Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Które Samorządy wspierają MŚP? Dowiemy się w październiku!

Po raz dziewiąty Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach stanie się ważnym miejscem na samorządowej mapie Polski. Podczas 9. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw (16-18 października) odbędzie się finał programu Samorząd Wspiera MŚP, którego organizatorem jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

 

banner 600


Program Samorząd Wspiera MŚP od samego początku jest częścią Europejskiego Kongresu MŚP. Skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego szczebla wojewódzkiego, powiatowego i lokalnego. Ma na celu wyłonienie oraz promocję tych samorządów, które stwarzają dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorcom sektora MŚP.

 

Etapy Programu Samorząd Wspiera MŚP:

  • I - Nabór zgłoszeń
  • II - Weryfikacja wniosków
  • III - Wybór Laureatów
  • IV - Gala finałowa i wręczenie wyróżnień
 

W wyniku analizy wniosków i ankiet nadesłanych przez uczestników, Kapituła wyłoni Laureatów, którzy otrzymają certyfikat oraz tytuł i logo promocyjne Samorząd Wspiera MŚP. Przyznanie certyfikatu w jednej z kategorii programu jest równoznaczne z przyznaniem Marszałkowi, Staroście, Prezydentowi, Burmistrzowi lub Wójtowi wyróżnienia i statuetki „Lidera Wspierającego MŚP” podczas uroczystej Gali w pierwszym dniu trwania Kongresu MŚP.

 

Z kart historii...


W latach 2011-2018 odbyło się osiem edycji. W zeszłym roku wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń. W gronie dotychczasowych Laureatów Programu znalazły się m.in. Wrocław, Gliwice, Bydgoszcz, Olesno, Dąbrowa Górnicza, Koszalin, Legnica, Czechowice-Dziedzice i wielu innych.


Jak podkreślają dotychczasowi laureaci Programu, znalezienie się w gronie jego zwycięzców to nie tylko wzmocnienie wizerunku w otoczeniu, ale też potwierdzenie szczególnej dbałości o rozwój sektora MŚP.


Z pewnością otrzymanie tak prestiżowego wyróżnienia, z rąk przedstawicieli świata biznesu daje samorządowi wiele nowych możliwości i otwiera nowe ścieżki współpracy z podmiotami gospodarczymi.


Może to właśnie Twój samorząd jest tym, który zasługuje na uznanie.


Zainteresowanych zapraszamy do zakładki SAMORZĄD WSPIERA MŚP na stronie www.ekmsp.eu - tam znajdziecie szczegółowe informacje oraz niezbędne dokumenty.


Do Waszej dyspozycji w godzinach otwarcia Izby jest również Biuro Programu Samorząd Wspiera MŚP, mieszczące się w siedzibie RIG w Katowicach przy ul. Opolskiej 15 - osoba kontaktowa: Katarzyna Baranowska, tel: 32 35 111 91, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

kwiecień 2020
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc