą nam ten cel osiągnąć – mówi w imieniu organizatorów, Piotr Maciejewski.

 

 

Więcej informacji na temat Konferencji: TUTAJ.

Najnowsze