Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Sukces spotkania z izraelskim biznesem!

 

W dniach 18-21 lutego br. delegacja Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, a także prezydenci i przedstawiciele miast Sosnowiec i Zabrze, brali udział w misji samorządowo-gospodarczej do Izraela, obejmującej udział w konferencji Muni World 2020 oraz targach Muni Expo 2020.

 

DSC 0549

 

Zorganizowanie misji było efektem Porozumienia miedzy Związkiem Samorządów Izraela (Israeli Federation of Local Governments) a Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach. Do podpisania dokumentu doszło w 2018 roku, podczas organizowanego przez naszą Izbę 8. Europejskiego Kongresu MŚP.

 

Dzięki udziałowi w Muni Expo 2020 nasi delegaci mieli możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów z przedstawicielami wielu kluczowych branż, m.in.: zbrojeniowej, informatycznej oraz wysokich technologii.

 

 

stoisko2

 

Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Tomasz Zjawiony wyraził zadowolenie, że stoisko Izby cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników oraz było centralnym punktem wszystkich organizowanych przez delegatów spotkań B2B. W sumie stanowisko RIG odwiedziło ponad 30 firm.

 

 

Myślą przewodnią tegorocznej edycji konferencji Muni World była: „Globalna burza mózgów na temat inteligentnych miast i bezpieczeństwa miejskiego”.

 

Zgodnie z tym mottem, udział w misji był okazją do wielu spotkań, kontaktów i inspiracji do rozwoju w każdej dziedzinie, którą reprezentowali uczestnicy delegacji Izby.

 

muni world

 

W ramach wizyty delegaci mieli okazję do zapoznania się z aktywnością miejscowych start-up’ów, które są widoczne właściwie w każdym sektorze gospodarki Izraela. Tego typu działania są z powodzeniem realizowane przez rząd i samorządy we współpracy z prywatnym biznesem.

 

stoisko

 

Delegaci wizytowali miasto Ashdod, które dzieliło się swoim doświadczeniem związanym z bezpieczeństwem miasta, zaawansowanymi technologiami medycznymi oraz zaprezentowało swój inkubator start-up’owy, skierowany na rozwój branży spożywczej. Drugim punktem programu był region Emek Hefer, który specjalizuje się w zaawansowanych technologiach spożywczych, a także odnawialnych źródłach energii.

 

Regionalna Izba Gospodarcza pragnie podziękować za wsparcie w trakcie wydarzenia udzielone przez reprezentanta Izby w Izraelu, Chena Filipowicza, a także Roy’a Rozneka z Federacji Izraelskich Izb Gospodarczych.

 

Już w marcu kolejna misja gospodarcza, tym razem ze sportowym akcentem, do Słowenii!

 

Więcej szczegółów: CZYTAJ TUTAJ.

 

JK

kwiecień 2020
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc