• 22/04/2020
  • 15:00 - 16:00
  • Online

Teamster Advisory Group i Izba Gospodarki Elektronicznej organizuje w kwietniu cykl bezpłatnych debat gospodarczych online. W trakcie drugiej z nich zostaną poruszone kwestie związane z e-gospodarką w dobie kryzysu związanego z epidemią COVID-19. RIG w Katowicach jest Partnerem wydarzenia.

Jak podkreślają organizatorzy, celem spotkań jest zwrócenie uwagi na aspekty, które będą nas dotyczyły w następstwie izolacji i zmian ekonomicznych jakie teraz zachodzą. ZaproszeniÂeksperci skupią się na przyszłości ekonomicznej Polski w ujęciu: gospodarki, e-gospodarki, eksportu i e-eksportu, pamiętając i zwracając uwagę na wspólne działanie całej przedsiębiorczej społeczności Polski i Europy.

W trakcie debat przeprowadzonych w doborowym towarzystwie, będą toczyć się rozmowy o polityce, demografii, społeczeństwie, gospodarce technologii, cyfryzacji biznesów i państwa. Ambicją organizatorów jest dotknięcie aktualnych tematów do dyskusji, wskazanie kwestii pilnych, trendów, zjawisk i kierunków które w najbliższej przyszłości nabiorą szczególnego znaczenia i będą w centrum publicznej debaty o naszej przyszłości.

Celem cyklu jest wykreowanie możliwych scenariuszy rzeczywistości po izolacji oraz określenie strategii i planów działania możliwych do realizacji w zmienionych warunkach, aby przeciwdziałać skutkom ekonomicznym.

 

– Zależy nam na dyskusjach i rozmowach o charakterze gospodarczym. Pierwsza debata, w której uczestniczyło 650 osób, pokazała, że pomysł się sprawdził. Dyskusja z udziałem znanych i szanowanych ludzi biznesu na temat wizji przyszłej Polski po niewątpliwie trudnym i kryzysowym momencie jakim jest pandemia jest inspiracją dla wszystkich – mówi Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.

 

– W dobie pandemii i walki z wirusem chcemy razem z naszymi partnerami popatrzeć w przyszłość, aby znaleźć możliwie najlepsze scenariusze, plany i energię do przeciwstawienia się skutkom gospodarczym izolacji. Zależy nam, aby debaty były wsparciem, a może i drogowskazem, do działania po czasie wirusa, wspólnej inicjatywy oraz szerokiego pola widzenia z perspektywy wielu branż w gospodarce, zarówno polskiej, jak i europejskiej, co leży u podstaw Poland Meets International – podkreśla Łukasz Woźnica, prezes Teamster Advisory Group.

 

 

Agenda

e-Gospodarka i bezprecedensowy kryzys. Co dalej ? Jakie wyzwania? Jakie zmiany?

22.04, godz. 15.00 – 16.00

 

Prowadzący:

Łukasz Stępniak, Redaktor Naczelny, Wiadomości Handlowe

 

Uczestnicy:

prof. Dariusz Szostek, Szostek_Bar i Partnerzy.

Michał Sacha, Dyrektor Marketingu, Digital, IT i E-Commerce, członek zarządu Carrefour Polska.

Paweł Jakubik, członek zarządu Microsoft Polska.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ.

 

Regionalna Izba Gospodarcza jest Partnerem cyklu kwietniowych debat gospodarczych online.

Najnowsze