Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

 

Rok Miesiąc Dzisiaj Do miesiąca

[WYDARZENIE] Okrągły Stół Start-upów

Pobierz jako plik iCal
Czwartek, 26. kwiecień 2018, 09:00 - 17:00

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach wraz z Konsulatem Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie oraz krakowskim Uniwersytetem Pedagogicznym, podjęło wyzwanie organizacji wydarzenia Okrągłego Stołu Start-upów. Założyciele i praktycy start-upów to osoby, które selekcjonują pośród istniejących wzorców i modeli biznesowych, wybierając to, co ich zdaniem najbardziej postępowe. Są nastawieni na zysk mimo istniejącego ryzyka. Zysk nie tylko natury finansowej, ale niejednokrotnie również ideowy, jak skuteczna ochrona środowiska. To osoby, które najpierw ustalają cel, a potem dobierają środki pozwalające na jego realizację. Stoją poza podziałami rynkowymi, czy narodowymi, tworząc świat jutra.

 

PLAKAT3-001600px1

 

26 kwietnia br. na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie „Okrągły Stół Start-upów” pochyli się nad tematem „How to Incubate Ideas for Improving the Envirnoment”, a więc mówić będzie o tym, w jaki sposób działalność Start-upów może wpłynąć na społeczną ochronę środowiska. W rozmowie uczestniczyć będą przedstawiciele Start-upów z południowej Polski, w tym ze Śląska.


Dyskusję poprzedzać będzie wykład amerykańskiego specjalisty, Dr Thomasa Cullhane. Jest wykładowcą w Patel College of Global Sustainability na Uniwersytecie Południowej Karoliny w Tampie, dyrektorem Climate Change Concentration w Patel College oraz współzałożycielem "Solar CITIES Inc." międzynarodowej platformy służącej propagowaniu biogazowni, jako metody zagospodarowania odpadów żywnościowych i wytwarzania czystej energii.

 

Ten niezwykle inspirujący człowiek, angażuje się zawodowo, jak i prywatnie w działania przyjazne dla środowiska naturalnego, chcąc zapewniać dobrobyt w szczególności społecznościom z krajów rozwijających się. Wdraża rozwiązania w zakresie zapewnienia racjonalnej gospodarki odpadami, produkcji czystej energii oraz bezpieczeństwa żywnościowego. Podejmuje szereg działań zarówno w zakresie nauki, jak i praktyki na rzecz zrównoważonego i trwałego rozwoju.

 

Będzie to moderowana dyskusja bez tłumaczenia, jednak należy podkreślić, iż dla środowiska startupów porozumiewanie w języku angielskim jest normą.

 

Start wydarzenia: 26 kwietnia br.
Wykład Dr Thomasa Cullhane: 13:00
Obrady Okrągłego Stołu Start-upów: 14:30
Miejsce: Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
Wstęp: Wolny
Język obowiązujący podczas wydarzenia: j. angielski

Miejsce : Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
Kontakt : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wróć

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc