Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Travel Grants – nawiąż współpracę z norweskimi przedsiębiorcami!

Do 31 marca br. trwa przyjmowanie wniosków w konkursach finansowanych z funduszy norweskich w programie „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje”. Firmy mogą ubiegać się o pieniądze na opracowanie i wdrożenie innowacyjnych procesów, produktów lub technologii. Program ma na celu poprawę konkurencyjności sektora MMŚP.


Norwegia

 

Ogłoszone konkursy mają również wzmocnić współpracę pomiędzy firmami z Polski i Norwegii, co jest dodatkowo punktowane przy ocenie wniosków. Dlatego do 31 stycznia br. firmy mogą składać wnioski w ramach dodatkowego działania – „Wsparcie na utworzenie partnerstwa” (Travel Grants).

 

Dofinansowanie w wysokości do 1200 euro (na sfinansowanie m.in. kosztów transportu, hotelu) mogą otrzymać firmy, które poszukują partnerów i chcą nawiązać międzynarodowe partnerstwo w celu realizacji projektu w ramach programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje”.

Wsparcie można otrzymać na podróż zagraniczną do Norwegii (polscy przedsiębiorcy) albo do Polski (podmioty prawa norweskiego) w celu poszukania i nawiązania międzynarodowego partnerstwa.

Więcej informacji: Wsparcie na utworzenie partnerstwa.

 

Obszary wsparcia w ramach programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje”:

technologie przyjazne środowisku,

innowacje w obszarze wód morskich i śródlądowych,

technologie poprawiające jakość życia.

W programie przewidziano osobną pulę środków na realizację projektów z w/w obszarów dla kobiet („Schemat małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet”).

Mogą starać się o nie firmy, których właścicielkami są kobiety lub takie firmy, w których kobieta jest co najmniej współwłaścicielką i bierze udział w procesie decyzyjnym w przedsiębiorstwie.

 

Źródło: www.parp.gov.pl

JK

luty 2020
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc