Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Artykuły

Audyty technologiczne

 

audyttech

 

Czym jest audyt technologiczny?

Audyt technologiczny jest formą audytu wewnętrznego firmy. Nie jest on jednak wymagany żadnymi przepisami prawa, a jego przeprowadzenie odbywa się wyłącznie z woli firmy. Polega na ocenie potencjału i potrzeb technologicznych działalności prowadzonej przez przedsiębiorcę. Określa on możliwości i potrzeby firmy w zakresie rozwoju wytwarzanych produktów lub usług. Audyt technologiczny ma na celu pokazanie przedsiębiorcy, na jakich polach firma potrzebuje wsparcia, a które gałęzie biznesu mogą stać się podstawą do dalszego dynamicznego rozwoju.

 
Wynikiem przeprowadzonego audytu technologicznego jest raport z audytu posiadający charakter strategii wdrażania innowacji produktowej, procesowej lub organizacyjnej (w zależności od celu przeprowadzanego audytu) w oparciu o zdiagnozowane potrzeby oraz możliwości techniczne i organizacyjne firmy.

 

Do kogo adresowany jest audyt technologiczny?

Usługa skierowana jest do przedsiębiorców (głównie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw) planujących dalszy rozwój w oparciu o wdrożenie nowych rozwiązań technologicznych, organizacyjnych i produktowych. Wynik audytu daje tym przedsiębiorcom odpowiedź na pytanie, w jakim stopniu są przygotowani do wdrożenia planowanych zmian, na ile potrzebne technologie są dostępne na rynku oraz jaka jest optymalna ścieżka postępowania przy wdrażaniu innowacji.

 

W jaki sposób świadczona jest usługa?

  • Kontakt konsultanta z przedstawicielami firmy oraz ustalenie zakresu i celu audytu technologicznego;
  • wstępny wywiad – zebranie podstawowych informacji na temat firmy drogą telefoniczną lub mailową;
  • ustalenie terminu wizyty konsultanta w siedzibie firmy oraz ustalenie zespołu pracowników firmy, którzy wezmą udział w przeprowadzeniu audytu technologicznego;
  • przeprowadzenie wywiadu w siedzibie firmy przez konsultanta;
  • opracowanie informacji poaudytowej, zawierającej diagnozę potrzeb technologicznych, produktowych lub organizacyjnych firmt oraz scenariusze postępowania w celu wdrożenia innowacyjności procesowej, produktowej lub organizacyjnej.

 

Korzyści dla przedsiębiorstwa

Przeprowadzenie audytu technologicznego daje firmie wiedzę na temat posiadanego potencjału oraz dostępnych i osiągalnych możliwości w obszarze wdrażania w firmie innowacyjnych rozwiązań produktowych, technologicznych i organizacyjnych. Pozwala zdiagnozować obszary działalności firmy wymagające ulepszenia oraz dalszego rozwoju. Raport z przeprowadzonego audytu technologicznego zawiera również analizę możliwości sfinansowania wdrożenia planowanej innowacji przy udziale środków pomocowych Unii Europejskiej.

 
Usługa jest świadczona całkowicie bezpłatnie na zasadach tzw. pomocy de minimis. Pomoc ta stanowi wsparcie państwa udzielane przedsiębiorcom.

 

Chcesz skorzystać z usługi? Skontaktuj się z nami!


Zespół ds. Edukacji, Doradztwa i Projektów
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
ul. Opolska 15, 40-084 Katowice 
tel. (32) 781-49-91
faks (32) 781-49-81
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

logaig kig rig efrr Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

 

czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc