Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Staż a zasiłek macierzyński

 

25 rig logo zus-logo




Pytanie do ZUS:

Witam, jestem obecnie w 5 m-cu ciąży, odbywam staż który kończę na koniec sierpnia, jednak pracodawca w umowie z UP zobowiązał się zatrudnić mnie po stażu na 3 miesiące. W związku z tym chciałam spytać czy po podpisaniu umowy z zakładem pracy czy będzie mi przysługiwać zasiłek macierzyński?
Proszę o szybką odpowiedź.
Dziękuje

 

Odpowiedz ZUS:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Chorzowie informuje, że zgodnie z art. 29 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (tekst jednolity: Dz. U. z 2014 r., poz. 159), zasiłek macierzyński przysługuje ubezpieczonej, która w okresie ubezpieczenia chorobowego albo w okresie urlopu wychowawczego urodziła dziecko. W związku z powyższym, jeżeli poród nastąpi w czasie trwania ubezpieczenia chorobowego, ubezpieczonej będzie przysługiwał zasiłek macierzyński.

 


 

Serdecznie zapraszamy do zadawania pytań ekspertowi Zakładu Ubezpieczeń Społecznych!

Na Państwa pytania odpowiada Aldona Węgrzynowicz, rzecznik oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Chorzowie.

Formularz do zadawania pytań znajduje się pod adresem:
http://rig.katowice.pl/wspolpraca-z-zus-w-chorzowie/zadaj-pytanie-zus

wrzesień 2017
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc

PARTNERZY