Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

 

Rok Miesiąc Dzisiaj Do miesiąca

[PATRONAT] Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej

Pobierz jako plik iCal
Poniedziałek, 4. marzec 2019, 08:00 - 17:00

politechnika 600px

 

Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej to inicjatywa, która na stałe wpisała się w harmonogram działań uczelni wspierających rozwój zawodowy i osobisty osób młodych. Idea organizacji wydarzenia opiera się na przekonaniu o różnorodności i mnogości ofert rynku pracy skierowanych do osób młodych i konieczności ich prezentowania w atrakcyjnej formie ułatwiając tym osobom odnalezienie oferty na miarę ich potrzeb, możliwości i oczekiwań. Celem wydarzenia jest również pokazanie kandydatom wywodzącym się ze środowiska akademickiego sposobów na podnoszenie docenianych przez współczesnych Pracodawców kompetencji i umiejętności, które pozwalają na odnoszenie sukcesów zawodowych.

 

Wystawcami targów są:

  • przedsiębiorstwa zainteresowane pozyskiwaniem wykwalifikowanych kadr wywodzących się ze środowiska akademickiego
  • instytucje i organizacje wspierające zarówno merytorycznie, jak i finansowo przedsiębiorczość akademicką, tj. centra przedsiębiorczości, parki technologiczne, centra innowacji
  • organizacje studenckie i koła naukowe
  • instytucje rynku pracy i otoczenia biznesu, w tym urzędy pracy, biura karier

 


Prezentowane oferty dotyczą możliwości podejmowania współpracy w ramach pełnego zatrudnienia, ale również w formie stażu, czy praktyki pozwalających osobom młodym konfrontować wiedzę akademicką w rzeczywistych działaniach zawodowych. Współpraca studentów z wystawcami może dotyczyć również wymiany wiedzy w kontekście powstających w uczelnianych strukturach prac dyplomowych oraz projektów realizowanych w trakcie zajęć dydaktycznych.

W ramach targowej strefy przedsiębiorczości zaprezentują się organizacje udzielające informacji o możliwościach pozyskiwania funduszy na powstanie i rozwój własnej działalności gospodarczej, obowiązujących procedurach, szansach i ewentualnych zagrożeniach z jakimi borykają się młodzi przedsiębiorcy.


Targi to również informacja o najczęściej poszukiwanych na rynku pracy kompetencjach oraz umiejętnościach pożądanych przez współczesny rynek pracy.

Wróć

marzec 2020
P W Ś C Pt S N
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc