Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Oszczędzanie energii jest trendy!

Oszczędzanie energii jest trendy!


Oszczędzanie energii elektrycznej to oznaka szacunku dla Planety, i ulga dla własnej kieszeni. To światowy trend, którego nie da się już odwrócić ani cofnąć. Dlatego warto się w niego wpisać, budując energooszczędnie, korzystając z energooszczędnych urządzeń czy pozyskując energię ze źródeł odnawialnych. Kolejnym krokiem jest wyposażenie domu czy mieszania w najnowocześniejsze systemy oszczędzania energii.


Twórca i propagator budownictwa pasywnego Günter Schlagowski powiedział:


„Jesteśmy pierwszą generacją na ziemi, która ma dostęp do technicznych możliwości, aby żyć w komforcie cieplnym i bez ubóstwa energetycznego.”


Mamy więc wiedzę i narzędzia, trzeba tylko po nie sięgnąć. Nie trzeba wyważać otwartych drzwi i samemu wymyślać, co zrobić lepiej. Fachowcy dawno to wiedzą! A fachowców w dziedzinie oszczędzania energii elektrycznej najłatwiej spotkać na planowanych na wrzesień targach „Instal System 2019” czyli Targach Technik Grzewczych i Oszczędności Energii w Bielsku-Białej.


Słowa energia i oszczędzanie będą tam odmieniane przez wiele przypadków. Bo, jak wynika z danych Komisji Europejskiej, budownictwo „zużywa” aż 40% wytwarzanej energii, z czego niestety, aż 75% zużywa nieefektywnie, czyli mówiąc kolokwialnie, ciepło ucieka przez komin. To można, a nawet trzeba zmienić. Efekty odczuje każdy z nas w portfelu, a patrząc w szerszej perspektywie, odczuje to również środowisko. W jaki sposób? Ograniczenie zużycia energii w budynkach mieszkalnych to jeden z najbardziej efektywnych ekonomicznie sposobów zmniejszania globalnego zużycia energii i redukcji emisji dwutlenku węgla.


Kto pyta, nie błądzi! Na targach „Instal System 2019” na pewno będzie kogo spytać, jak zmniejszyć zużycie energii, a dzięki temu płacić niższe rachunki za prąd. A może ten prąd produkować samemu? Na uczestników targów będą czekać i służyć fachowymi radami eksperci w tej dziedzinie. Uzupełnieniem będą pokazy, szkolenia, seminaria i konferencje, podczas których będzie można skorzystać z wiedzy autorytetów oraz praktyków w dziedzinie oszczędzania.


Miejscem, gdzie trzeba koniecznie być będzie Konferencja „Budynek Niezależny, Plus Energetyczny”, podczas której prowadzący - specjaliści i eksperci w swoich branżach - wskażą skuteczne rozwiązania, jak ograniczyć spiralę kosztów, uzyskać wymierne oszczędności i znacząco obniżyć rachunki za prąd.


Na targach pojawią się przedstawiciele Krajowej Agencji Poszanowania Energii, którzy przygotowali coś specjalnie dla instytucji i firm obciążonych nadmiernymi kosztami zakupu energii. Będzie to Szkolenie pt: „Szybkie oszczędności energii poprzez nowoczesne rozwiązania”dla managerów i kadry technicznej.

 

Każdy uczestnik targów powinien też zajrzeć do Strefy Oszczędności Energii, miejsca pełnego nowinek tematycznych. Tam również czekać będą gotowe rozwiązania i najnowsze urządzenia służące oszczędności energii, będą też reprezentanci nowego zawodu, który z czasem na pewno stanie się popularny. Mowa o doradcach energetycznych. Potrzeby każdego mieszkania, domu czy firmy są inne. Doradca potrafi je spersonalizować i dostosować do indywidualnych potrzeb konkretnego klienta.


Czasy oszczędzania energii poprzez przykręcenie kaloryferów odchodzą w przeszłość. Można płacić niższe rachunki, a jednocześnie mieszkać komfortowo, wygodnie i ciepło.


Dlatego warto być na targach Technik Grzewczych i Oszczędności Energii, dowiedzieć się jak najwięcej od fachowców i ekspertów, a potem zdecydować: chcę płacić więcej czy mniej za energię elektryczną?


21 Targi Technik Grzewczych i Oszczędności Energii „Instal System 2019” i równocześnie Międzynarodowe Targi Budownictwa Jesień 2019 odbędą się w Bielsku – Białej, w dniach 27 – 29 września 2019, w Hali Pod Dębowcem, przy ulicy Karbowej 26. Miejsca parkingowe i piękne widoki dodatkowo, w gratisie!!


www.targibielskie.pl

listopad 2019
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc