Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Podsumowanie roku w RIG w świątecznym i międzynarodowym klimacie

18 grudnia, w wyjątkowej scenerii Wilii Goldsteinów, odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie członków, partnerów i sympatyków Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.


główna

 

Spotkanie, które zgromadziło wielu znamienitych gości, w tym przedstawicieli archidiecezji, władz miejskich, samorządowych, reprezentantów ościennych miast - miało wymiar międzynarodowy. Uczestniczyli w nim goście z odległego Pakistanu. Ten azjatycki kraj, liczący ponad 200 milionów mieszkańców dąży do konsolidacji biznesowej z polskimi firmami.

 

pakistan

 

Jak zaznaczał prezes RIG w Katowicach, Tomasz Zjawiony:

– Kolejny rynek otwiera się dla naszych firm członkowskich. Stale rozbudowujemy swoją ofertę, działając nie tylko lokalnie, ale i globalnie! Współpraca międzynarodowa jest jednym z naszych filarów!

 

 pakistan umowa

 

Przedstawiciele Pakistanu odebrali pełnomocnictwa do reprezentowania firm członkowskich RIG, tym samym oficjalnie zainaugurowano przedstawicielstwo Izby w tym kraju.

 

– Polskę i Pakistan wiąże wieloletnia tradycja współpracy, zwłaszcza z przemysłem zbrojeniowym. Chcemy ją przenieść również na inne obszary. Zależy nam zwłaszcza na branży automotive, chcemy się włączyć w prace nad projektem e-mobilności. Realnym ułatwieniem dla przedsiębiorców jest system e-wiza, kiedy to decyzję o jej przyznaniu otrzymuje się online. W naszej placówce dyplomatycznej w Warszawie otwieramy oddział handlowy. W 2020 r. planowana jest również organizacja targów narodowych w Polsce i Pakistanie – podkreślał Naeem Sabir Khan, Deputy Head of Mission w Ambasadzie Pakistanu w Warszawie.


pakistan2

 

Grudniowe spotkanie było oczywiście okazją do podsumowania działań RIG-u w mijającym roku. Prezes, Tomasz Zjawiony podziękował partnerom, dzięki którym misja aktywizacji i budowania mocniejszej pozycji firm członkowskich jest nieprzerwanie realizowana. W 2019 r. otwarto m.in. dwie nowe delegatury Izby w Dąbrowie Górniczej i Świętochłowicach. A przyszły rok zapowiada się w instytucji samorządu gospodarczego wyjątkowo. Trwają przygotowania do obchodów 30-lecia istnienia Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i organizacji 10. edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

 

prezes

 

– Warto już dziś zapisać sobie w kalendarzu datę 14-16 października 2020. Kongres będzie niesamowitą okazją do wymiany doświadczeń i pozyskiwania wiedzy. Proszę o uwagi, zwłaszcza te krytyczne, bo to dla Was przedsiębiorców robimy tę imprezę, ma stanowić wartość dodaną w Waszej działalności. W przyszłym roku planujemy tez dwa duże branżowe wydarzenia związane z tematyką ekologii i cyberbezpieczeństwa, bo te ścieżki tematyczne są obecnie naszym priorytetem – mówił w trakcie prezentacji podsumowania rocznych działań Izby, prezes Tomasz Zjawiony.

 

W programie części oficjalnej znalazło się również wręczenie Honorowych Odznak Za Zasługi Dla Województwa Śląskiego dla firm: Ecol Sp. z o.o. Rybnik, Kotrak SA Katowice, Zakłady Azotowe Chorzów SA, Dąbrowskie Wodociągi SA Dąbrowa Górnicza i EkaMedica Sp. z o.o. S.K. Kozy.

Nagrody wręczył Piotr Czarnynoga, Członek doraźnej Komisji – „Kapituły Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego", Przewodniczący Komisji Edukacji, Nauki i Kultury Sejmiku Województwa Śląskiego.


 dyplom

 

– Chciałem podziękować za to, co robicie dla śląskiej gospodarki, bez Was nie moglibyśmy prowadzić działań w samorządzie regionu. Jest pięknie, kiedy możemy być dumni ze Śląska, na rzecz którego pracujecie, a jeszcze lepiej, gdy Śląsk może być dumny z Was – zaznaczał Piotr Czarnynoga.

 

 mysłowice

 

Dyplom i Statuetkę Programu Samorząd Wspiera MŚP z rąk Honorowego Prezesa RIG-u, Tadeusza Donocika odebrał Prezydent Miasta Mysłowice, Dariusz Wójtowicz.

 nowi członkowie2

W programie wydarzenia nie mogło zabraknąć powitania nowych firm członkowskich. Przedstawiciele firm otrzymali pamiątkowe certyfikaty i odznaki z rąk prezesa Izby, Tomasza Zjawionego i wiceprezesa, Michała Dąbrowskiego, potwierdzające członkostwo w Klubie RIG. Przedsiębiorcy mieli również okazję do krótkiego zaprezentowania profilu swojej działalności i powiedzenia kilku słów o sobie.

 

nowi członkowie

 

Świąteczno-noworoczny charakter spotkania zachęcał do okazjonalnych przemówień i życzeń.

 

biskup

Biskup Pomocniczy Archidiecezji Katowickiej, Marek Szkudło apelował do zgromadzonych:

– Jest z nami Światełko Betlejemskie, to szczególne Światło Boże, wspomagające w podejmowaniu ważnych i często trudnych decyzji. Życzę przedsiębiorcom prawdziwej mądrości w służbie człowiekowi. Pamiętajcie o tym, jak ważne są relacje międzyludzkie oraz dostrzeganie potrzeb innych. Życzę na co dzień ducha wrażliwości, odpowiedzialności i prawdziwej służby.


Bogusław Sobula, Wiceprezydent Miasta Katowice mówił:

- Życzę dobrych Świąt Bożego Narodzenia, każdemu na swój sposób, w wymiarze religijnym, duchowym czy prywatnym i rodzinnym. Wiem, że nie jesteście hurra-optymistycznie nastawieni na Nowy Rok 2020. Życzę byście jako przedsiębiorcy mieli wpływ na to, co tworzycie, stabilizacji i satysfakcji z pracy.

 

Głos zabrał również Jacek Brzezinka, Członek Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii:

- W żadnej dziedzinie życia świat tak nie przyśpiesza, jak w biznesie. Jesteśmy poddani presji czasu. Świąteczny okres to dobry moment, by zwolnić, naładować akumulatory na kolejny rok. Tego nam wszystkim życzę!

 

loteria

 

Po loterii wizytówkowej z miłymi upominkami dla uczestników, na zakończenie nie mogło zabraknąć czasu na przełamanie się opłatkiem i indywidualne złożenie życzeń świątecznych.


życzenia4

życzenia3

ewa


Na kolejne spotkanie Klubu Członków RIG w Katowicach zaprasza 29 stycznia 2020 r. – w ramach Regionalnego Gospodarczego Otwarcia Roku.

JK

luty 2020
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc