Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

 

Rok Miesiąc Dzisiaj Do miesiąca

[WYDARZENIE] Gala z okazji Święta Europy

Pobierz jako plik iCal
Poniedziałek, 7. maj 2018, 17:00 - 20:00

tlo 600px

 

 

Perły Europy zostaną rozdane po raz drugi!7 maja br. o godzinie 17:00 w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbędzie się dwudziesta Gala z okazji Święta Europy organizowana przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach.

 

Wydarzenie upamiętnia datę 9 maja 1950 roku, kiedy to w Paryżu Robert Schuman, ówczesny francuski minister spraw zagranicznych, zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie – Plan Schumana, który stał się zalążkiem integracji europejskiej. Podczas tegorocznych obchodów po raz drugi chorzowska Delegatura RIG w Katowicach nagrodzi Perłami Europy osoby i instytucje promujące ideę jedności europejskiej oraz wdrażające innowacje oraz projekty jednostek Unii Europejskiej.

 

W 2017 roku wśród przedsiębiorców nagrodzonych za umiejętne wykorzystanie możliwości rozwojowych i inwestycyjnych które dało nam przystąpienie do Unii Europejskiej znaleźli się Eugeniusz Gorczowski – właściciel Hotelu Gorczowski oraz Beata Drzazga – Prezes Zarządu BetaMed. Specjalne Perły Europy przyznawane osobom szczególnie zasłużonym i zaangażowanym w promowanie europejskich wartości oraz krzewienie idei integracji i tożsamości europejskiej trafiły do rąk Jana Olbrychta oraz Jerzego Buzka.


– To, co było kiedyś takie gorące, było wielkim marzeniem, dzisiaj stało się takie normalne, zwykłe i przestaliśmy to sobie kompletnie cenić. To musimy zmienić, bo gdy tego nie zmienimy, to ci młodsi nie dowiedzą się, jak wiele trzeba było wyrzeczeń naszych, naszych rodziców i dziadków po to, aby do tej Unii dodreptać. A więc dbajmy o nią również po to, abyśmy nadal mogli i mieli o czym marzyć, bo to było wielkie marzenie i ono nam się spełnia – mówił podczas ubiegłorocznego wydarzenia ten ostatni.

 

Obok Pereł Europy podczas tegorocznej Gali zostaną wręczone wyróżnienia, a także Certyfikaty Programu Stawiamy na Jakość, zaś całość zostanie zwieńczona występem polskiego wokalisty jazzowego i popowego Stanisława Sojki z zespołem.

 

Patronat honorowy nad galą objęli Wojciech Saługa – Marszałek Województwa Śląskiego, Stanisław Gmitruk – Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego oraz Kazimierz Karolczak – Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

 

Patronat Honorowy

Wojciech Saługa – Marszałek Województwa Śląskiego
Stanisław Gmitruk – Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego
Kazimierz Karolczak – Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

 

Patronat

Oleh Mandiuk – Konsul Generalny Ukrainy
Tadeusz Biedzki – Konsul Honorowy Republiki Łotwy
Irena Pordzik – Konsul Honorowy Ukrainy
Andrzej Żylak – Konsul Honorowy Republiki Chorwacji
Ivan Skorupa – Konsul Generalny Słowacji
Andrzej Zdebski – Konsul Honorowy Chile
Mirosław Bienioszek – Konsul Republiki Austrii

 

 

plansza final 600px

Miejsce : Teatr Rozrywki w Chorzowie

Wróć

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc