Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

 

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Dzisiaj Do miesiąca

Spotkanie Firm Członkowskich RIG w Katowicach

Pobierz jako plik iCal
Poniedziałek, 10. wrzesień 2018, 17:00 - 19:00

 

Spotkanie Firm Czlonkowskich 600x300.jpeg.001 

Szanowni Państwo,

 

Serdecznie zapraszam do udziału w kolejnym spotkaniu Klubu Członkowskiego Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, które odbędzie się w siedzibie Izby 10 września br. o godz. 17.00.

 


Poziom bezrobocia nad Wisłą jest już na historycznie niskim poziomie, a liczba osób bez zatrudnienia spadła poniżej miliona. Optymizm, jaki płynie z rynku pracy, wywołuje jednak coraz większy ból głowy u pracodawców. Przybywa sektorów, gdzie brak rąk do pracy jest palącym problemem. Zatrudnienie cudzoziemców to jedyny sposób, żeby odpowiedzieć na konsekwencje niekorzystnych trendów demograficznych – niskiego przyrostu naturalnego, starzenia się społeczeństwa i wyjazdów znacznej liczby Polaków, którzy na stałe osiedlają się i pracują za granicą. Musimy otworzyć się na siłę roboczą z zagranicy. Jednak zamiast spontanicznego poddania się migracyjnej fali należy prowadzić ten proces według przemyślanego planu.

 


Abyśmy mogli zgłębić wiedzę w tym zakresie do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy Annę Rostocką, Dyrektora Biura Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) w Warszawie oraz Michała Wysłockiego reprezentującego Kancelarię Prawną Sadkowski i Wspólnicy, Dyrektora Działu Prawa Imigracyjnego, specjalizującego się w procedurach związanych z legalizacją pobytu i pracy cudzoziemców na terytorium RP.

 

 

Po części merytorycznej serdecznie zapraszam na mini koncert Żeńskiej Orkiestry Salonowej PGG. Orkiestra została założona przez Grzegorza Mierzwińskiego. Pomimo młodego wieku składu osobowego instrumentalistek poziom artystyczny jest bardzo wysoki. Orkiestra posiada bogaty repertuar począwszy od opery, poprzez operetkę, musical, po nastrojowe pieśni jidysz aż po tradycyjny jazz. Po koncercie tradycyjnie zapraszam na poczęstunek.


Partnerem spotkania jest Bank PKO BP


PKO


 


Licząc na Państwa aktywny udział, pozostaję z wyrazami szacunku.

Tomasz Zjawiony
Prezes RIG w Katowicach

Miejsce : Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach,- ul. Opolska 15
Kontakt : Katarzyna Baranowska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wróć

wrzesień 2018
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc

PARTNERZY