Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Bezpłatna konferencja w Katowicach - zmiany w podatkach dla przedsiębiorców

Nowe zasady związane z rozliczaniem podatku VAT, zmiany w CIT i PIT, ale także wyzwania związane z wdrażaniem Pracowniczych Planów Kapitałowych to główne tematy bezpłatnej konferencji, organizowanej przez My Company Polska w Katowicach. Wydarzenie odbędzie się już 5 lutego.


640x640

 

Wydarzenie jest kolejnym spotkaniem w ramach cyklu konferencji „Rozliczenia w firmie. Zmiany w podatkach 2020. Wdrożenie PPK” organizowanego przez My Company Polska w  największych miastach Polski. Celem konferencji jest wsparcie przedsiębiorców w dostosowywaniu się do najważniejszych zmian w prawie – szczególnie pod kątem podatków i wdrażania PPK.

 

Na przełomie stycznia i lutego podobne spotkania odbędą się również w Gdyni, Wrocławiu i Białymstoku. Poprzednie cykle konferencji z udziałem przedstawicieli Krajowej Izby Doradców Podatkowych spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczestników reprezentujących środowiska związane z finansami firm.

 

W tym roku głównymi tematami będą split payment oraz zmiany w ordynacji podatkowej, KKS, CIT, PIT oraz VAT. Eksperci przedstawią również jak szybko i skutecznie wdrożyć PPK w firmie. Przedstawią również główne zagrożenia, jakie mogą wynikać z nieprawidłowej interpretacji przepisów oraz podpowiedzą, gdzie szukać oszczędności.

 

Spotkanie odbędzie się w godz. 9-16. Podzielone będzie na cztery części: Zmiany w VAT (w tym biała lista podatników, obowiązkowy i dobrowolny split payment w praktyce, matryca stawek VAT, nowy JPK_VAT i likwidacja deklaracji, a także zmiany w kasach fiskalnych); Szybkie wdrażanie PPK w firmie; Zmiany w CIT i PIT (w tym zmiany w podatku u źródła, ulga na złe długi i rozliczenia pracowników PIT 2020 r.), a także Zmiany w ordynacji, KKS i innych podatkach (w tym umowy o współdziałanie, sankcje VAT, wysyłka deklaracji na podatek od nieruchomości, rolny i leśny oraz przegląd zmian w akcyzie).

 

Konferencję poprowadzą wykwalifikowani prawnicy i doradcy podatkowi zajmujący się tematyką finansów dla przedsiębiorców.

 

Udział w spotkaniu będzie szczególnie wartościowy dla właścicieli przedsiębiorców i kadry zarządzającej – dyrektorów operacyjnych i generalnych, a także dla księgowych i dyrektorów finansowych firm.

 

Uwaga! O udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Formularz zgłoszeniowy i więcej informacji dostępne: ZOBACZ TUTAJ.

 

Partnerem merytorycznym spotkań jest PKO TFI.


Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach objęła wydarzenie patronatem honorowym, a magazyn "Wolny Rynek" - patronatem medialnym.


JK

 

 

luty 2020
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc