Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

13.05.2016 - Pieniądze na innowacje

 

Pieniądze na innowacje – czyli jak skutecznie aplikować o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych oraz innowacyjnych


Innowacyjność to dziś jedna z najbardziej efektywnych możliwości osiągania sukcesu w zarządzaniu przedsiębiorstwem i wzrostu jego wartości. Rok 2016 to również idealny czas by skutecznie aplikować o dofinansowanie projektów badawczo rozwojowych (B+R) oraz innowacyjnych. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, zapraszamy do udziału w konferencji poświęconej praktycznym aspektom wypełniania procedur konkursowych i otrzymania dotacji ze środków UE.

 

Termin: 13 maja 2016, godz. 10:00- 14:00
Miejsce: siedziba Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, ul. Opolska 15

 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia na konferencję przyjmujemy przez formularz rejestracyjny do 12 maja. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, o uczestnictwie w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo w udziale w konferencji mają Firmy Członkowskie RIG w Katowicach. Jedna organizacja może zgłosić udział maksymalnie 2 osób.

 

 pdfprogram_konferencji.pdf

 

Podczas konferencji zaproszeni prelegenci omówią fundamentalną rolę innowacyjności w rozwoju przedsiębiorstwa, zobrazują obecną sytuację polskich firm w tym zakresie, wskażą główne bariery innowacyjności, a przede wszystkim zaprezentują szeroką paletę narzędzi do ich przekraczania, proponując rozwiązania z zakresu finansowania rozwoju właśnie przez innowacje, a także współpracę z ośrodkami badawczo-rozwojowymi w celu pozyskiwania wiedzy i know-how.

 

Poruszone będą także kwestie strategii aplikacyjnej i budowania przewagi, prelegenci odpowiedzą na pytania:

  • kiedy rozpocząć prace przygotowawcze?
  • jakie argumenty stosować?
  • co zrobić by to nasz projekt otrzymał dofinansowanie?

 

Podczas konferencji nie zabraknie również przedstawienia uczestnikom informacji na temat kluczowych dla innowacyjności działań, w ramach których można aplikować o dotacje: działania 1.2 RPO, działania 1.1.1 PO IR, a także kredytu technologicznego.


Konferencja poprowadzona będzie przez ekspertów reprezentujących Firmy Członkowskie Izby wyspecjalizowane w obszarze aplikowania o środki unijne: PPE Poland Sp. z o.o. oraz TUV Nord Polska a także przez przedstawiciela Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów UE przy Związku Banków Polskich.

 

Na zakończenie konferencji uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji zorganizowanych z myślą o tym, aby każda zainteresowana osoba mogła otrzymać odpowiedź na konkretne pytania o finansowanie w odniesieniu do specyfiki i możliwości jej firmy.

 

Przewidziana została także loteria wizytówkowa. Osoby chętne do wzięcia udziału zapraszamy do zabrania ze sobą imiennych wizytówek.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt: tel. (32) 351 11 86, (32) 781 48 53 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

 

 

PARTNERZY MERYTORYCZNI
Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej PPE Poland TUV Nord

 

Otwarcie konferencji - Pieniądze na innowacje

 

Uczestnicy konferencji - Pieniądze na innowacje

 

Wystąpienia ekspertów - Pieniądze na innowacje

 

Prezentacja w czasie konferencji - Pieniądze na innowacje

luty 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

 

kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc

PARTNERZY