Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Zgodnie §34 ust. 8. Statutu Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Rzecznik Praw Przedsiębiorców reprezentuje interesy przedsiębiorców w zakresie udzielonego mu pełnomocnictwa przed izbami skarbowymi, urzędami skarbowymi, urzędami kontroli skarbowej, izbami celnymi i innymi organami administracji publicznej, sądami oraz instytucjami zaangażowanymi w stanowienie prawa.

 

Zakres prowadzonych działań Rzecznika:

  1. Organizowanie inicjatyw ustawodawczych.
  2. Opiniowanie projektów aktów prawnych.
  3. Newsletter Rzecznika Praw Przedsiębiorców dotyczący problematyki gospodarczo-prawnej.
  4. Prowadzenie forum wymiany informacji dla przedsiębiorców.
  5. Cykliczna organizacja spotkań z przedsiębiorcami.
  6. Organizacja konferencji wyjazdowych i szkoleń tematycznych dla przedsiębiorców.

 

Działalność Rzecznika jest podzielona tematycznie na bloki o charakterze stałym np. blok system podatkowy oraz blok inicjatywy ustawodawcze, a także inne pojawiające się w razie potrzeby np. czyny nieuczciwej konkurencji. W ramach bloków tematycznych Rzecznik gromadzi i ocenia informacje dotyczące naruszania bądź nadużywania prawa wobec przedsiębiorców przez organy ścigania, administrację rządową i samorządową oraz organy kontrolne. Ponadto Rzecznik w oparciu o napływające od zainteresowanych sygnały identyfikuje niesprawiedliwe lub niefunkcjonalne rozwiązania prawne, które utrudniają prowadzenie działalności gospodarczej, a następnie występuje do właściwych władz o ich zmianę. Działania są prowadzone zarówno na szczeblu lokalnym, regionalnym jak i krajowym.

 

Zakres kompetencji rzecznika obejmuje:

  • prowadzenie postępowania wyjaśniającego,
  • zwracanie się do urzędów o wyjaśnienia zgłoszonych problemów,
  • zwracanie się do prokuratury, organów nadzoru i kontroli państwowej z prośbą o ekspertyzę, wyjaśnienia bądź opinie, w których zawarte byłyby sposoby rozwiązania problemu przedsiębiorców.

 

Rzecznik2
Funkcję Rzecznika Praw Przedsiębiorców w kadencji 2018-2023 pełni
Izabella Żyglicka.

 

Radca Prawny Izabella Żyglicka jest założycielką i Wspólnikiem Zarządzającym Kancelarii „Adwokaci i Radcowie Prawni” Spółka Komandytowa Izabella Żyglicka i Wspólnicy.  Od 1996 roku prowadzi obsługę prawną klientów korporacyjnych w dziedzinach: prawo rynku kapitałowego, prawo gospodarcze, prawo spółek, fuzje i przejęcia oraz negocjacje i mediacje.  Założona przez nią kancelaria należy do grona największych firm prawniczych w Polsce - w rankingu kancelarii prawnych za 2013 rok, ogłoszonym przez dziennik „Rzeczpospolita” znalazła się na  31 miejscu w kraju i drugim w Województwie Śląskim pod względem wielkości przychodów. Od 2013 r. kancelaria przynależy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Kancelarii Prawnych (IALF), zrzeszającego ponad 60 firm prawniczych w 43 krajach świata, umożliwiając jej Klientom korzystanie z obsługi prawnej dla projektów biznesowych na całym świecie.
Kancelaria stale doradza  kilkudziesięciu podmiotom gospodarczym oraz posiada bardzo szerokie doświadczenie zdobyte podczas obsługi niestandardowych projektów oraz kontraktów.

 

Zadaj pytanie:

.

Pola oznaczone znakiem * są wymagane.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pozostałoznaków.
 
 
 

 

kwiecień 2020
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc