Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

"Zrozumieć rynek" na 9. EKMŚP

Europejski Kongres MŚP, który odbył się w dniach 16-18 października br. sprawdził się jako doskonała platforma wymiany wiedzy i opinii, m.in. na temat tego, jakich warunków do funkcjonowania oraz rozwoju potrzebują mali i średni przedsiębiorcy. 


W wydarzeniu wzięło udział 180 przedstawicieli mediów, dla których Kongres był okazją do spotkania z przedsiębiorcami, politykami, a także przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego i gospodarczego.

 

Jaki klimat dla wzrostu ma polska przedsiębiorczość w sektorze MŚP? - pytał uczestników Kongresu Adam Sojka, dziennikarz ekonomiczny w kolejnym odcinku programu "Zrozumieć rynek".

 

- Dobry klimat do rozwoju to także przestrzeń społeczno- gospodarcza, w której przedsiębiorca może spokojnie promować swoją działalność, będąc pewnym swojego biznesowego bezpieczeństwa. Ważne są proste, a przede wszystkim zrozumiałe przepisy prawne - czytelne reguły gra oraz takie zasady podatków, że po ich zapłaceniu zostają środki na inwestycje i rozwój - podkreślał Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.


- Dobry klimat dla sektora MŚP to również wewnętrzne przekonanie, że wykonuje się zawód społecznego zaufania, działa się w warunkach pewnego etosu przedsiębiorczości. Chcemy wykonywać swoją pracę jako społecznie użyteczną - dodawał Radosław Gumułka, Prezesa Zarządu Grupy Gumułka.


- Budzi się i tworzy szacunek dla przedsiębiorców z sektora MŚP. Zaczynamy być wreszcie postrzegani jako ważny element całej gospodarki, jak i przestrzeni społecznej, w której funkcjonujemy - zaznaczał Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w  Katowicach.


Więcej w rozmowie: TUTAJ.

listopad 2019
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc