Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

 

Rok Miesiąc Dzisiaj Do miesiąca

[SZKOLENIE] Prawo pracy - zmiany w 2018 r.

Pobierz jako plik iCal
Środa, 12. wrzesień 2018, 10:00 - 15:00

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu pt.: Prawo pracy - zmiany w 2018 r.


pdfProgram.pdf

 

Celem szkolenia jest przedstawienie aktualizacji w zakresie zmieniających się przepisów prawa pracy i ich realnego wpływu na działania pracodawców m.in. w zakresie prowadzenia akt osobowych czy zmian związanych z przetwarzaniem danych osobowych w zatrudnieniu. Poruszona zostanie także kwestia obowiązku przeciwdziałania korupcji (ustawa o jawności życia publicznego) oraz prezydencki projekt dotyczący kwestii mobbingu i dyskryminacji.

 
Adresat: pracownicy działów kadr i płac, HR Biznes Partnerzy, kierownicy działów personalnych, członkowie zarządów odpowiedzialni za kwestie pracownicze, właściciele firm oraz wszystkie osoby zainteresowane tematem szkolenia

 
Metodologia: wykład poparty praktycznymi przykładami połączony z prezentacją multimedialną oraz dyskusją z uczestnikami szkolenia


Korzyści z udziału w szkoleniu: Uczestnicy uaktualnią wiedzę i rozwiną umiejętności z zakresu praktycznego stosowania przepisów prawa pracy. Zapoznają się m.in. z nowymi wymaganiami w zakresie ochrony pracowniczych danych osobowych (w kontekście obowiązywania RODO), prowadzenia akt osobowych, zatrudniania cudzoziemców czy wydawania świadectw pracy. Uczestnicy dowiedzą się też jak wygląda obliczanie kosztów przychodów pracowników pracujących twórczo oraz co w praktyce oznacza zniesienie limitu składek ZUS.


Prowadzący: eksperci z Kancelarii Radcy Prawnego A. Sobczyk i Współpracownicy

 

prof. dr hab Arkadiusz Sobczyk
Wybitny specjalista z zakresu prawa pracy o rozległej praktyce procesowej oraz negocjacyjnej. Założyciel Kancelarii i od 2000 roku jej partner zarządzający. Oprócz wykształcenia prawniczego, posiada wykształcenie ekonomiczne. Jeden z najbardziej aktywnych prawników w zakresie wykładni prawa pracy w Polsce.
Członek Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy i przewodniczący zespołu ds. opracowania projektu Kodeksu Pracy (2016-2018). Radca prawny o rozległym doświadczeniu, wielokrotnie uznawany w renomowanym rankingu Chambers and Partners jako Eminent Lawyer. Były sędzia orzekający.
Uczestniczył w szeregu rozległych i doniosłych projektów dotyczących kilkutysięcznych grup pracowniczych związanych z negocjowaniem pakietów socjalnych, układów zbiorowych pracy, regulaminów pracy, wynagradzania, przejmowaniem zakładów pracy, zwolnień grupowych, outsourcingu.
W ramach codziennej praktyki kancelaryjnej, obsługuje podmioty gospodarcze w kwestiach dotyczących spraw pracowniczych. Opiniuje szczególnie skomplikowane problemy prawne. Doradza Klientom w podejmowaniu decyzji strategicznych dotyczących długoletnich programów i praktyk biznesowych związanych z prawem pracy. Bezpośrednio wspiera w procesie decyzyjnym dyrektorów HR oraz zarządy spółek kapitałowych, w tym także spółek międzynarodowych. Uznawany za czołowego specjalistę z zakresu czasu pracy. Ekspert w zakresie najbardziej skomplikowanych zagadnień prawnych.

 

radca prawny Joanna Jarguz
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz  studiów podyplomowych z zakresu prawa gospodarczego na Wydziale Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ukończyła aplikację radowską w ramach Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie.
Z kancelarią A. Sobczyk i Współpracownicy związana od 2010 roku. W ramach praktyki, zajmuje się bieżącą obsługa przedsiębiorców z zakresu indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Wspiera działy HR w sprawach pracowniczych, pomaga Klientom w tworzeniu i opiniowaniu aktów wewnątrzzakładowych, przeprowadza audyty prawno – pracownicze.
Prowadzi także obsługę procesową klientów. Do kręgu jej zainteresowań należy również ochrona danych osobowych oraz prawo ubezpieczeń społecznych.


 
Koszt udziału w szkoleniu: 510 zł netto od osoby. Możliwość uzyskania dofinansowania do udziału w szkoleniu dla przedstawicieli sektora MSP (z Bazy Usług Rozwojowych), do - 80%.
Podmiotom zrzeszonym w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach przysługuje zniżka - zgodnie z Pakietem Usług dla firm członkowskich (5%, 10% bądź 15%). Każda kolejna osoba zgłoszona na dane szkolenie przez tą samą firmę otrzymuje rabat w wysokości 50 zł netto. Promocje cenowe nie łączą się. Uczestnicy szkolenia otrzymują komplet materiałów dydaktycznych, certyfikat ukończenia szkolenia; w trakcie szkolenia zapewniamy poczęstunek.Uczestnicy otrzymają komplet materiałów dydaktycznych, certyfikat ukończenia szkolenia; w trakcie szkolenia zapewniamy poczęstunek.
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniuÂprosimy o zapoznanie się z pdfzasadami_organizacji_szkolen.pdf,
a następnie o przesłanie wypełnionej pdfKarty zgłoszenia uczestnictwa.pdf: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

do 3.09.2018 r.


W związku z ograniczoną ilością miejsc o uczestnictwie w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

 


Serdecznie zapraszamy!

Miejsce : Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, ul. Opolska 15
Kontakt : 32/ 35 111 86

Wróć

kwiecień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc