Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Misje Gospodarcze


Misje gospodarcze Zespołu ds. Współpracy Międzynarodowej 
– rok 2019


Kwiecień 2019

Misja polskiego sektora kosmicznego do Kanady, 15-18 kwietnia 2019 r.

Najważniejszym wydarzeniem podczas misji będą targi Aero Mart w Montrealu, w których nasi przedsiębiorcy będą mogli wziąć udział współpracując na stoisku wystawienniczym Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu lub poprzez założenie swoich stoisk.

Poza firmami sektora kosmicznego program zostanie również rozszerzony o wydarzenia związane z sektorem lotniczym, m.in. targi Aero Mart, które nie dotyczą jedynie działalności kosmicznej oraz wizyta w firmie Magellan, której oddział w Toronto zaangażowany jest w większym stopniu w sektor lotniczy niż kosmiczny.

15 kwietnia, w Toronto zostanie zorganizowana konferencja nt. badań kosmicznych. Kanadyjski Departament Spraw Zagranicznych oraz Kanadyjska Agencja Kosmiczna zapewnią miejsce w którym odbędzie się konferencja połączona ze spotkaniami B2B (gdy na sali będą odbywały się wystąpienia polskich i kanadyjskich naukowców, podczas przerw oraz pod koniec wydarzenia we foyer oraz innych pomieszczeniach uczestnicy misji będą mogli odbywać spotkania z potencjalnymi kanadyjskimi partnerami).

 

Zapraszamy do zapoznania się z programem misji, który jest do ściągnięcia poniżej

 pdfProgram-08.02.19.pdf

 

Marzec 2019

Misja samorządowo-gospodarcza do Izraela, MuniWorld 2019, 25.02-1.03.2019 r.

Ta samorządowo-gospodarcza misja była efektem porozumienia zawartego pomiędzy Związkiem Samorządów Izraela (Israeli Federation of Local Governments) a Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach podczas 8. Europejskiego Kongresu MŚP w dniach 17-19.10.2018. Jej celem był udział uczestników reprezentujących sektor samorządowy oraz sektor biznesowy w największej izraelskiej konferencji i targach odbywających się w Tel Awiwie, pod nazwą MuniWorld 2019. Delegaci brali udział także w wyjeździe studyjnym do miejscowości Rishon LeZion, który stanowił okazje m.in. do spotkania z władzami miasta, samorządowcami, a także przedsiębiorcami. Tematem przewodnim towarzyszącym misji było cyberbezpieczeństwo, smart cities a także ponadnarodowa współpraca samorządu z biznesem.

 Misje gospodarcze Zespołu ds. Współpracy Międzynarodowej
– rok 2018Styczeń 2018 


Misja gospodarcza do Indii, 14-19.01.2018 r.

Delegacja wzięła udział w oficjalnym otwarciu największego szczytu biznesowego w Indiach „Bengal Global Business Summit” podczas którego zostało podpisane porozumienie Memorandum of Understanding pomiędzy województwem śląskim a Bengalem Zachodnim oraz zadeklarowano obustronną chęć budowania i zacieśniania relacji pomiędzy regionami w celu wytworzenie jak najlepszych warunków dla rozwoju projektów biznesowych pomiędzy przedsiębiorcami województwa śląskiego oraz regionu Bengalu Zachodniego. Przedstawiciele uczelni wyższych biorący udział w misji mieli okazję spotkać się z wieloma przedstawicielami świata kultury i nauki m.in. z naukowcami Calcutta University. Biorąc pod uwagę, iż Polska poprzez reprezentację województwa śląskiego była krajem partnerskim całej konferencji, co było też bardzo dużym atutem pod kątem zainteresowania naszym regionem, a przede wszystkim ofertą przedsiębiorców biorących udział w misji gospodarczej. W ciągu kilku dni obecności odbyło się kilkadziesiąt spotkań mających na celu nawiązanie współpracy pomiędzy przedsiębiorcami.

 

Spotkanie z delegacją z Serbii


Podczas spotkania omówiona została współpraca transgraniczna województwa śląskiego, spotkano się również z firmą będącą członkiem Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz omówiono obszary współpracy pomiędzy serbskimi instytucjami, a RIG w Katowicach.

 

Luty 2018


Spotkanie z delegacją z Senegalu, 2.02.2018 r.

