Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek przez internet!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych systematycznie stara się udostępniać swoim klientom nowoczesne rozwiązania w zakresie świadczonych usług.

W listopadzie wprowadzono kolejne ułatwienie dla przedsiębiorców. Jeśli jesteś użytkownikiem portalu Biznes.gov.pl, możesz tam złożyć wniosek do ZUS o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek.

 

zaświadczenie o niezaleganiu

 

Na Biznes.gov.pl ministerstwo rozwoju dołączyło usługę "niezaleganie w ZUS", która przybliża nas do realizacji postulatu "cyfrowego jednego okienka".


Jak uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w ZUS?


Jeśli jesteś przedsiębiorcą chcesz uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w ZUS poniżej dowiesz się jak to zrobić.


Instrukcja "Jak uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS za pośrednictwem Biznes.gov.pl" 


Usługę zrealizujesz w całości przez internet. Potrzebujesz jedynie Profilu Zaufanego lub e-dowodu, by zalogować się do serwisu Biznes.gov.pl. Jeśli jeszcze nie masz profilu na PUE ZUS, założysz go w jednym z kroków usługi, dzięki temu dane w Twoim wniosku będą już w znacznej części wypełnione.


Dopisz tylko cel uzyskania zaświadczenia, liczbę egzemplarzy i miejscowość, z której składasz wniosek. Tak przygotowany dokument podpisz Profilem Zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Wniosek od razu trafi do realizacji w ZUS.


Odpowiedź ZUS pojawi się na Biznes.gov.pl, o czym powiadomimy Cię e-mailem lub SMS-em. Twoje zaświadczenie będzie gotowe do odebrania po zalogowaniu się do konta Biznes.gov.pl, w zakładce „Moje sprawy”. Dokument możesz też odebrać na portalu PUE ZUS, w skrzynce odbiorczej.


Usługę „Zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS” zrealizujesz pod tym adresem.

 

MP

 

 

 

grudzień 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc