• 30/09/2020
  • 10:00 - 14:00
  • Muzeum Zamkowe w Pszczynie

Startuje kolejna edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Na początek II Think Eco! Forum, czyli ekologia i biznes.

 

Back to Business – pod takim ramowym hasłem startuje specjalna edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Tym razem, inaczej niż w poprzednich edycjach, Kongres składa się z sześciu niezależnych konferencji. Pierwsza – Think Eco! Forum – startuje 30 września w Pszczynie. Całe wydarzenie, które odbywać się na będzie na terenie Metropolii GZM i województwa śląskiego zakończy się w grudniu 2020. Współgospodarzem wydarzenia został Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Śląskie Centrum Obsługi inwestora i Eksportera InSilesia.

 

Kongres organizowany przez RIG w Katowicach na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń biznesowych regionu. Zeszłoroczny sukces (8000 uczestników, ponad 1000 firm) oraz międzynarodowy charakter wydarzenia pozwalał sądzić, że rok 2020 będzie kolejnym krokiem milowym w jego rozwoju. Niestety COVID-19, czarny łabędź biznesu*, spowodował, że życie gospodarcze musi odnaleźć się w zupełnie nowych realiach. Dotyczy to również kongresu, który dostosował się do nowej rzeczywistości.

 

– Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw 2020 ma na celu przywrócenie łańcucha dostaw i troskę o dalszy rozwój gospodarki. – Sytuacja, w której się znaleźliśmy spowodowała, że naszym priorytetem w ramach EKMiŚP będą spotkania B2B oraz łączenie przedsiębiorców przy wykorzystaniu platform on-linowych – podkreśla Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

 

 

Pierwsza z konferencji odbędzie się 30 września w Muzeum Zamkowym w Pszczynie. Think Eco: Czysta woda, czysta energia, czysta Polska to wydarzenie, na którym eksperci reprezentujący różne sektory nauki i biznesu będą rozmawiać między innymi o Europejskim Zielonym Ładzie, elektromobilności, OZE, gospodarce odpadami oraz finansowaniu i kosztach koniecznych przemian w energetyce.

 

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach stworzyła na tę okazję platformę on-line, na której wszyscy zainteresowani tą tematyką będą mogli wirtualnie wziąć udział w konferencji. Co istotne, dzięki niej będzie również możliwe łączenie przedsiębiorstw i organizacja wirtualnych spotkań dla wszystkich uczestników konferencji: ZOBACZ TUTAJ.

 

Hasło przewodnie konferencji, czyli Back to Business oddaje w 100% to z czym muszą mierzyć się przedsiębiorcy w 2020. Szczególnie w województwie śląskim, które stoi w obliczu ogromnych zmian związanych z Europejskim Zielonym Ładem, szybki powrót do rozmów i wymiany doświadczeń jest szczególnie cenny. Katowicka Regionalna Izba Gospodarcza po raz kolejny pokazuje, że jest ważnym elementem gospodarczego życia regionu.

Konferencję w Pszczynie zainauguruje wystąpienie Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

 

Rejestracja na wydarzenie: TUTAJ.

 

* Czarne łabędzie – niespodziewane zjawiska w biznesie, który wywierają ogromny wpływ na rynki finansowe i gospodarkę.

 

                                                          WSPIERAJĄ NAS!

 

 

WSPÓŁGOSPODARZE:

   

 

 

WSPÓŁORGANIZATOR:

 

 

 

PARTNERZY MERYTORYCZNI KONGRESU:

 

     

 

 

BIZNESOWY PARTNER SPECJALNY:

 

 

 

SAMORZĄDOWI PARTNERZY KONGRESU:

 

       

                    

 

 

PATRONAT MEDIALNY:

 

 

Najnowsze