Środowisko przedsiębiorców z Senegalu reprezentowały Penda Lo oraz Amina Dior. W spotkaniu uczestniczył również Daniel Beger z Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej oraz Marek Sokołowski ze stowarzyszenia Conviventia Mauri.Marzec 2018


Wizyta studyjna w Izraelu, 12-16.03.2018 r.

Celem wyjazdu było zaproszenie Związku Samorządów Izraela do współpracy, a następnie do rewizyty oraz podpisania porozumienia o współpracy podczas 8. Europejskiego Kongresu MŚP w Katowicach. Porozumienie pomiędzy Związkiem Samorządów Izraela (Israeli Federation of Local Governments) a Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zostało podpisane w pierwszym dniu Kongresu - 17.10.2018.
Podpisanie porozumienia o współpracy z Indyjskim Forum Małych i Średnich Przedsiębiorstw – 20.03.2018, którego głównym założeniem jest współpraca na rzecz Małych i Średnich Przedsiębiorstw współpracujących ze sobą na linii Polska-Indie.Kwiecień 2018


Współorganizacja wydarzenia ICT RoadShow podczas którego przedstawiciele z Węgier zaprezentowali polskim przedsiębiorcom swoje firmy oraz produkty.

 


Maj 2018


G20 YEA w Katowicach, 11-16.05.2018 r.

Spotkanie liderów G20 YEA Leadership Assembly. Regionalna Izba Gospodarcza wraz z belgijską organizacją YES for Europe – European Confederation of Young Entrepreneurs współorganizowała szczyt G20 YEA Summit.

 

Czerwiec 2018


American Day, 05.06.2018 r.

Spotkanie poświęcone relacjom biznesowym na linii Polska – USA. Poruszone zostały aspekty dot. nowej polityki celnej oraz szans na współpracę ze Stanem Nevada, który od października 2016 roku jest Stanem partnerskim dla województwa śląskiego.

 

Forum GoExport Kierunek Wschód, 19.06.2018 r.

To wydarzenie skierowane do tych przedsiębiorców, którzy chcą wprowadzić swoje produkty i usługi na rynki zagraniczne oraz tych którzy działają już na arenie międzynarodowej i szukają możliwości dalszego rozwoju. W spotkaniu udział wzięli eksperci z KUKE, EEN, COIE, PUP oraz RODM. Konferencje zakończyło spotkanie networkingowe dla uczestników.Listopad/Grudzień 2018


Misja gospodarcza do Szanghaju na targi China International Import Export 2018

Celem misji było zaprezentowanie przez delegacje z województwa śląskiego stronie chińskiej szeregu perspektywicznych dziedzin do dalszej współpracy. Misja odwiedziła Szanghaj w podczas targów China International Import Export 2018, które zgromadziły ekspozycje wielu krajów z całego świata. Województwo śląskie zorganizowało na targach swoje stoisko. Delegacja promowała ofertę województwa w licznych dziedzinach, w tym m.in. w zakresie możliwości inwestycyjnych, rozwoju wymiany handlowej, współpracy naukowo-badawczej i kontaktów ośrodków akademickich. Istotnym elementem była także wymiana poglądów na temat planowania, zarządzania i koordynacji rozwoju dużych aglomeracji miejskich.Grudzień 2018Organizacja seminarium biznesowego z okazji wizyty Prezydenta Republiki Botswany Mokgweetsi E.K. Masisi w Polsce, 04.12.2018 r.

Celem spotkania było zaprezentowanie możliwości inwestycyjnych w Botswanie. Prezydent Masisi spotkał się z przedsiębiorcami z Polski, z którymi omówił potrzeby gospodarcze, które rodzi rynek w Botswanie oraz perspektywę współpracy na najbliższe lata. Reprezentacja przedsiębiorców z Polski z RIG w Katowicach na czele została zaproszona do udziału w misji gospodarczej do Botswany.

 

 


 

 

Niezwykle ważnym elementem promocji firmy jest uczestnictwo jej przedstawicieli w misjach gospodarczych. Celem wyjazdów jest stworzenie przedsiębiorcom warunków do współpracy z partnerami zagranicznymi oraz nawiązanie lub rozszerzenie kontaktów handlowo-gospodarczych.


Zapraszamy Państwa do zapoznania się z propozycjami misji gospodarczych planowanych w bieżącym roku.

misja USA 21.2.2017

misja Iran maj

 

marzec 2020
P W Ś C Pt S N
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc