• 31/03/2021
  • 11:00
  • Online

Chińskie przysłowie głosi: „Człowiek, który mówi: „tego się nie da zrobić”, nie powinien przeszkadzać temu, który to robi”.

Polscy przedsiębiorcy coraz odważniej handlują poza Europą. Jednym z częściej wybieranych przez nich kierunków są Chiny.

Chińczycy niedawno świętowali rozpoczęcie Nowego Roku – Roku Bawoła. Według chińskiego horoskopu to znak symbolizujący opanowanie i ciężką pracę. Rok Bawoła przynosi postęp w karierze, sukces w biznesie, dobrobyt i dobre samopoczucie pod warunkiem ciężkiej i rzetelnej pracy.

Wraz z szerokim gronem ekspertów Izba Przemysłowo- Handlowa Polska- Azja, KUKE, MAG, Ponte podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem. W trakcie prelekcji pokażemy, w jaki sposób można wykorzystać dostępne narzędzia i możliwości, jakie daje rynek, aby czerpać pełnię korzyści ze swojego biznesu.

W trakcie naszej Konferencji będziemy rozmawiali o praktycznych aspektach handlu z chińskimi firmami, o wyzwaniach, przestawimy perspektywy kursu juana oraz wskażemy najbardziej perspektywiczne kierunku dla polskich małych i średniej wielkości firm w transakcjach z partnerami z Państwa Środka.

Dobór tematów prelekcji na naszej konferencji gwarantuje, że zarówno importerzy, jak i eksporterzy odnajdą w niej coś dla siebie.

OMAWIANE TEMATY

 

  1. Internacjonalizacja Renminbi i zarządzanie ‘Indirect Risk CNY’;
  2. Światowy handel i funkcjonowanie logistyki w czasach pandemii

Nasza konferencja będzie też okazją do zaprezentowania  Panstwu pierwszej  odsłony cyklicznej publikacji;

  1. Ubezpieczenie należności z gwarancjami Skarbu Państwa;
  2. Koszty transportu z Chin w dobie Pandemii;
  3. Sprzedaż zagranicznych produktów w Chinach przez kanał “cross border e-commerce”;
  4. Connecting cross-border trade in the China-West corridor (eng.)
  5. Gospodarka i waluta Chin w pandemii i po niej
Najnowsze