Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach – OZE – chwilowy trend czy zmiana świadomości

poiis

W dobie stale rosnących cen wszystkich nośników energii, efektywność energetyczna zajmuje wysokie miejsce wśród priorytetów każdego dobrze zarządzanego przedsiębiorstwa.

 

1 500


Poprawiać efektywność energetyczną można na różne sposoby. Modernizując linie technologiczne, termomodernizując budynki. Można także zbudować budynek tak, żeby od początku swego istnienia był nisko, albo nawet plus energetyczny. Ważnym, a właściwie niezbędnym narzędziem w walce o zwiększanie efektywności energetycznej stają się odnawialne źródła energii. Notujemy coraz więcej przykładów optymalizacji procesów technologicznych przy użyciu OZE, a wśród źródeł odnawialnych co raz większe znaczenie fotowoltaiki. Przyczyn tego upatrywać należy z jednej strony w zapowiedzianych podwyżkach cen energii elektrycznej, ale z drugiej w spadających kosztach inwestycyjnych instalacji fotowoltaicznych.


Czy inwestycje w efektywność energetyczną i wykorzystujące odnawialne źródła energii naprawdę się opłacają? Czy przedsiębiorcy podejmują je tylko wtedy, gdy mogą liczyć na wsparcie finansowe ze źródeł preferencyjnych jakie oferują np. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z funduszami wojewódzkimi, a także Bank Gospodarstwa Krajowego?


Na te i inne tematy chcemy rozmawiać z ekspertami w dziedzinie efektywności energetycznej i finansowania efektywnych energetycznie inwestycji. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, jako jeden z największych wojewódzkich funduszy zaprasza na panel dyskusyjny, który odbędzie się, w ramach IX Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach, w dniu 17.10.2019r., o godz. 9:30 Wśród gości panelu swoimi opiniami podzielą się przedstawiciele instytucji finansowych, funduszy ochrony środowiska i banku; przedsiębiorcy; przedstawiciel samorządu współpracującego z biznesem. Wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą problematyką efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach zapraszamy do udziału w dyskusji.

 

2 550

grudzień 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc