Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Perły Europy rozdane!

62 lata temu zostały podpisane Traktaty Rzymskie, dające początek współczesnej Unii Europejskiej. Z tej okazji 6 maja w chorzowskim Teatrze Rozrywki po raz kolejny środowiska gospodarcze spotkały się podczas Gali z okazji Święta Europy organizowanej przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Wśród nagrodzonych statuetkami Pereł Europy znaleźli się Tramwaje Śląskie S.A., Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. Specjalne Perły Europy trafiły do rąk prof. dr hab. Andrzeja Klasika oraz Janusza Steinhoffa.

 

ŚwiętoEuropy grafika 600px


Zgromadzonych gości przywitał Paweł Pawelec – Wiceprezes Tytularny RIG w Katowicach oraz Prezes Delegatury RIG w Chorzowie, zaś w roli gospodarza Gali wystąpił Tomasz Zjawiony, Prezes RIG w Katowicach.


Galę zaszczycili swoją obecnością: Jerzy Buzek, Jan Olbrycht, Beata Drzazga, Daniel Beger, Arkadiusz Chęciński, Jan Klimek, Izabela Kloc, Monika Rosa, Mirosława Nykiel, Tadeusz Biedzki.


Jako pierwsze wręczone zostały Złote Laury Umiejętności i Kompetencji – symboliczne podziękowanie dla ludzi nieprzeciętnych, wyróżniających się firm, organizacji i instytucji, które aktywnie i skutecznie włączyły się w proces tworzenia gospodarki rynkowej, jej restrukturyzacji oraz dostosowania do standardów europejskich. Laurami obdarzeni zostali:

 

  • Mariusz Kściuczyk Prezes Zarządu A.D.M. Sp. z o.o. w Chorzowie
  • Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Chorzowie
  • Katarzyna Durma Dyrektor Bank PKO BP Oddział 1 w Chorzowie
  • Kompleks „Sztygarka” w Chorzowie


Na scenie Teatru Rozrywki wręczony został również Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji. Trafił do rąk prof. dr hab. inż. Arkadiusza Mężyka – Rektora Politechniki Śląskiej.


Po tych wyróżnieniach przyszedł czas na wręczenie najważniejszych wyróżnień wieczoru – Pereł Europy – statuetek, które po raz trzeci trafiły do rąk osób, swoją postawą, działaniami i przekonaniami udowodniających, że Polska jest w Europie.
Nagrody w pierwszej z dwóch kategorii otrzymały osoby, instytucje i firmy, które efektywnie wykorzystały możliwości rozwojowe i inwestycyjne płynące ze środków unijnych, a wśród nich:

 

  • Tramwaje Śląskie S.A. – to firma zapewniająca komunikację tramwajową w 13 miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, z których 12 jest Akcjonariuszami Spółki. Doświadczenie Spółki opiera się na ponad 120-letniej historii komunikacji tramwajowej w regionie. Sieć tramwajowa w naszej Metropolii jest jedną z największych sieci tramwajowych w Polsce.
  • Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach – Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach to najstarsza firma oświaty zawodowej na Śląsku, jej początki sięgają 1926 roku. Podstawowe kierunki działalności Zakładu to: kształcenie w systemie kursowym, kształcenie w systemie szkolnym, pośrednictwo pracy, komisje egzaminacyjne i doradztwo.


Druga, honorowa kategoria to Specjalne Perły Europy przyznawane osobom szczególnie zasłużonym i zaangażowanym w promowanie europejskich wartości oraz krzewienie idei integracji i tożsamości europejskiej. Uhonorowani zostali nimi prof. dr hab. Andrzej Klasik oraz Janusz Steinhoff.


Część oficjalną zakończył koncert Anny Dereszowskiej o intrygującym tytule – „Kobieta – instrukcja obsługi”.


1 2
3 4
5 6


Zobacz wszystkie zdjęcia z Gali!

pdfLaudacja na cześć prof. dr hab. Andrzeja Klasika

pdfLaudacja na cześć dr. inż. Janusza Steinhoffa
Organizator: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach oraz Chorzowska Delegatura RIG w Katowicach.


Wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu: Chorzowsko - Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., ADM Chorzów, ADM Serwis, BetaMed oraz PKO Bank Polski S.A.


Wydarzenie odbyło się pod patronatem Parlamentu Europejskiego.


Patronat Honorowy nad Galą objęli: Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego, Kazimierz Karolczak – Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz Andrzej Kotala – Prezydent Miasta Chorzów.


Patronat Medialny: Chorzowianin, Dziennik Zachodni, Europerspektywy, Goniec Górnośląski, Moja Firma – Generator Rekomendacji, Naszemiasto.pl, Polish Market, SferaTV, Śląski Biznes, TVP Katowice, TVS, WhyStory, wnp.pl, Wolny Rynek.se 600px


Zrzut ekranu 2019-05-7 o 12.42.42

luty 2020
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc