Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
partner w biznesie

Przedświąteczne Spotkanie Członkowskie RIG w Katowicach

Przedswiąteczne Spotkanie Członkowskie RIG w Katowicach odbyło się 17 kwietnia br. w siedzibie RIG w Katowicach. Spotkanie merytorycznie zostało przygotowane przez dwie Komisje Rady tj. Komisję ds. Innowacyjności, Konkurencyjności i Współpracy Nauki z Biznesem oraz Komisję ds. Przemysłu.

 

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości i krótkiego przemówienia Prezesa Tomasza Zjawionego w towarzystwie prof. dr hab. inż. Andrzeja Karbownika – Przewodniczący Komisji ds. Przemysłu oraz dr Marcina Lisa – Wiceprzewodniczącego Komisji ds. Innowacyjności, Konkurencyjności i Współpracy Nauki z Biznesem.

 

Podczas spotkania jako pierwszy wystąpił dr Grzegorz KądzielawskiWiceprezes Grupy Azoty S.A. z tematem „Projekty badawczo - rozwojowe i rola innowacyjność w przedsiębiorstwach na przykładzie doświadczeń Grupy Azoty S.A.”. Drugim mówcą był Paweł Kolczyński – Wiceprezes Zarządu w Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., który mówił o programie Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz ofercie finansowej ARP. Ostatnim gościem spotkania była Magdalena Jagodzińska z działu Komunikacji i Promocji NCBR – przedstawiła ofertę NCBR pt. "Szybką Ścieżką do innowacji" - co nowego we flagowym konkursie NCBR wspierającym przedsiębiorców w ramach PO IR".


Na końcu części oficjalnej tradycyjnie wręczono odznaki oraz certyfikaty nowym Firmom Członkowskim RIG w Katowicach:

  • eqsystem Sp. z o.o.
  • Zakłady Azotowe Chorzów S.A.
  • Fulco System Sp. z o.o.
  • Centrum Medyczne Tysiąclecie Piotr Pączek
  • eBiuro Market Pszczyna s.c.
  • Tomasz Śliwiński Efektywniej
  • ETMA Sp. z o.o.

 

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy przeszli do części newtorkingowej przy poczęstunku. 

 

Dodatkowe ważne informacje:

Nasza Izba we współpracy ze Śląskim Centrum Arbitrażu i Mediacji od września ubiegłego roku podjęła działania mające na celu zwiększenia wykorzystania mediacji gospodarczych w rozstrzyganiu sporów gospodarczych. W ramach projektu zapraszamy przedsiębiorców do skorzystania z bezpłatnych spotkań mediacyjnych, jak również do udziału w organizowanych wydarzeniach edukacyjno-informacyjnych. 26 kwietnia br. w Q Hotel Plus w Katowicach organizujemy panel dyskusyjny nt. praktycznych aspektów mediacji gospodarczych. Główny cel panelu to wymiana doświadczeń między wszystkimi grupami interesariuszy mediacji z województwa śląskiego, w szczególności sędziami, prokuratorami, przedsiębiorcami i mediatorami.

 

6 maja br. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbędzie się Gala z okazji Święta Europy.
W programie artystycznym będziemy mieli okazję posłuchać piosenek w wykonaniu aktorki Anny Dereszowskiej.

lipiec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

rodo menu joomla
kalendarium
strefa członkowska
strefa eksperta

projekty unijne

 

 kongres logo-01

Laury Umiejętności i Kompetencji

stawiamynajakosc