Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

 

Rok Miesiąc Dzisiaj Do miesiąca

[WYDARZENIE] American Day w RIG w Katowicach

Pobierz jako plik iCal
Wtorek, 5. czerwiec 2018, 09:00 - 17:00

Inauguracja działalności American Chamber of Commerce w Katowicach, polsko-amerykański networking, gorące dyskusje o zmianach w polityce celnej USA oraz możliwość spotkania z Konsulem Generalnym USA w Krakowie, Walterem Braunohlerem. To wszystko czeka na uczestników American Day 2018, które odbędzie się w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach już 5 czerwca!


american day slider 600px

 


Misją wydarzenia organizowanego przez RIG w Katowicach jest promowanie partnerskich relacji pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Polską, wzajemne poznanie możliwości inwestycyjnych, podjęcie dialogu i otwarcie na współdziałanie przedstawicieli sektora MŚP w obu krajach.


To już trzecia edycja American Day, jednak po raz pierwszy współorganizowana przez Alumni Association oraz American Chamber of Commerce – instytucję szczególnie ważną dla relacji polsko-amerykańskich. Uczestnicy wydarzenia obok spotkania z Konsulem Generalnym oraz wymiany doświadczeń, wezmą udział w dyskusji dotyczącej szans i zagrożeń wynikających ze zmieniającej się polityki celnej USA odnośnie surowców stalowych i aluminiowych, która powoduje spore poruszenie w środowisku międzynarodowym. Eksperci wspólnie z uczestnikami zastanawiać się będą nad wpływem tych zmian na MŚP w Polsce, a szczególnie na działające na Śląsku przedsiębiorstwa stalowe oraz spróbują odpowiedzieć na pytanie: Czy Stany Zjednoczone zamkną się na świat?


American Day to możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych pomiędzy przedsiębiorcami działającymi na Śląsku i w USA oraz okazja do zdobywania wiedzy potrzebnej w skutecznym prowadzeniu biznesu. Uczestnicy otrzymają m.in. pakiet praktycznych informacji dotyczących polskich i europejskich możliwości instytucjonalnego wsparcia przedsiębiorców w ekspansji na rynek amerkański oraz poznają dobre praktyki działalności biznesu po obu stronach oceanu.


Niezwykle ważną częścią tegorocznego American Day będzie inauguracja działalności American Chamber of Commerce and Śląsku. AmCham to instytucja dającej nowe możliwości współpracy polsko-amerykańskiej w regionie. Organizacja zrzesza głównie przedsiębiorstwa amerykańskie działające w Polsce, m.in. Firestone Industrial Products Poland Sp. z o.o., 3m Poland Sp. z o.o., Mars Polska Sp. z o.o. oraz Lockheed Martin Global Inc. S.A.


KIEDY? 5 czerwca 2018 | 9:00
GDZIE? Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach | ul. Opolska 15 40-084 Katowice

 

pdfAgenda American Day 2018

pdfRegulamin American Day 2018

Miejsce : Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach,- ul. Opolska 15
Kontakt : Katarzyna Piosek, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wróć

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc