Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

III edycja Programu „Samorząd, który wspiera MŚP”

III edycja Programu „Samorząd, który wspiera MŚP”

 

Organizowana podczas Kongresu w dniu 17.09.2013r. uroczysta Sesja Sejmiku Województwa Śląskiego była okazją do wręczenia wyróżnień III edycji Programu „Samorząd, który wspiera MŚP”.


Ogólnopolski program „Samorząd, który wspiera MŚP” jest przedsięwzięciem towarzyszącym Europejskiemu Kongresowi Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Program jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego szczebla wojewódzkiego, powiatowego i lokalnego. Celem programu jest wyłonienie i promocja samorządów, które stwarzają przedsiębiorstwom sektora MŚP dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej oraz w szczególny sposób wspierają rozwój tego sektora.


Kapituła III edycji Programu, na podstawie analizy wniosków i ankiet nadesłanych przez uczestników Programu, przyznała w bieżącej edycji cztery certyfikaty „Samorząd, który wspiera MŚP” w trzech kategoriach.

 

W kategorii „Miasto” certyfikaty „Samorząd, który wspiera MŚP” otrzymały Gmina Bytom oraz Gmina Sosnowiec. Wyróżnienia odebrali osobiście Prezydent Bytomia Pan Damian Bartyla oraz Prezydent Sosnowca Pan Kazimierz Górski, uhonorowani również tytułami „Lidera, który wspiera MŚP”.

 

W kategorii Gmina miejsko-wiejska certyfikat III edycji Programu „Samorząd, który wspiera MŚP” otrzymała Gmina Czechowice-Dziedzice. Certyfikat oraz wyróżnienie „Burmistrza - Lidera, który wspiera MŚP” odebrał Pan Marian Błachut – Burmistrz Czechowic-Dziedzic.

 

W ostatniej tegorocznej kategorii „Gmina wiejska” Kapituła postanowiła uhonorować Gminę Pawłowice. Certyfikat Programu odebrał Pan Wójt Damian Galusek, który otrzymał również wyróżnienie „Lider, który wspiera MŚP”.

 

Kapituła podjęła również decyzję o przyznaniu sześciu wyróżnień honorowych dla tych samorządów, które na wielu różnych polach wspierają rozwój sektora MŚP, m.in. poprzez zaangażowanie w organizację III Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W III edycji Programu wyróżnienia honorowe otrzymały: Województwo Śląskie, Województwo Małopolskie, Województwo Opolskie, Miasto Katowice, Miasto Zabrze i Miasto Dąbrowa Górnicza. Samorządy otrzymały wyróżnienia honorowe III edycji Programu, a ich Włodarze – dyplomy i statuetki jako Liderzy, którzy wspierają MŚP. Podczas uroczystości wszyscy nagrodzeni odebrali wyróżnienia z rąk Pana Jerzego Buzka – Premiera rządu RP w latach 1997-2001, Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012 oraz Pana Tadeusza Donocika – Przewodniczącego Kapituły.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom i zachęcamy serdecznie samorządy do udziału w kolejnej edycji Programu „Samorząd, który wspiera MŚP”.

 

IMG 5766 m 

IMG 5755 m

IMG 5764 m

DSC 5249 m

DSC 5293 m

DSC 5301 m

DSC 5371 m

DSC 5172 m

kwiecień 2020
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc