Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

"Bezpieczniki TAURONA. Włącz w pracy".

 

tauron 2 - Kopia

 

 

Bezpieczna praca pod liniami. 

Lekceważenie ryzyka i rutyna są najczęstszymi przyczynami wypadków w pracy. Dotyczy to również wypadków na infrastrukturze elektroenergetycznej Tauron Dystrybucji. 

W ramach programu CSR „Bezpieczniki Taurona. Włącz w pracy” Tauron Dystrybucja edukuje operatorów maszyn budowlanych i rolniczych. Ostrzega przed zahaczaniem sprzętem o linie elektroenergetyczne. Zetknięcie się maszyny z linią średniego napięcia przedstawia zamieszczone zdjęcie. Jego efektem może być spalenie pojazdu i porażenie operatora, dość często śmiertelne. 
Statystyka wypadków pozwala wierzyć, że program przynosi efekty.


a5 

 

 

Przekazywane treści
W ulotkach i na plakatach zawarte są ostrzeżenia przed zbytnim zbliżaniem się do linii elektroenergetycznych. Operatorzy dowiedzą się z nich też jak należy zachować się w sytuacji krytycznej, by ratować zdrowie i życie.

 

Tradycyjne kanały dotarcia
Tauron Dystrybucja prowadzi stałą współpracę z izbami gospodarczymi działającymi na terenie Polski południowej, w tym z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach. Poprzez pracodawców – członków izb - Operator Systemu Dystrybucyjnego (OSD) chce dotrzeć z przekazem do robotników i operatorów maszyn. 
Dystrybucja materiałów szkoleniowych szczególnie aktywnie prowadzona jest na Śląsku. Tauron dociera do grup docelowych poprzez ich pracodawców i zleceniodawców przekazując inwestorom materiały edukacyjne razem z wydawanymi warunkami technicznymi. Ulotki i plakaty dystrybuowane są również, ramach stałej współpracy, przez samorządy lokalne. 

 

Internet 
Skutecznym narzędziem dotarcia do grup docelowych okazały się media społecznościowe. OSD prowadzi przez większą część roku kampanię edukacyjną na Facebooku. Emituje memy i animacje filmowe wyprodukowane specjalnie dla potrzeb programu.

  

Strona internetowa programu.
Porady dla operatorów maszyn, rolników oraz majsterkowiczów znaleźć można również na stronie www.bezpiecznikitaurona.pl.


październik 2019
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc