Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Dyplomatyczne Otwarcie Roku 2020 w Warszawie

Tradycyjnie Krajowa Izba Gospodarcza rozpoczęła nowy rok uroczystym spotkaniem dyplomacji, przedstawicieli rządu i biznesu. Dyplomatyczne Otwarcie Roku 2020 odbyło się 16 stycznia w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

 zdjecie 1

 

– Rok 2020 to dla gospodarki światowej rok umiarkowanej nadziei, ale również wielu obaw i niepewności. Nadziei, bo wszyscy trzymamy kciuki żeby, zgodnie z oczekiwaniami wielu analityków i komentatorów, gdzieś w przełomie trzeciego i czwartego kwartału udało się przełamać tendencje stagnacyjne w światowej gospodarce. Zwłaszcza u naszych najbliższych i najważniejszych partnerów. Obaw, bo twarde negocjacje handlowe i polityczne, jakie obserwujemy coraz częściej, mogą gdzieś wymknąć się spod kontroli i obudzimy się w świecie zupełnie innym niż ten do jakiego przyzwyczailiśmy się. Czasem wystarczy tylko iskra – mówił Andrzej Arendarski, Prezes KIG w przemówieniu otwierającym wydarzenie.

 zdjecie 2

 

Dyplomatyczne Otwarcie Roku jest okazją dla instytucji, resortów oraz samorządów gospodarczych do podsumowania minionego roku i przedstawienia swoich planów w zakresie międzynarodowej współpracy gospodarczej. Stanowi przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości oraz warunków ekspansji zagranicznej polskich firm. Podczas wydarzenia zwrócono również uwagę na nieuniknione reformy związane z ochroną środowiska.

 

zdjecie 3

 

- Zrozumieliśmy, że klimat nie jest tylko sloganem marketingowym. Teraz mamy dobry klimat do zmian. Emisja gazów cieplarnianych, wydobycie węgla to coś, czemu Polska musi stawić czoła. Wierzę, że to jest możliwe - mówił Adam Guibourge-Czetwertyński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu w trakcie swojego wystąpienia.

 

Wydarzenie odbyło się pod patronatem m.in.: Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Klimatu, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, a także programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”.

JK

kwiecień 2020
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc