Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Konferencja prasowa „Zielona gospodarka”

 

Szanowni Państwo,


7 kwietnia br. o godzinie 11.00 w Auli Multimedialnej (siedziba RIG w Katowicach, ul. Opolska 15) odbyła się zorganizowana przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach konferencja prasowa „Zielona gospodarka”.

 

Podczas konferencji przedstawiono zaproszonym gościom „Listę przedsięwzięć priorytetowych planowanych do dofinansowania ze środków WFOŚiGW na rok 2015” oraz projekt enerGO!, którego celem jest przetestowanie usługi pilotażowej w zakresie zarządzania efektywnością energetyczną przedsiębiorstwa. W konsultacjach udział wzięli Tadeusz Donocik - Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Gabriela Lenartowicz – Prezes Zarządu Funduszu, którzy przywitali przedsiębiorców i zaprosili do aktywnego udziału w konferencji.

 

Eksperci Funduszu - Krystian Smuda, Ewa Maniecka, Barbara Malkowska oraz Ewa Cofała przedstawili uczestnikom cele operacyjne i priorytety Funduszu z zakresu gospodarki wodnej i ochrony wód, ochrony atmosfery,  gospodarki odpadami i ochrony powierzchni ziemi oraz ochrony przyrody, edukacji ekologicznej i profilaktyki zdrowotnej. Po zakończeniu prezentacji zapisów Listy przedsięwzięć priorytetowych wywiązała się dyskusja. Przedsiębiorcy zadawali pytania dotyczące między innymi terminów naborów wniosków na 2015 rok, zakresu dofinansowania pożyczką i dotacją zadań z dziedziny ochrony atmosfery oraz możliwości dofinansowania działalności Śląskiego Banku Żywności poprzez m.in. organizację akcji dla dzieci i młodzieży ukierunkowanych na poszanowanie żywności.

 

Przedsiębiorcy są bardzo liczną grupą beneficjentów WFOŚiGW w Katowicach. W ostatnich latach około 1/3 wypłacanych środków Funduszu to dofinansowanie zadań proekologicznych realizowanych przez przedsiębiorców, zarówno publicznych, jak i prywatnych.


Punkt Konsultacyjny WFOŚiGW w Katowicach przy RIG w Katowicach oraz projekt enerGO! - "Przetestowanie i wdrożenie usługi pilotażowej w zakresie zarządzania efektywnością energetyczną przedsiębiorstw" zostały przedstawione przez Specjalistę RIG w Katowicach - Jacka Woźnikowskiego.


Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją zdjęciową i do współpracy! 
banner zielona gospodarka


Szanowni Państwo,

 

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Zielona gospodarka” organizowanej przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, która odbędzie się w dn. 7 kwietnia br. o godzinie 11.00 w Auli Multimedialnej (siedziba RIG w Katowicach, ul. Opolska 15).

 

Konferencja jest okazją do uroczystego zainaugurowania współpracy RIG w Katowicach oraz WFOŚiGW w Katowicach, która jest skutkiem porozumienia zawartego między obiema organizacjami. Na mocy podpisanego przez instytucje porozumienia, utworzony został Punkt Konsultacyjny WFOŚiGW w Katowicach przy RIG w Katowicach, którego prezentacja będzie jednym z elementów konferencji „Zielona gospodarka”.

 

Oprócz tego, w trakcie spotkania przedstawiona zostanie projekt Listy przedsięwzięć priorytetowych WFOŚiGW w Katowicach na 2015 rok, a także zaprezentowany zostanie projekt EnerGO i usługi audytów energetycznych. Zgodnie z zawartym porozumieniem, w przyszłości planowane są wspólne inicjatywy, konferencje, seminaria i warsztatach mające na celu m.in. wdrażanie polityki środowiskowej zwłaszcza w zakresie zarządzania surowcami, segregacji odpadów, a także wdrażaniu ekologicznych procesów technologicznych produktów i usług oraz popularyzację nowoczesnych metod edukacji ekologicznej, dlatego też ważna jest dla nas Państwa opinia, sugestie i doświadczenie.

 

Wierzymy, że nasze zaproszenie spotka się z Państwa zainteresowaniem i wraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będziemy mogli gościć Państwa w progach Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Państwa głos jest dla nas ważny!

 

„Zielona gospodarka” - 7 kwietnia 2014, godz. 11:00


W planie konferencji:

  • przywitanie gości - Prezes RIG w Katowicach, Pan Tadeusz Donocik oraz Prezes Zarządu WFOŚiGW w Katowicach, Pani Gabriela Lenartowicz,
  • prezentacja projektu Listy przedsięwzięć priorytetowych planowanych do dofinansowania ze środków WFOŚiGW na 2015 r.,
  • prezentacja Punktu Konsultacyjnego WFOŚiGW w Katowicach przy RIG w Katowicach,
  • prezentacja projektu EnerGO - "Przetestowanie i  wdrożenie usługi pilotażowej w zakresie zarządzania efektywnością energetyczną przedsiębiorstw".

 

RIG male

wfosigw m

 

możliwości dofinansowania działalności Śląskiego Banku Żywności poprzez m.in. organizację akcji dla dzieci i młodzieży ukierunkowanych na poszanowanie żywności

sierpień 2019
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc