Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

American Day - podsumowanie

Spotkanie z delegacją ze Stanu Virginia, konsultacje z ekspertami rynku amerykańskiego, polsko-amerykański networking oraz dyskusje dot. ekspansji do USA, wymiany technologicznej i współpracy na najbliższe 100 lat. Tak w skrócie możemy podsumować minioną, czwartą edycję American Day w #RIGKatowice.


6001


Wydarzenie zostało otwarte przez Tomasza Zjawionego, Prezesa RIG w Katowicach oraz Josha Crabtree, Konsula ds. Bezpieczeństwa konsulatu Generalnego USA w Krakowie. Uczestników także przywitał Paweł Pietrasiński, przedstawiciel Biura Gubernatora Stanu Nevada, z którym przeprowadzono krótką wideokonferencję na temat współpracy ze stanem Neveda oraz misji gospodarczej RIG w Katowicach do tego stanu.


Pierwszym tematem jaki został poruszony na wydarzeniu była współpraca ze Stanami na najbliższe sto lat. Podczas sesji panelowej „Patrzmy razem w przyszłość. Amerykańsko-Polskie stosunki gospodarcze na najbliższe 100 lat: W jakim kierunku powinniśmy iść?” paneliści przedstawili długoterminowe wizje współpracy. Wszyscy byli tego samego zdania – Polska i Ameryka powinna stale polepszać swoje relacje i dążyć do zacieśnienia współpracy.

 

6004


Osoby, które oczekiwały praktycznych porad jak wejść na rynek USA mogły liczyć na sesje „Ekspansja na rynek Stanów Zjednoczonych Ameryki”, która była podzielona na dwie części. W pierwszej, teoretycznej omówono 10 kroków w ekspansji zagranicznej do USA. Druga część była mocno praktyczna – Prezes Zarządu Ecol Sp. z o.o., Wojciech Majka omówił działania polskiej firmy, która aktywnie działa na rynku amerykańskim.


Kolejnym elementem, który przekazał wiele przydatnych informacji dotyczących ekspansji do USA była prezentacja stanu Virginia przez Agnieszkę Pawełkowską, Prezes, Green Gate Consulting, LLC., która mówiła dlaczego warto wybrać rynek amerykański oraz jakie branże mają tam największe powodzenie. Zaś Olga Molnar, Vice Prezes, Global Investment, The Greater Richmond Partnership przedstawiła możliwości inwestycyjne w Virginii i regionie Richmond.

 

6002


Ostatnim tematem poruszonym w części oficjalnej był temat Polsko-Amerykańskiej wymiany technologicznej. Oprócz części panelowej uczestnicy mogli zasięgnąć porady od ekspertki rynku amerykańskiego mec. Justyny Regan, która przez kilka godzin prowadziła indywidualne konsultacje.


Ponadto wydarzenie uświetniła swoją obecnością księżniczka Rwandy.

 

6003


Wspólnie udało się zrealizować główny cel wydarzenia, czyli promocję polskich i amerykańskich możliwości inwestycyjnych, wzajemne porozumienie i otwarcie na współdziałanie przedstawicieli sektora MŚP. Mamy nadzieję, że i w przyszłym roku spotkamy się w ramach realizacji piątej edycji American Day!


Zobacz zdjęcia z American Day 2019!

 

Nie poprzestajemy na American Day! Już za tydzień kolejne wydarzenie dotyczące możliwości inwestycyjnych i współpracy polskich przedsiębiorców na rynku kanadyjskim! Motywem przewodnim wydarzenia będą możliwości inwestycyjne, a także współpraca z kanadyjskim sektorem biznesowym oraz uczelniami wyższymi. Więcej informacji na stronie - www.goexportkanada.evenea.pl

 


 

Organizator: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

Współorganizatorzy: American Chamber of Commerce in Poland, Stowarzyszenie Alumni, US-Polish Trade Council, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. 

Partner Biznesowy: Ecol Sp. z o.o.

Pierwszy Partner: Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicach 

Partner: Enterprise Europe Network, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

 
sierpień 2019
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc