Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

 

Rok Miesiąc Dzisiaj Do miesiąca

[SZKOLENIE] Etykieta i różnice międzykulturowe w biznesie

Pobierz jako plik iCal
Piątek, 1. luty 2019, 09:00 - 14:00

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu pt.: Etykieta i różnice międzykulturowe w biznesie


pdfProgram.pdf


Jeśli chcecie Państwo wiedzieć:

Jakie są podstawowe zasady etykiety?
Jak prawidłowo przywitać się i przedstawić?
W jaki sposób wręczyć i odbierać wizytówki?
W jaki sposób kształtować swój wizerunek?
Jak stworzyć pozytywne pierwsze wrażenie?
Jak używać nowoczesnych środków komunikacji elektornicznej? 
Jakie są zasady stroju biznesowego?
Jak zbliżać kultury protransakcyjne i propartnerskie?
Jak przyjąć zagranicznego gościa?
Jak pokonywać bariery międzykulturowe?
Jaki upominek wybrać dla zagranicznego gościa?
Jak współpracować z Japończykiem, Chińczykiem, Amerykaninem i Arabem?
Jak dobrać wino na przyjęcie i jak je zaserwować?
Jakie są najczęściej popełniane błędy w etykiecie? 

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym szkoleniu!

Dzięki uczestnictwu w szkoleniu uczestnicy poszerzą zasób swoich kompetencji miękkich, niezbędnych w komunikacji interpersonalnej i biznesowej, pracy zespołowej czy relacji projektów międzyinstytucjonalnych i międzynarodowych. Nabędą pewności siebie w relacjach służbowych i oficjalnych, co przełoży się na bardziej efektywną pracę, umiejętność znalezienia się w różnych sytuacjach, także z udziałem osób zagranicznych, dyplomatów i przedstawicieli instytucji rządowych. Zdobyta wiedza i mimiejętności pozwolą na szybką i właściwą reakcję w niespodziewanych sytuacjach, umiejętne zaadoptowanie się do nowych okoliczności, zdobycie nowych znajomości zawodowych oraz przede wszystkim na budowę pozytywnego wizerunku firmy w relacjach zewnętrznych, a tym także zagranicznych.

 

Adresat:

Właściciele, menagerowie i pracownicy przedsiębiorstw z branży handlowej, usługowej i finansowej, którzy reprezentują firmę na zewnątrz, w tym za granicą, nawiązują relacje biznesowe w imieniu firmy i mają na co dzień styczność z ważnymi klientami pochodzącymi z różnych kręgów kulturowych. Osoby, które działają w mediach, marketingu i PR zajmując się kreowaniem i umacnianiem wizerunku firmy lub organizacji w szczególności planującej lub już realizującej działania poza granizami kraju.

 
Metodologia:szkolenie prowadzone interaktywnego wykładu połączonego z prezentacją multimedialną oraz dyskusją z uczestnikami szkolenia. Podczas szkolenia prowadzący posługuje się oryginalnymi drukami zaproszeń, programó wizyt, menu i innymi materiałąmi wykorzystywanymi w pracach Protokołu Dyplomatycznego MSZ. 

 

Prowadzący:Paweł Grotowski -Trener z zakresu etykiety i protokołu dyplomatycznego. Długoletni pracownik MSZ, UKIE i KPRM. W latach 2005 - 2011 pracownik Protokołu Dyplomatycznego MSZ, odpowiedzialny za przygotowanie i realizację wizyt na najwyższym szczeblu z udziałem Prezydentów i Premierów, w kraju i za granicą.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Spraw Międzynarodowych. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Integracji Europejskiej organizowane przez Krajową Szkołę Administracji Publicznej i Ecole Nationale d’ Administration, a także Studium Bezpieczeństwa Narodowego organizowane przez Uniwersytet Warszawski i Akademię Obrony Narodowej. Absolwent Szkoły Liderów Społecznych i Politycznych przy Fundacji im. R. Schumana. Członek Warszawskiego Klubu Rotariańskiego.
Od 2011 roku prowadzi szkolenia z zakresu Etykiety i Protokołu Dyplomatycznego dla pracowników urzędów centralnych, urzędników samorządowych różnego szczebla, firm polskich i zagranicznych. Współpracuje Polskim Instytutem Spraw Międzynarodowych i Krajową Szkołą Administracji Publicznej. Zrealizował kilkadziesiąt szkoleń dla instytucji państwowych począwszy od Kancelarii Prezydenta RP, Kancelarii Sejmu RP, instytucji rządowych, samorządowych, uczelni wyższych, przedsiębiorstw polskich i zagranicznych.

 

 
Koszt udziału w szkoleniu: 750 zł netto od osoby. Możliwość uzyskania dofinansowania do udziału w szkoleniu dla przedstawicieli sektora MSP (z Bazy Usług Rozwojowych), do - 80%.
Podmiotom zrzeszonym w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach przysługuje zniżka - zgodnie z Pakietem Usług dla firm członkowskich (5%, 10% bądź 15%). Każda kolejna osoba zgłoszona na dane szkolenie przez tą samą firmę otrzymuje rabat w wysokości 50 zł netto. Promocje cenowe nie łączą się. Uczestnicy szkolenia otrzymują komplet materiałów dydaktycznych, certyfikat ukończenia szkolenia; w trakcie szkolenia zapewniamy poczęstunek. Uczestnicy otrzymają komplet materiałów dydaktycznych, certyfikat ukończenia szkolenia; w trakcie szkolenia zapewniamy poczęstunek.
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniuÂprosimy o zapoznanie się z pdfzasadami_organizacji_szkolen.pdf oraz pdfobowiązkiem informacyjnym,
a następnie o przesłanie wypełnionej pdfKarty zgłoszenia uczestnictwa.pdf: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

do 24.01.2019 r.


W związku z ograniczoną ilością miejsc o uczestnictwie w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

 


Serdecznie zapraszamy!

Miejsce : Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, ul. Opolska 15
Kontakt : 32/ 35 111 86

Wróć

marzec 2020
P W Ś C Pt S N
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc