Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

 

Rok Miesiąc Dzisiaj Do miesiąca

[WYDARZENIE] Laury Umiejętności i Kompetencji 2020 – inauguracja obchodów 30-lecia RIG

Pobierz jako plik iCal
Sobota, 22. luty 2020, 18:00 - 20:00

Wielkimi krokami zbliża się termin XXVIII Gali Laurów Umiejętności i Kompetencji, która tradycyjnie odbędzie się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Już 22 lutego poznamy nazwiska wszystkich 25 osób nagrodzonych tymi prestiżowymi wyróżnieniami. 

 

laury grafika

 

Od 1992 roku Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach pielęgnuje tradycję doceniania i przekazywania podziękowań wybitnym osobowościom świata nauki, biznesu, kultury i polityki za ich wyjątkową publiczną działalność. Laury Umiejętności i Kompetencji stanowiące symboliczną formę uznania ich zasług są wręczane w pierwszym kwartale roku na uroczystej Gali. 

 

– To nagroda niezwykła, wyrosła na regionalnych korzeniach, po to, by zyskać wymiar ogólnopolski, a nawet europejski! Przez 28 lat wyróżniliśmy ponad dwa tysiące osób i instytucji. Ta skala pokazuje, że ciągle nie brakuje postaci niezwykłych, które są kreatorami przemian nie tylko w naszym kraju – mówi Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.


Laury Umiejętności i Kompetencji są najistotniejszym wydarzeniem - organizowanym przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach - obok Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który w 2020 roku odbędzie się po raz dziesiąty. Te dwie imprezy łączy wspólne hasło „Nauka - biznes – samorząd. RAZEM DLA GOSPODARKI”. Idea scalania różnych środowisk we wspólnym poszukiwaniu inspiracji, a także wartości, którymi powinniśmy kierować zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym przyświeca XXVIII Gali Laurów Umiejętności i Kompetencji.

 

– Celem „Laurów” jest zwrócenie uwagi na autorytety, tak bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach. To również próba przypomnienia o uniwersalnych wartościach, poprzez osoby, w których działaniach można je odnaleźć – podkreśla Tadeusz Donocik, Przewodniczący Kapituły Laurów Umiejętności i Kompetencji.


W tym roku najważniejsza nagroda - Diamentowy Laur Umiejętności i KompetencjiÂ- przypadł w udziale Prof. Franciszkowi Kokotowi. Profesor Kliniki Nefrologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach należy niewątpliwie do wąskiego grona najwybitniejszych polskich uczonych o międzynarodowym formacie. Nagroda została przyznana za całokształt osiągnięć w opiece naukowej i dydaktycznej.

 

O tym kto jeszcze dołączy do panteonu postaci, których praca i postawa życiowa zaowocowały wielkimi dokonaniami, nie tylko w skali regionu i Polski, ale i też całego świata – będzie można się przekonać w sobotę, 22 lutego o godzinie 18.00.

 

Gala będzie miała dodatkowy wymiar, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach powstała w 1990 roku, w momencie kiedy Polska stała u progu wielkich przemian ekonomiczno-gospodarczych. W 2020 roku Izba świętuje 30-lecia istnienia. Wydarzenie w Zabrzu symbolicznie zainauguruje jubileuszowe obchody.

 

Część artystyczną uświetniÂMonika Urlik, półfinalistka The Voice of Poland, uczestniczka Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2014 r.

Piosenkarka zaśpiewa największe przeboje niezapomnianej artystki pop & soul – Whitney Houston.

 

Rejestracja i bilety wstępu: SZCZEGÓŁY TUTAJ.

 

Firmy członkowskie Regionalnej Izby Gospodarczej uczestniczą w wydarzeniu bezpłatnie. Firmy zainteresowane udziałem prosimy o kontakt mailowy: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

 

Organizator: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

Honorowy Współgospodarz: Miasto Zabrze

 

Złotym Partnerem Laurów Umiejętności i Kompetencji 2019 jest Polska Technika Górnicza S.A.

 

 

Wydarzenie na Facebooku: Laury Umiejętności i Kompetencji

 

#Laury2019

#RIGKatowice

#WydarzenieRIGJK


Wróć

luty 2020
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc