• 23/09/2021 - 23/09/2021

23 września 2021 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków, odbędzie się Kongres Zielonej Energii, prowadzony po raz pierwszy w Polsce jednocześnie na trzech scenach, z możliwością dołączenia do wydarzenia na żywo lub online.  Do udziału w Kongresie zaprasza portal PumpLab. Wszystkie informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie: Green Energy Congress.

 

Green Energy Congress to innowacyjne wydarzenie, pierwsze z cyklu corocznych wydarzeń, skoncentrowane na transformacji polskiego systemu na niskoemisyjny, OZE i zielonym potencjale,  budujące trend i świadomość efektywności ekologicznej. Kongres podzielony jest na trzy sceny: Energetyka, Przemysł, Społeczeństwo, na których zaprezentowane zostaną nowoczesne podejścia i pomysły na efektywność energetyczną i ekozachowania, dostępne dla biznesu i społeczeństwa.

 

Na scenie Energetyka zaprezentowane zostaną m.in. tematy z obszaru aukcji OZE 2021, wpływu zmian w polskiej energetyce na sprzedaż energii, ofensywy offshore oraz inwestycji w farmy fotowoltaiczne na terenach poprzemysłowych.

 

Prelegenci ze sceny Przemysł przedstawią między innymi sposoby na ekologiczną transformację ciepłownictwa, odzysk deszczówki, zrównoważone budownictwo i magazynowanie energii w zakładach przemysłowych, alternatywne źródła energii dla przemysłu jak również korzyści i wyzwania wynikające z wodorowej rewolucji.

 

Scena Społeczeństwo to tematyka związana z oczekiwaniami społecznymi w kontekście zmian środowiskowych, budowaniem ekoświadomości konsumenta, ekowizerunkiem firmy, ekorozwiązaniami dostępnymi dla rodzin czy w zakresie przesiadki na e-auta lub związane z ograniczeniem emisji CO2 w centrach miast.

 

W Green Energy Congress udział weźmie ponad dwudziestu prelegentów. W ich gronie znaleźli się między innymi przedstawiciele Lotos Petrobaltic, Polenergia, Polkomtel, Mercedes-Benz Polska, Veolia, a także Instytutu Studiów Energetycznych, Urzędu Regulacji Energetyki, Towarowej Giełdy Energii, WWF Polska czy naukowcy wiodących uczelni wyższych.

 

Projektem współtowarzyszącym Green Energy Congress jest konkurs Top Eco Innovation. Inicjatywa przeznaczona jest dla start-upów, firm, przedsiębiorców, konsumentów, którzy mają pomysł, rozwiązanie lub już wdrażają ekologiczne rozwiązania. Top Eco Innovation podzielony jest na  kategorie: Produkt, Usługa, Działanie CSR. Ideą konkursu jest wyłonienie nowych, ciekawych  rozwiązań i rozpropagowanie ich na szeroką skalę. Firmy, chcące pochwalić się swoimi rozwiązaniami, mogą zgłosić swój udział na Top Eco Innovation.

Do wydarzenia można dołączyć na dwa sposoby – na żywo, w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie (wstęp biletowany) lub – online, rejestrując się na platformie transmitującej wydarzenie (wstęp bezpłatny).

 

Green Energy Congress

23 września 2021

Centrum Kongresowe ICE Kraków lub dostęp online

www.greenenergycongress.pl 

 

Razem zadbajmy o przyszłość!

 

Wydarzenie objęte patronatem Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach

Najnowsze