Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Krajowa Izba Gospodarcza

 

kig-25-pl-logo-poziom-dlugie

 

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach jest organizacją członkowską Krajowej Izby Gospodarczej.

 

Utworzona w 1990 r. przez 13 członków - założycieli Krajowa Izba Gospodarcza integruje środowisko polskich przedsiębiorców wokół wspólnych celów, aby jak najlepiej reprezentować ich interesy wobec rządu, administracji centralnej i władz lokalnych oraz otoczenia zewnętrznego. Odbywa się to m.in. poprzez monitorowanie prawa gospodarczego, opiniowanie projektów ustaw, zgłaszanie opinii i stanowisk środowiska oraz przygotowywanie ekspertyz. Nadrzędnym celem wszystkich tych działań jest tworzenie warunków dla rozwoju przedsiębiorczości
w naszym kraju.

 

W działalności eksperckiej KIG w znacznym stopniu korzysta z wiedzy i doświadczenia naukowców z wielu uczelni, a także fachowców i praktyków pracujących dla izb regionalnych, lokalnych i branżowych. Działa również 16 komitetów problemowych funkcjonujących na zasadach społecznych, które skupiają od kilkunastu do nawet 100 ekspertów każdy. KIG dysponuje własną jednostką badawczą - Instytutem Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym.

 

Krajowa Izba Gospodarcza organizuje seminaria, konferencje, prowadzi szkolenia oraz doradza w zakresie najważniejszych tematów wiążących się z prowadzeniem firmy na jednolitym rynku europejskim i rynkach międzynarodowych. Wywiadownia gospodarcza InfoData oferuje przedsiębiorstwom informacje o partnerach handlowych oraz sprawdza wiarygodność kontrahentów.

 

Przy Krajowej Izbie Gospodarczej funkcjonuje Sąd Arbitrażowy, najstarszy i posiadający renomę najbardziej znaczącego sądu polubownego w Polsce. Ważnym zadaniem Izby jest współpraca międzynarodowa, wspieranie eksportu i promocja gospodarcza oraz działania na rzecz pełnej integracji polskiej gospodarki z jednolitym rynkiem UE.

 

Krajowa Izba Gospodarcza udziela porad prawnych, dokonuje legalizacji dokumentów handlowych oraz wydaje karnety ATA.

 

Krajowa Izba Gospodarcza przyjmuje i wysyła misje handlowe, ułatwia udział w imprezach wystawienniczych, a także organizuje targi kooperacyjne. KIG współorganizowała udział Polski w Światowej Wystawie EXPO 2000 w Hanowerze, organizowała wystąpienia promocyjne Polski w krajach kolejno przewodzących Unii Europejskiej (Belgia, Hiszpania, Dania, Austria i Szwecja).

 

Więcej informacji na stronie www.kig.pl

luty 2019
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc